Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone X i akcesoria - ile to kosztuje?

iPhone X i akcesoria - ile to kosztuje?

msnet 28 Listopada 2017 18:59

1 4

iphone x slon

Thomas Ricker opublikował na portalu The Verge artykuł opowiadający o tym, ile kosztował go iPhone X oraz niezbędne akcesoria.

Jak powiedział przedstawiciel Apple'a podczas oficjalnej prezentacji iPhone'a X 12 września, telefon ten miał trafić na rynek amerykański z ceną 999 dolarów netto. Thomas Ricker mieszka jednak w Europie, musiał więc zapłacić europejską cenę i europejskie podatki. Ponadto postanowił kupić droższą wersję z 256 GB pamięci wewnętrznej - zapłacił równowartość 1580 dolarów. iPhone X to jednak dość kruche i drogie w naprawie urządzenie, zatem należało też kupić odpowiednie etui, które będzie chronić telefon. Thomas wydał na nie 25 dolarów.




A co z muzyką? iPhone X sprzedawany ze słuchawkami przewodowymi, które zajmują gniazdo Lightning. Thomas Ricker zdecydował się "zaszaleć" i kupić słuchawki AirPods Apple'a. Zakup zwiększył cenę iPhone'a do 1800 dolarów. Koszty wzrosły do prawie 2000 dolarów po zakupie ładowarki bezprzewodowej. Skoro iPhone X obsługuje standard Qi, to dlaczego z tego nie skorzystać? Do tego doszły jeszcze inne "drobiazgi", jak na przykład kupiona na promocji z okazji Cyber Monday 24-watowa ładowarka USB-C oraz przejściówka z USB-C na Lightning, a także kilka gier AR i aplikacji. W ten sposób z 999 dolarów zrobiło się prawie 2200 dolarów (7784 zł). Kwota ta nie obejmuje 84 dolarów rocznie za miejsce w chmurze iCloud do przechowywania zdjęć i filmów 4K zrobionych nowym iPhone'em.

Czy tego żałuję? Do diabła, nie. Jestem mężczyzną żyjącym w społeczeństwie masowej konsumpcji. Im więcej wydaję, tym bardziej moje słabe ego czuje się zmuszone do obrony moich zakupów - podsumował Thomas Ricker.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu iPhone X w katalogu.
Zobacz: KGI: produkcja iPhone'a X zwiększona kilkukrotnie
Zobacz: Brytyjczycy wybierają iPhone'y
Zobacz: Świąteczna reklama iPhone'a X i słuchawek AirPods robi wrażenie

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple iphone x | cena

w sumie: 30
  • 0

    16.  2017-11-29 08:55:44

    mlody_pelikan - a co to znaczy "stać" albo "nie stać"? Czy to tylko kwestia posiadania pieniędzy? Czy może mimo, ich posiadania niechęć do wydawania? Czy jeszcze coś innego?

  • 0

    17.  2017-11-29 09:47:20

    @14 na pewno jest troche prawdy w tym co mowisz, ale ja ogolnie zgadzam sie z @3 jak dla mnie nie sa potrzebne te wszystkie bajery moze jestem zacofany

  • 0

    18. ~sueshack  2017-11-29 10:02:43  host: 80.245.23.162

    @16 To jest kwestia tego, jaki ułamek Twoich przychodów stanowi dany wydatek - tj. czy jest na tyle mały, że można go pominąć. Jesteśmy biednym krajem, zarabiamy mało, każde 100 PLN robi nam różnicę. Dla Niemca albo Amerykanina te 25 €/USD to jest pomijalnie mało. Szkoda czasu żeby się tym zajmować, zwłaszcza, że chodzi o wydatek raz na 18 - 36 miesięcy. Druga sprawa, że chociaż smartfony z najwyższej półki są jednostkowo drogie, to są dużo tańsze niż jeszcze do niedawna były komputery (laptop poniżej 4000 PLN? panie, to okazja - doskonale pamiętam takie czasy). Dodatkowo, dzienny koszt użytkowania, nawet tego wybajerzonego iPhone X ze wszystkimi akcesoriami to nadal tylko 10 PLN (przy założeniu, że używamy go 24 miesiące). Jeśli policzysz jakiś bardziej normalny przypadek (flagowy model za 3000 PLN) - nadal wychodzi ok. 4 PLN/dzień. Niektórzy więcej przepuszczają na kawę albo papierosy. Jak ktoś zarabia 10 PLN/h jak w Polsce to znaczy, że pracuje na swojego iPhone X godzinę dziennie. Jak ktoś ma 10 €, jak magazynier w niemieckim Amazonie, pracuje na ten telefon 15 minut. Jasne, w kwotach bezwzględnych to jest to samo, ale perspektywa się trochę zmienia. Polecam ćwiczenie myślowe polegające na wyobrażeniu sobie, jakie rzeczy uznałbyś za luksus gdybyś zarabiał 4x mniej. Papier toaletowy? Przecież na całą paczkę trzeba pracować pół dnia, a gazety są równie dobre i za darmo!

  • 0

    19.  2017-11-29 10:05:35

    18 - a co z wydatkiem np. 300 tysięcy na samochód? Też kryterium "pomijalności" jest?

  • 0

    20. ~Oggi  2017-11-29 10:06:23  host: atq37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "STAĆ" to taki kod niedorozwojów. Czytaj "tata / mama mi da "....

  • 0

    21.  2017-11-29 10:08:46

    No bo jak? Jeśli mam kupować na co mnie stać wg kryterium pomijalności - jak to powiedziałeś, to nawet gdybym zarabiał minimalną płacę, ciągle miałbym mnóstwo pieniędzy!!

  • 0

    22. ~sueshack  2017-11-29 10:18:43  host: 80.245.23.162

    @19 Ale pytasz o to, czy ktoś może sobie kupić auto za 300.000 PLN (€?) i tego specjalnie nawet nie zauważyć? Pewnie tak, pewnie nawet są tacy ludzie w Polsce, ale nie ma ich za dużo. Na pewno dużo mniej niż tych, którzy mogą w ten sam sposób wydać kilka tysięcy PLN na smartfona.

  • 0

    23.  2017-11-29 10:24:18

    22 - ja pytam o kryterium "stać?/"nie stać" a nie o to czy ktoś sobie coś kupuje ;-) Bo może ktoś kupuje auto za 300 tys. ale go na nie nie stać - bo nie jest to pomijalny wydatek? Tylko teraz pytanie - co to znaczy pomijalny wydatek?

  • 0

    24.  2017-11-29 10:26:04

    Czy ktoś kto chwali się telefonem marki tu prezentowanej, ale wyśmiewa kogoś kto 29 zł wydaje na abonament zamiast wziąć prepaid za 10 złotych... Jest tym kogo "stać"?

  • 0

    25. ~sueshack  2017-11-29 10:29:44  host: 80.245.23.162

    @23 Ale do czego zmierzasz? Chcesz tu wystawić jakąś moralną cenzurkę komuś, kto wydaje więcej niż zarabia czy zrozumieć, czemu niektóre rzeczy są szokująco drogie dla Polaka, a jednocześnie sprzedają się świetnie na Zachodzie? Przy okazji, jakoś nie słyszałem o powszechnym problemie wpadania w spiralę zadłużenia z powodu zakupu smartfonów - załamanie rynku nieruchomości, kredyty studenckie, nałogi, wielodzietność, to wszystko tak. Smartfony? Chyba nikogo jeszcze nie doprowadziły do bankructwa.

  • 0

    26.  2017-11-29 10:33:27

    25 - nie muszę próbować nic zrozumieć... Za stary jestem, żeby tego nie rozumieć. Pytam tylko o definicję użytych terminów - "stać" i "nie stać" ;-)

  • 0

    27.  2017-11-29 10:36:16

    Bo mnie - wg mnie - stać na nowego (także w sensie modelu) iPhone'a... Ale go nie kupię.
    Czy jeśli tak powiem, to mlody_pelikan odpowie, że mam ból dupska? Że jakby mnie było stać (bo przecież jak kogoś stać to kupuje "najnowsze i najlepsze zabawki") to bym kupił?

  • 0

    28. ~@  2017-11-29 11:42:53  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Jeśli czegoś chcesz i Ciebie stać to to masz. Jeśli czegoś nie chcesz a dalej Cie stać - no to po co, a jeśli chcesz jedno lub drugie z tym że jest różnica np w cenie to kwestią przemijalności jest różnica a ty jesteś wolny np finansowo ;]

  • 0

    29. ~@  2017-11-29 13:04:48  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    tj pomijalności ;]

  • 0

    30.  2017-11-29 15:25:19

    Zadawanie pytanie o difinicje stać/nie stać jest jak pytanie o definicje słowa ładna pogoda/nie ładna pogoda, także głupkowate dywagacje pominę bo chyba widać trafiłem swoim postem w sedno ;)

  • 0

    31.  2017-11-29 15:34:40

    Jeśli uważasz, ze trafiłeś - bo przecież jak nie mam to mnie nie stać - to znaczy, że głupi jesteś ;-)

  • 0

    32.  2017-11-29 15:36:10

    A propos... Nie mam też nart ;-)

  • 0

    33. ~  2017-11-29 15:44:17  host: a28-02-08.opera-mini.net

    32- masz za to wrodzoną skromność, nieprawdaż? :-)

  • 0

    34.  2017-11-29 16:17:25

    33 - Nie - w przeciwieństwie do Ciebie, który do tego stopnia jest skromny, że anonimowo wtrąca się do rozmowy ;-)

  • 0

    35. ~Roberto  2017-11-29 20:21:02  host: 159-205-190-190.adsl.inetia.pl

    Może to też kwestia szacunku do pieniądza. Jedni wydają lekką ręką i nie ważne czy ich stać czy nie. Inni szanują pieniądz. Może tak zostali wychowani, by żyć oszczędnie i nawet jak się dorobia i mogą sobie kupić to się zastanawiają. Znam różnych ludzi i widzę różne postawy. Nie zawsze jest to kwestia :stać mnie czy nie stać. Może być kwestia czy mądrze wydaje kasę. Czy coś jest tego warte. Czy nie macie złego samopoczucia jak czujecie ze przepłacacie.Odpowiedzialnosc to słowo klucz.
    Na przykład ten gość zamiast oszczędzac to wydaje kasę na telefon i wątpię czy tylko chodzi o iPhone. Może w ogóle jest gadżeciarzem a jutro może zachorować i zebrać.

Dodaj swoją opinię