Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone w polskim Orange?

iPhone w polskim Orange?

LuiN 7 Maja 2008 16:49

0 0

apple iphoneJak podaje brytyjski serwis Macworld, Orange negocjuje z Apple wprowadzenie telefonu Apple iPhone w kolejnych dwóch krajach: Hiszpanii i Polsce. Według analiz Gazety Prawnej nasz rynek bez trudu wchłonie około 100 tys. sztuk produktu Apple.



Orange aktualnie oferuje Apple iPhone we Francji. O prowadzonych negocjacjach, w swojej wypowiedzi dla Thomson Financial, wspomniał Gervais Pellissier, szef finansów Orange.

Według analiz Gazety Prawnej w Polsce używanych jest obecnie około 16-17 tys. telefonów Apple iPhone, a przy sprzedaży przez operatorów na zasadach stosowanych w innych krajach (bez dopłat operatora do ceny telefonu), znajdzie się jeszcze około 100 tys. chętnych.




Od premiery w czerwcu zeszłego roku, na świecie sprzedano ponad 5,3 mln sztuk Apple iPhone. Około 25% z nich zostało odblokowanych i pracuje poza sieciami macierzystymi. W Rosji i krajach byłego ZSSR telefon zdobył w ten sposób już około 0,5 mln użytkowników.

W Europie jedynie francuskie Orange sprzedaje iPhone-a również bez umowy z operatorem. W tym wypadku cena telefonu jest wysoka i wynosi aż 749 euro za wersję 8GB. Negocjacje Orange dotyczące wprowadzenia Apple iPhone do Polski dają szansę, że również i u nas telefony te będzie można zakupić z polską gwarancja, poza umową z operatorem.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: MyApple.pl, Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2008-05-07 18:33:11

    Każda sieć powinna mieć w sprzedaży iPhone i byłby spokój. Po co to wyróżnianie na sieci? żeby zdobyć kasę? To się grubo mylą jeśli ktoś będzie chciał Orange to wybierze Orange, a jak ktoś woli Plusa czy PLAY to jakaś tam telefon/zabawka go nie skusi do wzięcia w tej sieci. Czy to tak trudno pojąć?

  • 0

    19. ~gigi  2008-05-07 18:34:18  host: 195.117.208.112

    orange menu w ajfonie ? :D

  • 0

    20.  2008-05-07 18:37:50

    Osk92: oczywiscie ostatnie zdanie jest rowniez w Twoim osobistym odczuciu ? :) Ciezko myslec inaczej...

  • 0

    21. ~  2008-05-07 18:40:36  host: azo116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kto chce, ściągnie ze stanów, z cleniem i watowaniem wychodzi nieco ponad 1100zł... "Wolne" ifony można kupic w każdym apple store płacąc kartą.

  • 0

    22.  2008-05-07 19:35:27

    Orange :/

  • 0

    23. ~jarekt  2008-05-07 19:36:03  host: ecd5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cena bedzie na poziomie min 2k za sztuke plus do tego umowa na 2 lata i dosc slone ceny rozmow. Ja nie twierdze, ze nikogo na to nie stac ale to jakies 2k zl przeplacona historia i nie sadze, zeby sporo bogatych i nie umiejacych liczyc znalazlo sie u nas.

  • 0

    24.  2008-05-07 20:03:53

    @Osk92:A co to za różnica u jakiego operatora on będzie? Jak dla mnie żadna. Tel według mnie i tak "przemarketingowiony";)

  • 0

    25. ~Paweł  2008-05-07 20:17:21  host: d90-129-105-209.cust.tele2.pl

    Ej ty tam u góry!! Orange to oszusci wiec nie mow mi ze to nie roznica u jakiego operatora iphon ma byc :/

  • 0

    26. ~  2008-05-07 20:44:57  host: f142-049.opera-mini.net

    A Orange obnizyl ceny za smsy i mmsy do Play. W prepaidzie.

  • 0

    27. ~  2008-05-07 20:57:20  host: public-gprs4657.centertel.pl

    @Pawel: Orange to oszuści bo pracują tam Polacy, a Polacy jak wiadomo to pijaki i złodzieje więc nic dobrego z tego wyjść nie może. A poza tym to jakoś operator musi opłacić Apple za wyłączność w posiadaniu w swojej ofercie Iphone. I nie myślcie sobie, że jakikolwiek inny operator by dawał coś taniej bo tak wypada i tak jest ok. To jest czysta kalkulacja. I nie czarujcie się, u wszystkich opów ceny tel bez umowy są śmiesznie wysokie. I mam gdzieś kłótnie który operator jest lepszy bo są na poziomie przedszkola. A tak z drugiej strony jeszcze w Polsce nie ma żaden operator tego telefonu w ofercie a ludzie już się nakręcają i piszą standardowe posty o oszustach, złodziejach, masonerii i cyklistach;)

  • 0

    28.  2008-05-07 21:05:05

    @27 to ty kim jesteś rumunem czy co?

  • 0

    29.  2008-05-07 21:06:36

    ~Paweł trzepnij sie w łeb... bo to co wypisujesz ma jak piernik do wiatraka.

  • 0

    30.  2008-05-07 21:14:25

    @kwistas: Nigdzie nie napisałem, że nie jestem Polakiem;). Chciałem pokazać jak to jest z uogólnieniami i stereotypami. Przez parę lat jak mam do czynienia z idea/orange to pomimo wieluuuu błędów i potknięć z ich strony w końcu trafiałem na kogoś kompetentnego i chętnego do pomocy. ALE NIE O TYM MOWA! Będzie Iphone w Polsce to wtedy popsioczymy dlaczego tak drogo( a napewno tak będzie:/)

  • 0

    31.  2008-05-07 21:32:20

    Podejrzewam, że w przypadku dostępności tego telefonu u wiadomego operatora z racji jego ceny, aby go nabyć musiałbym zmontować, jakiś napad na bank czy coś podobnego;}

  • 0

    32.  2008-05-07 22:34:42

    Paweł (25) to głupek. chyba w swojej wypowiedzi zawarłem tyle samo logiki co on??

  • 0

    33. ~ukenamuniu  2008-05-07 23:05:48  host: nat-go2-1.aster.pl

    danieluk: nie bój nic..będzie Twój. UKE ustali cenę w promocji z 99% opustem i wymogiem zmiany regulaminu przez Orange co dwa miesiące.

  • 0

    34.  2008-05-07 23:22:57

    ukenamuniu - nie należę do osób "czyhających" na możliwość zerwania umowy z operatorem z powodu zmiany regulaminu, ale lubię zapodać czasem jakąś ironiczną wypowiedź.Jak "widzę" nie jestem odosobniony w swej postawie:)

  • 0

    35. ~  2008-05-08 08:11:32  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    aż strach pomyśleć o cenie tego "cuda" w Orange.

  • 0

    36. ~Paweł  2008-05-08 16:27:15  host: d90-129-121-132.cust.tele2.pl

    aha ty kwistas tak samo. bronicie tego badziewie jak wlasnego dziecka!!

  • 0

    37. ~bożo wporzo  2008-05-12 21:46:16  host: nat-dzi-1.aster.pl

    do jakiego kolwiek opa by nie trafil iphone to jego cena sadzac po cenach u opow w europie bedzie wyzsza niz na allegro (+ wg mnie abonament za minimum 100zl), zapewne to zadecyduje o analizie gazety prawnej bo pojawi sie go jeszcze wiecej na allegro i cena jeszcze bardziej spadnie wiec z 16-17tys uzytkownich w tym momencie zrobi sie 3 razy tyle ale bez umowy :) pewnie ci co chca miec ten telefon kupia go sobie na allegro i maja spokoj bo niemusza podpisywac zadnej zaporowej umowy

Dodaj swoją opinię