Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone w Plusie i Play?

iPhone w Plusie i Play?

LuiN 7 Lipca 2008 15:27

0 0

apple iphone 3g Polkomtel i P4, operatorzy sieci komórkowych mogą - i powinni - wprowadzić do swojej oferty iPhone'a firmy Apple, czyli telefon, odtwarzacz MP3 i komunikator internetowy w jednym - uważają analitycy IT.

Telefony marki Apple oficjalnie trafią do ofert Ery i Orange. Na szeroką skalę produkty Apple wprowadza do swoich oddziałów Vodafone, nie wykluczone, że za pośrednictwem Vodafone telefony trafią też do Plusa.

Zdaniem analityków Polkomtel nie jest wystarczająco dużym operatorem, żeby ktoś z Apple chciał z nim rozmawiać. Uzależniony jest więc od tego, czy Vodafone, będzie chciał sprzedawać telefon w Polsce. Jeśli w ofercie Plusa nie pojawi się iPhone, to operator straci około 30-50 tys. użytkowników "z dużymi pieniędzmi do wydania" i prestiż.

Polkomtel powinien oferować telefon Apple, bo inaczej straci, także na wizerunku. Według mnie firma taką umowę podpisze jeszcze w tym roku. Nie wyobrażam sobie, żeby nie byli tym zainteresowani - analityk IT z firmy PMR Paweł Olszynka.




Myślę, że w przypadku umów abonamentowych, cena iPhone'a w Polsce będzie się wahać w granicach od 150 do 600 zł. W przypadku pre-paidów cena wyniesie minimum 1500 zł. Jest też możliwe, że - tak jak na rynku brytyjskim - najbardziej lojalni klienci, którzy mają najdroższe plany taryfowe, otrzymają iPhone'a za darmo - dodał.

Również P4 spróbuje wprowadzić iPhone'a do swoich salonów sprzedaży. Może na przykład kupić go hurtowo od jednego z dystrybutorów - podobnie jak w przypadku Polkomtela, P4 jest zbyt mały, by prowadzić konsultacje bezpośrednio z Apple.

P4 buduje sieć szybkiego Internetu i będzie musiał w swojej ofercie posiadać zaawansowane technologicznie telefony. Trudno z małego wyświetlacza cieszyć się dobrodziejstwem Internetu, a lepszy terminal ułatwia korzystanie z globalnej sieci - skomentowała Magda Borowik, analityk IDC.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3G w katalogu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~Titq  2008-07-07 21:17:38  host: 77-253-130-191.adsl.inetia.pl

    25: oczywiscie, wprowadzi HTC, ktorego moze kupia ze 2 osoby z telepolis :> W Polsce sprzedaja sie znane marki i poki producenci nie wejda z oferta i reklama swoich produktow to niema co ich wprowadzac do oferty promocyjnej.

  • 0

    27. ~titq  2008-07-07 21:19:24  host: 77-253-130-191.adsl.inetia.pl

    a swoja droga, czym sie rozni oferta telefonow Plusa od Ery i Orange oraz Play? Przeciez poza nielicznymi wyjatkami to sa te same marki i modele u wszystkich...

  • 0

    28. ~cywil23  2008-07-07 21:31:09  host: apn-77-114-161-106.gprs.plus.pl

    a co to? nie tylko iphon ma duzy ekran... niech sobie pomarancza i niebiescy wprowadzaja iphona a play i plus jak chca miec rispekt to niech lepiej szybko wprowadza samsunga i900 omnia... i zobaczymy kto wiecej klientow pozyska!

  • 0

    29.  2008-07-07 22:19:17

    Co to za idioci uważają Plusa za małego operatora ?! Przecież Era jest od niego mniejsza !!

  • 0

    30. ~kwistas  2008-07-07 22:43:47  host: w3cache.wignet.pl

    PLUS za za plecami państwo a tutaj gadamy o czym innym, czy Plus będzie miał iPhona zależy zdanie od spółek co nic nie maja wspólnego z telekomunikacja take jak: PKN Orlen czy Weglokoks oni miedzy innymi dają najwięcej kasy na ten interes.

  • 0

    31. ~void  2008-07-07 22:45:21  host: 87-205-133-18.adsl.inetia.pl

    Plus ma w swojej ofercie 5 pozycji firmy HTC. Chodzi oczywiscie o oferte dla biznesu.

  • 0

    32. ~sintesi  2008-07-07 22:47:59  host: 77-253-134-46.adsl.inetia.pl

    hmmm... a z tego co wiem (słyszałem), to Plus ma w swojej ofercie już (...) HTC; co do najgorszej oferty, to + wg mnie ma w najlepszej cenie N95 8GB dla biznesu; wprawdzie nie wprowadzają na chybił-trafił najnowszych modeli, ale oferta najgorsza nie jest... Pozdrawiam.

  • 0

    33.  2008-07-07 23:04:28

    Skoro Orange i Era będą miały iphone'a w swojej ofercie a Plus nie...może zostać odebrany jako sieć "niepoważna".Czy się to komuś podoba czy nie to iphone jest telefonem kultowym i brak go w + jest,według mnie,dużym błędem.

  • 0

    34. ~tt  2008-07-07 23:27:25  host: ecb202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *AFTER5 - powtórzyłeś dokładnie to samo co w newsie. po co?

  • 0

    35.  2008-07-08 00:36:36

    *34 żebyś miał się o co pytać

  • 0

    36. ~safdsh  2008-07-08 00:46:22  host: chello089079253076.chello.pl

    W regulaminach Plusa dla bizesu nie widać telefonów HTC, jednak na stronie Vobisu przy HTC Touch i Advantage jest napisane, że są dostępne w sieci Plus wraz z aktywacją.... to dlaczego ich nie ma w cennikach ? Apropos HTC to Witek mógłby zmienić stare logo tej firmy w katalogu telefonów na nowe.

  • 0

    37.  2008-07-08 02:13:46

    #36. a nie wiem. byc moze to specjalne promocje w ofercie Vobisu. A co do logo to juz zmienilem.

  • 0

    38. ~miro  2008-07-08 07:58:22  host: nat-mi2.aster.pl

    Ja nie wiem co Wy się tak podniecacie tym Iphone, który nic nie ma oprócz mp3, który na zwykłych słuchawkach gra cieniutko, że szkoda gadać, posiada BT tylko do łączenia ze słuchką to śmiech na sali, mój kolega ma ten fon i śmieję się, że słoń mu na niego nadepnął bo tak wygląda he he...

  • 0

    39. ~janek  2008-07-08 10:51:08  host: bge21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakos nie wierze w te prognozy cenowe. w tym momencie w nowym abo Orange najdrozsze sa htc, ale i tak mozna je trafic za darmo w najwyzszym abo.

  • 0

    40.  2008-07-08 12:04:16

    świat ogarnia ifonoza, ceny w orange bedą nie małe to pewne wystarczy prześledzić jak to wyglada w innych krajach ue

  • 0

    41.  2008-07-08 16:39:26

    W Belgji, od 11-07 bedzie w sprzedazy BEZ SIMLOCKa w cenie 525Eur (8Go) i 615 Eur (16Go. ceny z vat (21%), bez abonamentu... Tu, nie ma mozliwosci kupna GSM w abonamencie jak w reszcie Europy. Podaje wam te ceny dla orientacji.

  • 0

    42. ~GEKON  2008-07-08 17:03:59  host: 77-253-5-145.adsl.inetia.pl

    W Plusie HTC dostępne są w biznesie w regulaminie Pokusa na taryfy Elastyczne- 6 modeli

  • 0

    43. ~przemek  2008-07-13 21:21:42  host: 87-205-35-226.adsl.inetia.pl

    I mam nadzieje, że Plusie nie będzie taki głupi, żeby TEGO BADZIEWNEGO SZROTA DLA NIEDOJEBANYCH AMERYKANÓW wprowadzać do swojej oferty. A Play też raczej nie wprowadzi, bo iPhone nie ma 3G. Więc co to za telefon, niby " z wyższej półki". ŚMIERĆ iPHONOWI!!!!

  • 0

    44. ~pracownik polkomtel  2008-07-14 14:12:35  host: 217.153.159.186

    normalnie niszczycie mi glowe widze jak znacie oferte htc sa u nas juz od dawna i wiekszosc telefonow z gornej polki tylko sa one dostepne dla wybranych klientow ktorzy nie spozniaja sie z oplatami itp bo po co sprzedawac go komus kto bedzie walil w h... i nie placil rachunkow

  • 0

    45. ~pan j  2008-07-16 20:23:55  host: klienci-net.pai.net.pl

    przemek, znawco, według ciebie Iphone 3G nie ma 3G??

Dodaj swoją opinię