Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone to prawdziwa bomba

iPhone to prawdziwa bomba

Q! 3 Sierpnia 2009 14:29

0 0

apple iphone 3gsApple ostatnio nie ma dobrej ani prasy, ani passy. Po luce w iPhonie, pozwalającej na przejęcie kontroli nad urządzeniem za pomocą odpowiednio przygotowanej wiadomości SMS - teraz doszły problemy z mocno przegrzewającymi się zarówno iPhone'ami, jak i iPodami.

Najnowszy z przypadków samozapłonu telefonu iPhone miał miejsce zaledwie kilka dni temu w holenderskim mieście Leiden. Jego właściciel pozostawił urządzenie na siedzeniu swojego samochodu, który opuścił, jak twierdzi, zaledwie na kilka minut. Po powrocie zauważył, że jego "jabłuszko" uległo samozapłonowi i poważnie uszkodziło fotel pasażera, na którym leżało. Urządzenie znajdowało się w pokrowcu produkcji firmy Belkin i nie było podłączone do gniazda ładowarki.

Po tym wydarzeniu właściciel telefonu skontaktował się zarówno z jego producentem, jak i operatorem, u którego został on nabyty - T-Mobile. Jednak obydwie firmy odmówiły wzięcia odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie.

Podobna sytuacja miała ostatnio miejsce z innym produktem Apple - odtwarzaczem muzycznym iPod. Jak informuje właściciel urządzenia, pierwszym objawem jego niestabilnej pracy było syczenie. Następnie jego temperatura cały czas rosła i, według relacji właściciela, dało się zauważyć unoszącą się nad jego powierzchnią parę. Po tym z urządzenia, wyrzuconego przed dom, miał wydobywać się dym i nastąpić wybuch.




W reakcji na zdarzenie Apple zaoferowało jedynie zwrot kosztów zakupu odtwarzacza (162 funty) i zobowiązało właściciela do zachowania milczenia w tej sprawie.

Warto zauważyć, że to już nie pierwsze przypadki, kiedy mobilne urządzenia Apple'a stanowią zagrożenie dla ich użytkowników. Tylko w okresie od 2005 do 2008 roku zanotowano, co najmniej, 15 różnych przypadków samozapłonu produktów tej firmy.

Apple, w charakterystyczny dla siebie sposób, stara się wyciszać każdą taką sprawę oferując poszkodowanym z reguły nie więcej, niż zwrot kosztów zakupu wadliwego urządzenia i zobowiązując ich do zachowania milczenia. Jednak nie zawsze taka praktyka odnosi zamierzony skutek i już kilka z takich spraw trafiło w przeszłości przed oblicze sądu.

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości i ograniczyć swoją odpowiedzialność, w dołączanych to telefonów i odtwarzaczy instrukcjach obsługi zaczęły pojawiać się informacje o zakresach temperatur, w jakich wolno ich używać.

Źródło tekstu: eu-digest, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2009-08-03 15:32:49

    *** piotros - dzięki za czujność, już poprawione. ;-)

  • 0

    18. ~  2009-08-03 15:34:44  host: t03-04.opera-mini.net

    Meizu m8 podrobka iphone za 400usd chyba komus strzelila szajba ze ktos to kupi, nawet z windows mobile

  • 0

    19.  2009-08-03 15:35:08

    @Q! nie ma sprawy ;) mam jeszcze jedną małą wątpliwość... Wydaje mi się, że zobowiązać do zachowania milczenia można siebie samego, kogoś można co najwyżej nakłaniać... A może się mylę... czy ja wiem...

  • 0

    20. ~  2009-08-03 15:37:11  host: t03-04.opera-mini.net

    Ach widze ze to oszolom od ms czyli niezawodny Q jest autorem to wiele wyjasnia a czemu Q nie napisze o krytycznej luce we wszytkich htc ktora trzeba recznie poprawic i 90proc ludzi tego nie zrobi

  • 0

    21.  2009-08-03 15:39:50

    #15: masz 100% rację, to na pewno spisek MS i windowsowców ;))))

  • 0

    22.  2009-08-03 15:49:56

    WitekT, jeżeli przeżyjesz wybuch swojego iPhone'a, daj nam relację ;-).

  • 0

    23. ~PLANET  2009-08-03 16:41:04  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    No coz, teraz dzieci Opery Mini pisza poematy o swoim wannabe-wynalazku. Coz, takie czasy, trollowanie nabiera calkiem nowego wymiaru :D

  • 0

    24.  2009-08-03 17:34:19

    Czyżby ludziom się poprzewracało w głowach od prestiżu produktów z logiem ugryzionego jabłuszka? Na to wygląda.

  • 0

    25.  2009-08-03 17:35:42

    Teraz mamy efekty, gość dał za fona prawie 2 tysiące, a tu któregoś pięknego dnia bum.

  • 0

    26. ~danieluk  2009-08-03 17:40:25  host: t09-09.opera-mini.net

    PLANET- nie czuje sie w jakis sposób powiazany rodzinnie z mini opera:) aczkolwiek sporo osob przesadnie identyfikuje sie z danym producentem telefonow.

  • 0

    27.  2009-08-03 17:44:45

    No opera mini to bardzo dobry wynalazek, taka prawda, tej przeglądarce wystarczy 20-30kb/s szybkości internetu i załaduje całą stronę w 2 sekundy.

  • 0

    28. ~V  2009-08-03 17:54:13  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    #6 - no i co z tego? Nie kumam - mamy wszyscy pod każdym newsem wypisywać kto co ma?

  • 0

    29. ~V  2009-08-03 17:54:31  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    #12 - jak Witek powie że chodzi w stringach to też sobie kupisz?

  • 0

    30. ~despera  2009-08-03 18:12:02  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    eee tam chłopaki - jesteście nie modni - teraz wracają różowe stringi męskie a'la borat...

  • 0

    31. ~a  2009-08-03 18:52:51  host: inet20909nb-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Takie rzeczy już się zdarzały. jakiś czas temu wielu znanych producentów komputerów w tym Apple, wymieniało baterie w swoich laptopach. teraz pewnie przyjdzie czas na baterie w smartfonach...w obu przypadkach winny jest producent baterii. Witek, dopiero pisał, że jego główny numer to iPhone 3G, a teraz podaje już 3GS. Ale te pismaki zarabiają...

  • 0

    32. ~Korsak  2009-08-03 19:19:35  host: 095160099033.warszawa.vectranet.pl

    To nie bug, to feature - może w ajfonie wbudowano podgrzewacz do rąk na zimnie :-)) Ale na poważnie - a jak komuś w kieszeni wybuchnie? Dalibyście synowi/córce taki sprzęt z gwarancją eksplozji? Bo ja nie.

  • 0

    33. ~ZICO  2009-08-04 00:14:24  host: 188.33.79.67

    Już dawno mówiłem, że iPhone to przereklamowany badziew. Solidne firmy takie jak PLUS i PLAY nie mogą sobie pozwolić na to, żeby ich marka ucierpiała z powodu tego bubla i wogóle sobie i swoim klientom tym głowy nie zawracają:-) Takie rzeczy to tylko w Orange i Erze :-)

  • 0

    34. ~  2009-08-04 00:17:56  host: t04-06.opera-mini.net

    telefony iPhone,laptopy Toshiba, rowery Trek- typowe produkty z kraju hot-dogów i wielkich gabaryn. Ludzie to kupują, bo reklamę mają dobrą. Nic pozatym !

  • 0

    35. ~testek  2009-08-04 01:35:56  host: cji89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akurat Iphone to nie jest produkcja u.s. tylko chińszczyzna - jedynie zaprojektowano w usa... Zobaczcie sobie jakiekolwiek pudełko od ipoda - made in china. Mam nadzieję, ze tym razem nikt nie skasuje mojego komentarza...

  • 0

    36. ~Hose  2009-08-04 14:15:57  host: 194.39.141.10

    34- OBUDŹ SIĘ, Toshiba jest Japońska. WitekT- Powiedź nam co zakładasz na "klejnoty" podczas noszenia jabłuszka w kieszeni ;-) Strach że urwie lub popali ;-)

Dodaj swoją opinię