Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone - telefon dla gorzej sytuowanych?

iPhone - telefon dla gorzej sytuowanych?

WitekT 1 Listopada 2008 10:58

0 0

apple iphone 3gBadanie firmy analitycznej comScore przeprowadzone w USA wykazało, że iPhone’a kupują użytkownicy ze stosunkowo niewielkimi dochodami. I to mimo faktu, że całkowity koszt nabycia smartfonu Apple wcale nie jest najniższy - pisze PC World.

Zgodnie z wynikami ankiety, iPhone 3G jest najpopularniejszy w grupie użytkowników o niskich rocznych dochodach z przedziału 25-50 tys. dolarów. W tym sektorze wzrost sprzedaży wyniósł aż 48%, podczas gdy w gospodarstwach domowych z rocznym przychodem wyższym niż 100 tys. dolarów zanotowano wzrost o zaledwie 16%.




Choć dodatkowe urządzenie w budżecie domowym, które kosztuje 200 dolarów (zakup) i przynajmniej 70 dolarów miesięcznie (abonament) wydaje się być ekstrawagancją, to jest to urządzenie wielofunkcyjne, potrafiące zastąpić przenośny komputer, odtwarzacz plików multimedialnych, a od biedy również nawigację - co oznacza, że jego zakup w pewnym sensie pozwala na oszczędności.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: PC World     

Dodaj do:
w sumie: 138
  • 0

    119. ~denis  2008-11-03 22:03:45  host: 195.205.75.50

    # 117 Twoja demonstracyjna "dbałośc" o język polski kojarzy mi sie z demonstracyjnym oddawaniem moczu w miejscu publicznym ...co nie znaczy że obszczymury nie mogą podejmować właściwych wyborów!

  • 0

    120. ~esse  2008-11-03 23:11:42  host: user-89-108-225-187.mobile.playmobile.pl

    ~iPhoniaż Podoba mi się Twoja argumentacja, nawet bym się z nią zgodził, gdyby nie wypowiedzi typu: „Geecy co oprócz sprzętu nie mają nic ważniejszego w życiu wybiorą inne pochłaniacze własnego czasu...” Dla mnie takim pochłaniaczem był iPhon. Najpierw ten czas musiałem poświęcić na ściąganie aplikacji by mieć dostęp do wielu potrzebnych mi funkcji. Jasne jako gadżet do netu, spisywał się nawet nieźle, niestety ja potrzebuję trochę więcej opcji i pod tym kontem iPhon jest dla MNIE ograniczony.

  • 0

    121. ~V  2008-11-04 00:02:35  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    esse - daj spokój, ajfonowi nic nie brakuje, to tylko Ty jakiś dziwny jesteś i za dużo wymagasz. I uważaj bo issa zaraz powie to samo, tylko dosadniej.

  • 0

    122. ~V  2008-11-04 00:04:59  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    issa powiedziała: "W kazdym razie uzywajac Leoparda..." to tu cie boli przygłupie jeden, podejrzewałem że trafiłem mocniej niż mi się wydaje :)

  • 0

    123. ~iPhoniaż  2008-11-04 01:36:39  host: public-gprs23042.centertel.pl

    @119 Użyte Skojarzenia świadczą o stopniu dojrzałości - jak często młodzieńcy zapominają że inteligencja nie jest synonimem kulturalnego zachowania... @120 Wszystko zalerzy od wymagań - więcej niż 14 dodatkowych aplikacji jeszcze nie były mi potrzebne...

  • 0

    124.  2008-11-04 09:01:43

    ***v , ja naprawde rozumiem twoja frustracje. Szczeniacko zaczales te rozmowe , potem rownie szczeniacko ja kontynuowales usilujac wbijac szpileczki "argumentami" ktore jak widac mozna bylo zbic bez cienia wysilku , na pytanie o meritum skuliles uszy po sobie , twierdzac ze za pozno na merytoryczne argumenty , nastepnie dalej "dyskutujesz" , na jakim poziomie to widac , bo jako szczeniak nie umiesz skonczyc z godnoscia. Wystawiles juz sobie swiadectwo. Prosze cie - zacznij teraz niesc kaganek oswiaty i edukowac swoich znajomych. W ten sam sposob jaki usilowales robic to tutaj , bo innego nie znasz. I nie brudz juz forum swoja wybitna osoba i niebanalnymi przemysleniami. Idz sie kreuj na ofiare gdzie indziej.

  • 0

    125. ~denis  2008-11-04 09:07:39  host: 195.205.75.50

    # 123 o stopniu dojrzałości świadczy też nadmiernie emocjonalny stosunek do kawałka plastiku z ciągle tłustym i wypalcowanym ekranikiem...co do kulturalnego zachowania ,to nie odbiegam zbytnio od poziomu dyskusji tego wątku! Co do związku inteligencji z kulturą najgorzej gdy komuś brakuje obydwu...

  • 0

    126. ~  2008-11-04 11:20:35  host: 088156175200.skarzysko.vectranet.pl

    ja i tak kocham iPhona, jeszcze długo żaden dotykowy telefon nie będzie tak łatwy i przyjemny w obsłudze jak dotyk od apple'a.

  • 0

    127.  2008-11-04 14:26:31

    http://tinyurl.com/8xo85 :-]

  • 0

    128. ~  2008-11-04 20:45:56  host: heyah20909nc-0.eranet.pl

    prawie sie pozabijali ;] polaczki...

  • 0

    129. ~obserwator  2008-11-04 21:42:29  host: heyah20909nc-1.eranet.pl

    playpolis to dxiwny serwis. pozwala na takie bluzgi na swoich stronach. widocznie lubia takie jatki. albo moze tu nie ma moderatorow?

  • 0

    130. ~obserwator  2008-11-04 21:45:45  host: heyah20909nc-1.eranet.pl

    jak bede chcial sie wyzyc i rzucuc kilka bluzgow to na peqwno tu wpadne. najlepszqa byla ta dziewczyna co pisala o r5uchaniu hehe

  • 0

    131.  2008-11-05 12:51:43

    Zaiste, czytajac niektore fragmenty #106-110 naprawde dobrze mozna sie posmiac :) Co do #113 - iP 3G w Polsce relatywnie rzecz ujmujac nie jest tani - przecietny uzytkownik wyda na niego wieksza kwote, bo kupuje go ... w nizszych abonamentach :P Albo z drugiej strony, kupuje go tanio, ale w wyzszych planach taryfowych, za ktore najczesciej przeplacaja... dodaj do tego koszt programow i akcesoriow (jak rowniez np. wymiany baterii) i w efekcie iP 3G jest rowniez relatywnie drogim produktem jak na kieszenie Polaka. W malej czesci konfiguracji rzeczywiscie, jest w miare tanio, ale to raczej wyjatki od reguly. @iPhoniaż: powiem tak, bywamy od czasu do czasu w np. Absyncie badz Rubikonie, ktore generalnie otarly sie mniej lub bardziej o ranking Michelina - ale z prawdziwymi gwiazdkami w tymze nie maja niz wspolnego, Bib Gourmand to inna polka, rozumiem, ze stosujesz inna skale oceny. Od czasu do czasu tez zdarza sie tez nam byc zaproszonym do Intercontinentala, Hiltona czy Westina, wiec jakis tam poglad mamy wyrobiony. Ale zeby bylo zabawniej, tam nie uswiadczylem rzeszy uzytkownikow iPhone'a, o ile w ogole ludzie afiszowali sie telefonami, to nie byly to produkty rozniace sie od tego, co kupilby przecietny uzytkownik pragnacy pokazac swoj "status", czyli przewaznie Nokie 88xx, ewentualnie Vertu, ale tak naprawde w wiekszosci przypadkow takze 'zwykle' telefony, jak E51, komunikatory i HTC z tej polki oraz BB - a iPhone'a widzialem doslownie raz. Czyli generalnie rzecz biorac, nie moge sie z Toba tutaj zupelnie zgodzic. Zdaje sobie sprawe, ze wiekszosc z tych osob wyznaje NIEZMIERNIE mocno zasade "czas to pieniadz" i poprzez to nie ma takiegoz na nauke systemu operacyjnego komorki, ale to nie zmienia faktu, ze OSy firmowe, czy najnowsze produkty z OSem BB, WM (np. HTC), czy to Symbiana w aktualnym wydaniu sa podobne, jesli chodzi o kwestie nie tyle funkcjonalnosci, a dostepu do niej.

  • 0

    132.  2008-11-05 12:53:06

    Mowimy tutaj o typowych zastosowaniach biznesowych typu rozmowy glosowe, BB/DP (ewentualnie podobne konfiguracje maila), transmisja danych/zaawansowane przegladanie Internetu i wiadomosci tekstowe, a po czesci takze wideorozmowy, a jesli chodzi o zastosowania niezalezne od uslug operatorskich, to oczywiscie kalendarz, lista zadan/spotkan, synchronizacja tychze (jak rowniez kontaktow) na biezaco na rozne sposoby, dla czesci userow takze nawigacja. I wiele innych, pomniejszych. I uzytkownik, ktory ogranicza sie do takiej funkcjonalnosci ma do niej wygodny i szybki dostep - oczywiscie, kazde urzadzenie bedzie troche inne w obsludze, ale NAPRAWDE nie czuje po intensywnym empirycznym kontakcie przewagi iP na tym polu, mimo, ze wiele osob patrzy na to inaczej... to nie jest kwestia prostoty obslugi, tylko kwestia odczucia predkosci dzialania. W praktyce to wlasnie w iP trzeba wykonac wiele niepotrzebnych krokow, ktore w ogole nie wystepuja u konkurencji, albo ktore mozna pominac na rozne sposoby, na przyklad skrotami klawiszowymi. Sugerowanie, ze uzytkownicy innych systemow nie wybieraja sprzetu pod swoje mozliwosci i potrzeby i ze tylko uzytkownicy Apple dokonuja wyboru honorujac zasade "czas to pieniadz" jest delikatnie mowiac infantylne i lekko zalosne z Twojej strony - tak, jakby tylko uzytkownicy iP byli swiadomi swoich potrzeb i mozliwosci - smiem twierdzic, ze jest najczesciej dokladnie odwrotnie... (skadinad, popracowalbym na Twoim miejscu nad ortografia, bo generalnie nie sprzyja to uwiarygodnianiu Twojego punktu widzenia, ale to taki szczegol, skoro mowimy o mlodzienczym podejsciu).

  • 0

    133.  2008-11-05 12:54:07

    GeeKowie owszem, przewaznie wybiora produkty-pochlaniacze czasu, ktore zaabsorbuja ich na dluzszy czas, bo oni uznaja sztuke dla sztuki - kupuja urzadzenie po to, zeby tylko i wylacznie go uzywac (choc rowniez na bardzo wysokim poziomie, czesto rozwiajac jego mozliwosci), a nie patrza na nie jako narzedzie pracy. Niby racja, ale ja takich osob nie potepiam - one tez sa potrzebne rynkowi, bez nich nie byloby chocby jailbreaka na iP, dzieki ktoremu jest on chociaz odrobine lepszy - taki przyklad z pierwszej reki.

  • 0

    134.  2008-11-05 13:13:28

    A ja polecam artykul na symbianos - "Nokia 5800 , na zywo i w kolorze" , akapit "Podsumowanie" dobry przyklad dla niektorych jak w kulturalny , obiektywny i celny sposob mozna podsumowac iPhona w zestawieniu z innym telefon , bez odsadzania oponenta od czci i wiary.

  • 0

    135.  2008-11-05 13:20:43

    Jesli za protezy uwazasz cos, co stanowi dla wielu podstawowa funkcjonalnosc telefonu - mozliwosc najlatwiejszego i najszybszego (w koncu bezwzrokowego) wprowadzania tekstu, to rzeczywiscie nasze podejscie sie mocno rozni, smiem twierdzic, ze masz klapki na oczach, ale to tylko moje zdanie. Akurat QWERTY przy jakiejkolwiek pracy z tekstem - pisaniu maili, wiadomosci tekstowych, wprowadzaniu czy obrobce danych - jest totalnie niezbedne. A ze powieksza objetosciowo telefon i czyni go ciezszym, no to trudno, ja ksiezniczka nie jestem i nie ma to dla mnie znaczenia. Rysik proteza ? Nie twierdze, ze telefon powinien byc uzywany tylko i wylacznie za pomoca rysika, ale z pewnoscia jest on niezbedny przy PRECYZYJNEJ obsludze, a o taka momentami ciezko nawet przy nieco powiekszonej rozdzielczosci iP na relatywnie duzym ekranie. Tak realnie patrzac, ta rozdzielczosc wcale nie jest taka duza... to tylko 2x wiecej pikseli od QVGA'i, ktora jest praktycznie standardem. I tak naprawde ta rozdzielczosc jest ni w piec, ni w dziewiec, tak na marginesie - standardem jest VGA, ale to szczegol... Proponuje kiedys spojrzec na wyswietlacz VGA albo WVGA - 2x albo 2,5x wiecej pikseli - przy tym rozdzielczosc iP jest tak naprawde marna i rowniez Safari nie ma zbyt duzej powierzchni operacyjnej poprzez to. To taka mala dygresja... a wracajac do rysika, konstrukcja WM generalnie sprzyja uzywaniu tegoz, ale jak widac na przykladzie Omnii, nie jest on totalnie niezbedny. Inna sprawa, ze dzieki temu (i folii np. Brando na ekran, Ultra Clear wyglada i dziala prawie tak, jakby jej nie bylo, a chroni) mamy estetycznie wygladajace urzadzenie, a nie brudne/tluste i do tego zapalcowane. A, zapomnialem, po to jest ta sciereczka w zestawie, polerowanie powierzchni ekranu ma byc czynnoscia antystresujaca, byc moze to dobra terapia ;) A idac takim przyklad, pojdzmy dalej - po co nam w ogole klawisze fizyczne.

  • 0

    136.  2008-11-05 13:21:28

    Na iP jest juz krok we "wlasciwym" kierunku - jest ich tylko 5 - wlacznik, regulacja glosnosci (x2 i dodatkowo jeden do obslugi rozmowy, czyli x3) i klawisz wyjscia do glownego menu. Po co nam tego typu protezy, lepiej uzywac ekran w 100 % bezdotykowo, bez pomocy jakichs tam przyciskow - w koncu takie uzycie bedzie na pewno lepsze, niz dedykowane klawisze, ktorym mozna przypisac rozne programy, na pewno tez bedzie szybsze, no bo w koncu nie trzeba patrzec, kiedy sie uzywa sie ekranu dotykowego ;) Prawdziwi fani iP znaja kazde menu i podmenu na PAMIEC ! ;))) A tak powazniej - wlasnie zobrazowalem Ci beznadziejnosc Twoich argumentow... podczas gdy kwestia QWERTY jest dyskusyjna, bo nie kazdy potrzebuje pracowac z tekstem w duzej ilosci, tak juz rysik (albo klawiatura/przyciski fizyczne) juz nie kosztuja ani masy, ani objetosci (no, znikomo) - wybacz. Co do "C", to rozwin moze pojecie trafika, bo nie wypowiadasz sie zbyt jasno... A co do "B" i "D" - no to wybacz, ale tutaj juz chyba Apple jawnie pierze Ci mozg... tak moglby sie wypowiedziec fanboy KAZDEGO innego systemu operacyjnego, mobilnego czy tez nie. Ach, przepraszam, to sie nazywa "jezyk marketingu" ;) Swiadomosc uzytkownikow innych OSow tez jest podobna (o ile nie wyzsza, bo brak w tamtym przypadku tak NACHALNEGO (i do tego falszywego) marketingu) - jesli nie potrzebuja GPSu, to nie biora telefonu Z tymze, proste... Ach - i naprawde, postaraj sie nastepnym razem pisac gramatyczniej, bo to az w oczy boli... "uszczerbność", "użądzenia", "relegijne" i tak dalej, bylo tego wiecej. Nie wiem, czym chcesz sie usprawiedliwic, ale to naprawde kiepsko wyglada :P (to bylo ad #116...)

  • 0

    137.  2008-11-05 13:47:43

    kolejna dyskusja o wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem...to się nie robi nudne?

  • 0

    138.  2008-11-05 14:02:55

    W zalozeniu to jest nudne z definicji ;)

Dodaj swoją opinię