Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone OS 4.0 - przedpremierowe przecieki

iPhone OS 4.0 - przedpremierowe przecieki

LuiN 19 Stycznia 2010 17:50

0 0

apple iphone 3gs Premiera najnowszego oprogramowania dla telefonów Apple'a nastąpić ma już 27. stycznia. Witryna BGR dotarła pierwszych informacji na temat nowej wersji systemu dla telefonów Apple'a.

Przede wszystkim znacznie zwiększy się zakres gestów oferowanych w ramach technologii multitouch. Nowy system zaoferuje też klika nowych sposobów na pracę aplikacji w tle (wielozadaniowość).

Ekran główny przebudowano na nowo. Najprawdopodobniej pojawi się opcja dodawania ikon do pulpitu będących bezpośrednimi skrótami do ulubionych kontaktów. Pojawią się też nowe możliwości synchronizacji danych kontaktowych i pól kalendarza.




Na witrynie BGR czytamy też, że nowy system ma zaoferować wygodę użytkowania, której nie da się porównać do żadnego dotychczasowego telefonu. Przy okazji pojawia się nazwa tabletu internetowego Apple'a, na którym również ma funkcjonować czwarta odsłona iPhone OS - iTablet.

Użytkownicy iPhone'ów 3G i 3GS będą mogli zaktualizować oprogramowanie telefonu do wersji 4.0. Aktualizacja nie będzie dostępna dla pierwsze generacji telefonów Apple'a.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2010-01-19 20:13:37

    @1, a dotykałeś iPhone ? czy tylko Avile lub Corbiego ? ^^ ... wex kiedyś przetestuj sobie te "podobne" wyświetlacze, i wtedy zobaczysz co to znaczy komfort obsługi :] ... i nie, nie mam iPhone, ale uważam że dla przeciętnego usera to jest mega wygodny i prosty w obsłudze tel

  • 0

    9.  2010-01-19 20:20:49

    Timor, porównuj tą samą technologię, a nie oporówkę i pojemnościówkę...

  • 0

    10.  2010-01-19 20:35:06

    8. dokładnie tak, wyświetlacza pojemnościowy to bajka, naprawdę wygodnie się obsługuje telefon, przynajmniej nie masz ryzyka uszkodzenia wyświetlacza, bo akurat źle zadziała, a ty sobie za mocno naciśniesz.

  • -1

    11. ~robbo2k  2010-01-19 20:58:51  host: aaqn236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 i tak nie zrozumiesz w czym twki magia iphona i Apple. Patrzysz a cyferki MHzrcyki liczbe funkcji ulomnych zamiast na nieskrepowana radosc posiadania urzadzenia ktory robi dokladnie to co chcesz i bez instrukcji

  • 0

    12. ~asd  2010-01-19 21:02:07  host: host-81-190-180-22.gorzow.mm.pl

    Hey znawcy w Corbym jest pojemnościowy wyświetlacz ;O

  • 0

    13. ~  2010-01-19 21:35:59  host: 109.243.212.116

    11 te cyferki sa wlasnie odpowiedzialne za dzialanie telefonu :-P wiec mam prawo na nie patrzec i oceniac, bo tel. Jest jak samochod prawdziwy kierowca poczuje roznice w jezdzie miedzy dwoma autami ktore przecietni ludzie uznaja za identyczne

  • 0

    14.  2010-01-19 21:41:46

    ~ 13 . Co zatem polecasz zamiast iPhona; potrzebny: duży wyświetlacz ( 3,5 cala, bdb. odtwarzacz mp3, nadający się do gier 3D, wifi, dużo pamięci, bdb. dotyk, duża ilość dedykowanych aplikacji) cena nie gra roli.

  • 0

    15. ~seba  2010-01-19 22:02:15  host: xdsl.001.c67.petrotel.pl

    @5 jakbys troche sobie poczytal to bys wyczytal ze procek 2g 3g i 2gs to te same :)

  • 0

    16. ~ale macie problemy  2010-01-19 22:07:23  host: dynamic-87-105-134-150.ssp.dialog.net.pl

    dla mnie iphone JEST telefonem niemal idealnym (do moich zastosowań). dzwonię, wysyłam SMS/MMS, odbieram i wysyłam mail, sprawdze pogodę, giełdę, trochę pogram, obejrzę coś na youtube. Po co mi więcej? A dodatkowo świetny wyświetlacz dotykowy i bardzo prosta obsługa. Żaden inny telefon mi tego nie da.

  • 0

    17. ~LCF  2010-01-19 22:37:14  host: 193-34-2-1.chelmnet.pl

    @7: no i super, masz telefon który spełnia twoje oczekiwania, ja mam któregoś już iphone-a i też spełnia moje oczekiwania. Pewnie kolejnego też sobie kupie bo spełnia moje oczekiwania odnośnie telefonu. Nie mogę pojąć czemu na siłę próbujesz mnie przekonać, że jest inaczej ? Czy ja Ciebie przekonuje, że jest inaczej ? Telefonów na rynku od groma, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

  • 1

    18.  2010-01-19 23:32:54

    #1: a drogie (czesto drozsze) telefony z WM na pokladzie to co ? To samo, wgrywanie custom ROMow dawalo czesto cuda. Odnosnie tego wiec nie bredz. Poza tym czesci wad JB nie zalatwia - przede wszystkim tych hardware'owych - co nie zmienia faktu, ze wyboru telefonu powinno sie dokonywac swiadomie. Niewymienna bateria czy pamiec moze stanowic problem, niemniej jest to kwestia profilu uzytkowania (a i kupno modelu z odpowiednia pamiecia czy ladowarka na paluszki (a takze z wbudowanym akumulatorkiem do uprzedniego naladowania) zalatwia praktycznie sprawe). Mnie o wiele bardziej brakuje HSUPA, niz wideorozmowy (przyznaj sie szczerze, o wielki biznesmenie, ile razy korzystales z tej uslugi ? Ja pare razy - stad tez jest to dla mnie niezbyt istotne). Choc moze i to ulegnie zmianie - w 3G po update'cie firmware'u 3G skoczylo z 1,8 Mbps na 3,6 Mbps, wiec moze i w 3GS jedynie soft jest krytyczna kwestia. A nabylem SWIADOMIE i jestem zadowolony (chocby dla wygody bezstresowej obslugi, dla nie odczuwania sytuacji, ze walczy sie ze sprzetem, dla multimediow ogolnie pojetych (takze gry i to jak najbardziej), dla Nike+, dla komfortu przegladarki, dla bazy oprogramowania szybko goniacej WM i Symbiana nie tylko iloscia, ale przede wszystkim jakoscia (nie, nie biore pod uwage sztucznych zapalniczek ;) dla mozliwosci po JB... moglbym jeszcze troche powymieniac) biorac pod uwage powaznie wczesniej HTC HD2, Nokie N900 i Motke Milestone. I tak, jestem relatywnie zaawansowanym uzytkownikiem i czasem potrzebny jest ekran oporowy z jego precyzja (ale na to tez mam remedium). Na marginesie, Apple MA zabojczy marketing i nie-tak-do-konca idealne produkty, ale to element sprzedazy i naciagania klientow na kolejny model za rok ;) *** #7: NIE, nikt nie zmusza. Jesli jestes tak latwo podatny na reklamy, to TWOJ problem a nie czyjs inny. Ogarnij sie. TAK, to jest wielofunkcyjny terminal/telefon. AppStore, podobnie jak baza softu na WM czy Symbiana, zawiera sporo gowna...

  • 0

    19.  2010-01-19 23:43:59

    sporo g*, ale jest szansa ze tam tego G jest troche mniej (patrz weryfikacja odgorna). Dla bardziej wymagajacych userow Cydia i mirrory softu ;) Odnosnie cytatu, miller jest tak samo zalosny i skonczony jak ziobro - kiepski wtrat, nie udalo sie :> Nagle po 3 miesiacach ten zimny prysznic ? Gratuluje slepoty! Uzywaj takiego telefonu, jaki chcesz, tylko przy krytyce pamietaj, zeby byla ona konstruktywna, bo inaczej staje sie bezsensowna :) *** #13: cyferki cyferkami, ale predkosc zegara w przypadku PC tez nie jest porownywalna - generalnie 3GS jest NAJBARDZIEJ responsywnym telefonem na rynku ze smartfonow. W tym komentarzu wlasnie dajesz najlepszy przyklad, ze nie miales go w reku - przejdz sie do Ery, Orange'a, iSpota czy gdzie tam chcesz i poobcuj z 3GS z pol godziny albo drugie tyle - wtedy po takiej 'jezdzie probnej' zrozumiesz, o co chodzi, mimo ze na papierze jest tak zalosnie :) *** #15: blad. 3GS ma inny procek. Polegaj dalej na polskiej Wiki ;) Juz angielska jest blizej prawdy: "CPU Original & 3G: Samsung 32-bit RISC ARM 1176JZ(F)-S v1.0[7] 620 MHz underclocked to 412 MHz[8] PowerVR MBX Lite 3D GPU[9] 3GS: Samsung S5PC100 ARM Cortex-A8[10] 833 MHz underclocked to 600 MHz PowerVR SGX GPU" -> en.wikipedia.org/wiki/IPhone *** #16: polska gielde tez ? Czyzbys i Ty tez nie mial go w reku ? ;) Przynajmniej nie z pozycji domyslnego softu, tam nie ma notowan polskich indeksow ani tymbardziej spolek...

  • 0

    20.  2010-01-20 01:09:50

    @19 od ponad roku masz w appstore WGPW ;)

  • 0

    21.  2010-01-20 05:43:17

    Po co zaraz wgpw jest aplikacja onet.pl Wiadomosci tam sa akcje i indeksy. Zreszta na androida tez juz jest a na WM nie ma. I prosze nie mowcie ze liczba koni pod maska jest wazniejsza od przyjemnosci z jazdy. Wm to takie auto niby 500KM ale rzuca po drodze a jazda to ciagla walka z autem. To ja wole 400KM i radosc z jazdy autem ktore mnie slucha

  • 0

    22. ~Gollum  2010-01-20 09:35:07  host: npn.aster.net.pl

    iPhone - drooga zabawka - nic poza tym. Oczywiście jak w każdej sytuacji chwalimy to co kupiliśmy aby sobie udowodnić, że dobrze zrobiliśmy. Dotyczy to wszystkiego, nie tylko telefonów. #14: otóż to, cena MA ZNACZENIE dla większości.

  • 0

    23.  2010-01-20 10:11:39

    Jakby był o połowę tańszy to bym wziął, bo dotyk mnie urzekł. Ale cena przywołuje zdrowy rozsądek.

  • 0

    24.  2010-01-20 10:19:18

    Po kilku latach z Symbianem (serii E a potem dotykowej) z radością i pełną świadomością przesiadłem się na iPhone. Widać jak Nokia przespała początek ery dotykowców. Czy to kiedyś nadrobi? Z Symbianem wątpię.

  • 0

    25.  2010-01-20 13:01:29

    @Gollum: drogi nie drogi, kwestia relatywnosca ;) A co do drugiej kwestii, zupelnie sie nie zgodze. Ale skoro wypowiadaja sie ludzie nie majacy kontaktu ze sprzetem, to jakie moga byc pozniej efekty ? ;)

  • 0

    26.  2010-01-20 13:02:42

    A co do gieldy to ja osobiscie wole ap od money.pl zamiast wykresow z apsa onetu czy tez koszernej ;)

  • 0

    27.  2010-01-20 14:49:27

    #22 Ale dla mnie cena nie ma znaczenia, więc co polecasz?

Dodaj swoją opinię