Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone OS 3.1 oraz iTunes 9 już dostępne

iPhone OS 3.1 oraz iTunes 9 już dostępne

Q! 9 Września 2009 22:43

0 0

Apple zaprezentował kolejne wersje oprogramowania przeznaczonego do obsługi telefonów iPhone i odtwarzaczy iPod oraz sklepu iTunes. Nowa wersja systemu operacyjnego otrzymała oznaczenie 3.1, natomiast narzędzie do obsługi sklepu - 9.

iPhone OS 3.1 nie wnosi wiele nowości względem wcześniej wersji - 3.0. Jedną z nich jest funkcja Genius, która w oparciu o zainstalowane już aplikacje zaproponuje użytkownikowi kolejne, o zbliżonej lub pokrewnej funkcjonalności. Druga nowość to dostęp do ponad 30 tys. dźwięków dzwonków, z których każdy został wyceniony na 1,29 dolara.

Nowość w iTunes 9 to przede wszystkim możliwość zarządzania aplikacjami bezpośrednio z poziomu iTunes.




Obie nowe wersje oprogramowania, według zapewnień Apple, powinny być dostępne do pobrania jeszcze dzisiaj.

Dodatkowo Apple poinformował, że obecnie w jego sklepie znajduje się już ponad 75 tys. aplikacji, które zostały pobrane ponad 1,8 mld razy.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~Thorn  2009-09-09 23:02:47  host: 116.56.classcom.pl

    Funkcja Genius jest juz w iPhone od dawna... Bardzo lubie Telepolis, ale moglibyscie troszke ostrozniej cytowac :)

  • 0

    2.  2009-09-09 23:29:44

    w sumie genius był już wcześniej ale tylko do muzyki a nie aplikacji jak wcześniej

  • 0

    3. ~Mi-Sio  2009-09-10 00:04:20  host: chello087207115047.chello.pl

    iphon juz po updacie a iTunes się ciagnie, jakos długo strasszliwie. Wielu pewnie próbuje.

  • 0

    4.  2009-09-10 00:06:23

    Na tą nowość czekałem, dzwonki za 1,29$!

  • 0

    5. ~  2009-09-10 00:19:49  host: v01-11.opera-mini.net

    To jest telefon z 3G ? Bez kamery do wideorozmowy ? Bez gps ? Wiadomo, podany przez twórców Mc Dona... Zostanę przy Nokii N96. Tadeusz z Mławy

  • 0

    6.  2009-09-10 00:59:50

    @5 a na cholerę kamera do videorozmów , przecież ma gps

  • 0

    7. ~adrian  2009-09-10 02:04:22  host: nat10.ekspres.net.pl

    a ja dalej nie moge kupic iphone 3gs w orange. Wie ktos kiedy bedzie? bo niestety w salonach i bok ludzie sa ciemni....

  • 0

    8. ~berdys  2009-09-10 02:33:04  host: ip-89-174-119-247.multimo.pl

    ide sie podniecac leica m9 a nie jakims tanim ajfonem :P

  • 0

    9. ~yagi  2009-09-10 19:40:14  host: static-198-3.is.net.pl

    @8: Kazdy ma jakis fetysz - jednych podniecaja kobiety, innych telefony a innych aparaty fotograficzne.

  • 0

    10.  2009-09-10 21:27:30

    @7: tez chcialem kupic 3gs'a i dostalem podobna odpowiedz. Nie ma i nie wiadomo kiedy beda. Dlatego zdecydowalem sie na 3G. Mam nadzieje, ze kurier szybko przyjedzie bo juz nie moge sie doczekac.

  • 0

    11. ~mick  2009-09-12 10:07:11  host: hmk226.internetdsl.tpnet.pl

    Niech mi ktoś wytłumaczy po co wymyśloną tą durną synchronizację? Czy nie prościej było zrobić zwykły upload/download? Po cholerę muszę mieć na komputerze to co w telefonie? Jakie są z tego korzyści? Wytłumaczcie mi bo odkąd mam iPhone'a tylko ten durnowaty iTunes powoduje, że nie jest to dla mnie telefon idealny...

Dodaj swoją opinię