Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone jako modem - tak, ale...

iPhone jako modem - tak, ale...

LuiN 19 Czerwca 2009 13:22

0 0

apple iphone 3gs17. czerwca Apple udostępnił nową wersję oprogramowania dla swoich telefonów, oznaczoną 3.0. Nowy firmware przyniósł szereg korzystnych zmian, wśród których znalazła się funkcja modemu. Jak się okazuje funkcja ta wymaga w przypadku Ery uruchomienia specjalnej usługi.

Usługa iPhone Modem jest całkowicie bezpłatna, a jedyną jej funkcją jest nadanie dostępu do używania iPhone'a jako modemu internetowego. W celu aktywowania usługi oraz szczegółowych informacji klient powinien sie skontaktować z Biurem Obsługi Klienta.

Jeden ze stałych czytelników TELEPOLIS.PL przekazał nam informację, że o ile w/w usługę można uruchomić w abonamencie dedykowanym dla iPhone'a 3G, to już nie można jej doczepić do oferty blueconnect. Również w przypadku włożenia do legalnie odblokowanego iPhone'a z Ery karty SIM z Plusa lub Play, pojawia się monit z prośbą o kontakt z operatorem.




Problemu nie mają użytkownicy iPhone'ów zakupionych w Orange. Tu wszystko działa od chwili aktualizacji oprogramowania. Co ciekawe telefon uzyskuje transfery przekraczające w testach 1,8 Mb/s, co może wskazywać na to, że Apple zaktualizował nie tylko interfejs telefonu, ale i firmware modułu HSDPA.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3GS w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3G w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~robbo2k  2009-06-19 14:51:07  host: w3cache.tktelekom.pl

    Wydaje mi sie ze nowy soft ich zaskoczyl i oni technicznie "zgłupieli" stad jakis tam smo efekt.

  • 0

    20. ~tf  2009-06-19 15:32:32  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    robbo2k, technicznie napewno nie - powod: gdyby to bylo techniczne to na wszystkich numerach wlaczyli by ta usluge po cichu i z automatu ;-)

  • 0

    21. ~tf  2009-06-19 15:34:21  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    issa: to jak tlumaczysz to ze dzwonisz do BOKu i ktos Ci mowi "nie da sie i ch.." skoro da sie. Jest to niekompetencja, gdyby facet byl kompetentny to by wiedzial ze mozna, gdyby sie interesowal twoim problemem to by sie kogos zapytal. Nie wlaczyl Ci, oraz nie zalatwil tego by ktos ci to wlaczyl, mozesz to nazywac jak chcesz, wg mnie zlal Cie ;-)

  • 0

    23.  2009-06-19 15:50:11

    A skad masz informacje , ze sie da uruchomic na Blue? Na zasadzie jasnowidzenia? Jakie jest zrodlo Twojej pewnosci? Druga sprawa , nie da sie prowadzic innaczej dyskusji niz na poziomie okreslen "zlal" itp? Nie interesuja mnie Twoje domniemania czy mnie zlali czy nie , ani sugestie dotyczace robienia komus awantur i wydzwaniania po kilka razy do BOK , powazny czlowiek tak sie nie zachowuje. Wolalbym pewna informacje a nie zapewnienia wynikajace niewiadomo czego.

  • 0

    24. ~dadawie  2009-06-19 16:13:09  host: 87-205-52-156.adsl.inetia.pl

    To, że w Erze nikt nie wie co zrobić z nie działającym modemem internetowym w iPhone świadczy jak dobrych specjalistów zatrudnia Era!!!

  • 0

    25.  2009-06-19 16:18:48

    @issa, możesz sprawdzić prędkość pobierania któregoś pliku testowego z noc.gts.pl? Przed chwilą z ciekawości przetestowałem swoje łącze, i wg twojeip.wp.pl wyszło mi szalone 3 - 3,2mbps, podczas gdy z noc.gts.pl momencik później zasysałem ze zgodną z parametrami teoretycznymi łącza prędkością ~10mbps. W dodatku po teście strona twojeip.wp.pl zaproponowała link typu "przyspiesz swoje łącze" prowadzący do neostrady. Cos mi się zdaje, że ten test jest ostro zafałszowany i rzetelne wyniki podaje jedynie dla podsieci tpnet.

  • 0

    26.  2009-06-19 16:44:34

    ***Zakath - noc.gts.pl , 326KB/s (plik 5MB) , 324 (plik 10MB) czyli ok. 2.6 mb/s, dsl.cz - 295KB/s (2.36mb/s) , speedtest.pl - 2.28mb/s. iP ciągnie jak szatan.

  • 0

    27. ~Prawie Jak Gość  2009-06-19 16:59:47  host: dynamic-78-8-5-137.ssp.dialog.net.pl

    Po kontakcie z BOA Ery w pół godziny miałem modem odblokowany i już działa po USB i BT. Pozdrawiam i nie taka Era i Iphon straszne jak niektórzy go malują.

  • 0

    28.  2009-06-19 17:18:19

    Dzięki - to jest konkretny dowód na upgrade firmware co najmniej do HSDPA 3,6. BTW, przydałby się jeszcze test kogoś na neostradzie z twojeip.wp.pl, to byłoby wiadomo wszystko o tej "sronce testowej"

  • 0

    29. ~robb2k  2009-06-19 20:02:47  host: aaqh113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Issa zobacz www.speedtest.bo.pl

  • 0

    30.  2009-06-19 20:22:17

    ***robb2k - "Test predkosci twojego polaczenia Twoja srednia predkosc podczas pobierania: 2.16 Mbps Czas pobierania pliku: 37.974sec Pobieranie 276.13 KB/sec. z naszego serwera" . Twoje IP: 213.158.196.71 inet20909nb-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

  • 0

    31. ~jakubd  2009-06-19 20:51:09  host: 62.152.151.235.dsl.dynamic.eranet.pl

    Problem jest związany z tym, że usługa ta jest definitywnie zablokowana u takich operatorów, jak AT&T - i jeżeli telefon jest właśnie z tej sieci - APPLE ma nie zezwolić na udostępnianie Internetu do komputera. A wielu innych operatorów - na to się zgodziło. Więc to nie wina Apple ani Ery, tylko AT&T i innych tego typu opów.

  • 0

    32. ~HEHE  2009-06-19 21:02:25  host: 91.192.78.161

    I CO TERAZ POWIECIE UŻYKOWNICY ERY? W ORANGE (TAK BARDZO NA NIEGO WSZYSCY NARZEKAJA), ALE TAKICH PROBLEMÓW NIE MA! :) TERAZ WIDAC JAKOŚĆ. POZDRAWIAM maródERÓW ;)

  • 0

    33. ~  2009-06-19 21:21:30  host: f96-057.opera-mini.net

    Jak ustawic Compressor Mini na Nokiowej Safari? Specjalnie testowo kupilem starter BC mialo sie chyba domyslnie ustawic na wbudowanej przegladarce a tu ani widu ani slychu.

  • 0

    34. ~reddox  2009-06-19 21:24:13  host: chello089074186237.chello.pl

    twojeip.wp.pl Ten test to jedno wielkie oszustwo !!!!!! Mi na łączu 15 Mbit pokazało 3,4 Mbit - przyśpiesz swoje łącze i ... żenada reklama neostrady która połowę tej prędkości nie wyciąga ( już nie mówiąc, że za 69 zł można ze 2 Mbity mieć ) Na 4 nieoszukańczych testach prędkość waha się od 13,8 - 14,6 Mbit

  • 0

    35. ~gruba  2009-06-20 00:57:39  host: chello089079155136.chello.pl

    32, hehe: rotlf!

  • 0

    36. ~Gal  2009-06-20 17:52:43  host: 77-253-0-234.adsl.inetia.pl

    Do testowania polecam http://www.my-speedtest.com - daje sensowne wyniki.

  • 0

    37. ~antyplay  2010-05-18 17:39:59  host: 106-dzi-34.acn.waw.pl

    czy komuś działa modem na g...playu? dzwoniłem dziś do BOK ale tam nikt nic o tym nie słyszał. tragedia...

  • 0

    38. ~komanch  2010-12-31 11:37:04  host: hjp66.internetdsl.tpnet.pl

    "Jeden ze stałych czytelników TELEPOLIS.PL przekazał nam informację, że o ile w/w usługę można uruchomić w abonamencie dedykowanym dla iPhone'a 3G, to już nie można jej doczepić do oferty blueconnect." Od roku można mieć już usługę włączoną, bez taryfy dedykowanej.

  • 0

    39. ~ewa  2013-06-12 10:24:40  host: 77.252.168.81

    a ja otrzymałam wczoraj sms a z ERY ,ze usługa iPhone modem została wyłączona,nawet nie wiedziałam że ją mam a już era wyłącza !

Dodaj swoją opinię