Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone jako dowód tożsamości?

iPhone jako dowód tożsamości?

Isand 10 Sierpnia 2018 09:15

4 1

iphone 6s

Apple złożył w marcu pewien ciekawy wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego. Władze opublikowały go jednak dopiero w środę. Okazuje się, że Apple planuje by jego telefon mógł służyć jak dowód tożsamości.

Można na przykład pobrać informacje z dokumentu za pomocą NFC lub RFID, a następnie potwierdzić je hasłem/odciskiem palca/skanem siatkówki oka. Apple planuje też by iPhone mógł generować numer paszportu, który potem służby mogłyby sprawdzić w swojej bazie. To jednak wymaga czegoś więcej niż tylko patentu. Tutaj trzeba rozmów z władzami wszystkich poszczególnych państw świata.




Podobne starania w Chinach czynią właściciele komunikatora WeChat. Tam za dokument ma służyć profil w komunikatorze i trzeba przyznać, że Chińczycy są na o wiele dalszym etapie prac niż Amerykanie.

Zobacz: Chiny - od stycznia komunikator jako dowód osobisty
Zobacz: Chiny - złóż pozew sądowy przez komunikator WeChat

Źródło tekstu: phonearena, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple iphone | apple

w sumie: 15
  • 2

    1. ~Flay  2018-08-10 09:20:51  host: hakone.magma-net.pl

    Wpadli na mDokumenty?

  • 0

    2. ~  2018-08-10 09:28:27  host: 031011131226.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    Będą go darmo rozdawać??? Fotkę mogę dołożyć i parafkę też :)

  • 0

    3.  2018-08-10 10:05:27

    Już widzę te osoby wyciągające z kieszeni telefon i legitymujące się policji telefonem komórkowym.

  • -1

    4.  2018-08-10 10:07:38

    Aplikacja? Spoko, ale nie jedno wybrane urządzenie xD Apple postradało rozum do reszty.

  • 0

    5.  2018-08-10 10:17:37

    Policjant do zatrzymanych: Telefoniki poproszę:-D

  • 0

    8. ~  2018-08-10 10:45:28  host: a28-02-09.opera-mini.net

    Jeszcze jakby policjanci do mnie wyskoczyli z tekstem „ dowodziki poproszę” to tak bym im dupe skopał że przez tydzień by nie usiedli i by ją w soli moczyli:-D :-D :-D

  • 0

    9. ~piotrmak  2018-08-10 11:08:37  host: dgt224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i gdzie te biedne Chiny, gdzie pracownik za miskę ryżu pracuje?
    Trzeci świat?
    Marzę, żeby kiedyś Europa w końcu przeskoczyła do "trzeciego świata"

  • 0

    10.  2018-08-10 11:45:59

    Wątpię żeby poszczególne państwa przygotowywały prawo dla jednego tylko urządzenia (rodziny na jednym systemie).

  • 0

    11. ~ydfg  2018-08-10 11:59:03  host: aear117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    RFID? Padłem. Ha ha ha

  • 0

    12. ~Xperia  2018-08-10 12:13:52  host: user-94-254-163-188.play-internet.pl

    Co w takim razie z polskimi e-dowodami ?

  • 0

    13. ~  2018-08-10 13:33:38  host: 031011131226.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @12: Może nie będą potrzebne- każdy dostanie gratis Appla i po problemie. (żart)

  • 0

    14.  2018-08-10 13:58:58

    Pomysł zarówno intrygujący jak i idiotyczny. Zaraz wszystko będzie w telefonach, a potem płacz, że hakerzy komuś ukradli tożsamość, że same problemy są z tym związane. Pochwalam rozwój technologii i z niecierpliwością czekam na nowe rozwiązania, ale większość to zbędne pierdoły.

  • 0

    15.  2018-08-10 15:18:21

    @14 dlatego właśnie zwróciło o to Apple a nie google i ma to jak najbardziej sens ;)

  • -1

    16. ~  2018-08-10 20:16:02  host: public-gprs204987.centertel.pl

    @15: Mialoby to sens w przypadku Google wlasnie bo jest bardziej powszechny, w przeciwienstwie do zabawek Apple przeznaczonych glownie dla bogatych i niedowartosciowanych :)
    @14: To bez znaczenia bo skany dowodów osobistych ludziw trzymają na mailach czy dyskach chmurowych.

  • 0

    17. ~  2018-08-10 20:16:31  host: public-gprs204987.centertel.pl

    @15: Mialoby to sens w przypadku Google wlasnie bo jest bardziej powszechny, w przeciwienstwie do zabawek Apple przeznaczonych glownie dla bogatych i niedowartosciowanych :)
    @14: To bez znaczenia bo skany dowodów osobistych ludziw trzymają na mailach czy dyskach chmurowych.

Dodaj swoją opinię