Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone i Nokia - z tego przegląda się polski Internet

iPhone i Nokia - z tego przegląda się polski Internet

WitekT 27 Sierpnia 2009 11:49

0 0

Nokia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych urządzeń mobilnych, z których przeglądany jest Internet w Polsce - wynika z danych serwisu gemiusRanking PL za okres 17-23. sierpnia. Z wynikiem 44,41% ma 19 punktów procentowych przewagi nad SonyEricssonem oraz 28 nad Apple.

Wynik Nokii jest m.in. zasługą takich modeli, jak E51, 6300, N95, 5310 czy N95 8GB.

SonyEricsson plasuje się na drugim miejscu w rankingu producentów urządzeń mobilnych z 24,85% udziałem w polskim rynku, a najpopularniejsze wersje telefonów tego producenta to K800i, K550i oraz W890i.




Trzecim najbardziej popularnym producentem urządzeń mobilnych wykorzystywanych przez polskich internautów do surfowania po sieci jest firma Apple (16,16% odsłon). Wynik ten jest przede wszystkim rezultatem dużej popularności iPhone’a, który w rankingu konkretnych modeli urządzeń przenośnych znajduje się na pozycji lidera (13,98%).

Oto lista 10 najpopularniejszych modeli z zeszłego tygodnia:
1. Apple iPhone,
2. Nokia E51,
3. SonyEricsson K800i,
4. SonyEricsson K550i,
5. Nokia 6300,
6. Nokia N95,
7. Nokia 5310,
8. Nokia N95 8GB,
9. SonyEricsson W890i,
10. Apple iPod.

Źródło tekstu: gemiusRanking, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2009-08-27 12:06:34  host: ip-89.171.30.59.static.crowley.pl

    haha maskara, przy 2 modelach (no 3gs to margines jeszcze) na rynku iphone jest liderem przeciwko kilkudziesięciu modelom innych marek (wymieniono tylko 5 najpopularniejszych modeli nokii, ale liczby mówią o WSZYSTKICH nokiach), po prostu nie mam pytań przy i tak niewielkiej popularności iphonea w Polsce w porównaniu tym co jest na zachodzie ;)

  • 0

    3.  2009-08-27 12:08:09

    Tytuł jest nieco oszukany, ponieważ nie z Nokii i iPhone'a głównie przegląda się mobilny internet tylko z Nokii i SE! Tekst nie zgadza się z tytułem. Chyba trzeba poprawić.

  • 0

    4.  2009-08-27 12:12:05

    stics: w tekście jest wyjaśnione - iPhone jest najpopularniejszym urzządzeniem, Nokia firmą. Nie da się wszystkiego opisać w tytule, po przeczytaniu tekstu staje się on jednak jasny.

  • 0

    5. ~tadek  2009-08-27 12:27:08  host: 81.168.254.12

    wspolczuje na 5310 ogladac strony , hmm chyba ze ma słuzyc jako modem.

  • 0

    6.  2009-08-27 12:33:10

    A Opera Mini nie istnieje, prawda? :-)

  • 0

    7. ~robbo2k  2009-08-27 13:03:44  host: w3cache1.tktelekom.pl

    @6 oczywiscie ze istnieje mozna nawet podejrzec. Tylko w wypadku opery mini gemius nie wie nic wiec podaje zbiorczo ostatnio cos kolo 80% w porownaniu do bezpoosredniego wiec prawie 1:1

  • 0

    8.  2009-08-27 13:22:41

    Upewnilem sie na ranking.pl jakis czas temu, ze w przypadku Opery Mini nie potrafia zrobic podzialu realnego na poszczegolne firmy... stad tez dane nie sa do konca miarodajne. Co do iP3GS, to jednak Apple zanotowal wzrost od momentu wejscia tego modelu do operatorow i ten trynd bedzie sie wzmacnial IMHO. Skadinad, to dosyc oczywiste, z racji ze to byl/jest telefon zaprojektowany pod Internet (i multimedia), profil uzytkownikow tez jest jednoznaczny...

  • 0

    9. ~taaa...  2009-08-27 13:53:03  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    nic dziwnego ze ericsson dobrze wypada, a nawet w stosunku do sprzedazy modeli lepiej niz nokia, a to za zasluga piepsz..nych przyciskow laczacych z internetem przez przypadkowe nacisniecie.

  • 0

    10.  2009-08-27 14:18:40

    Racja :D Gdyby nie te przyciski to pewnie SE byłby na dole rankingu ;]

  • 0

    11. ~FF  2009-08-27 14:28:11  host: host-89-230-120-173.nowaruda.mm.pl

    iPhone jest tak wysoko bo sam się z netem łączy. HAHA

  • 0

    12. ~  2009-08-27 14:39:04  host: v03-02.opera-mini.net

    Na 6300 internet ? buahaha... Nokia N95 8Gb, Sony Ericsson K810i, LG KU 999i. To jest pierwsza trójka liderów w netelmanii. Borys Szpic

  • 0

    13. ~@9  2009-08-27 15:55:37  host: ip-89.171.30.59.static.crowley.pl

    hahaha dobre, moze to i fakt ;D iphoen nie łączy się sam z internetem, chyba że ma głupka za własciciela ktory nie wiem co to boss prefs ;D ile razy sie powtarza - iphone, nie dla idiotów ;d

  • 0

    14.  2009-08-27 16:41:33

    iPhone nie ma Mini Opery której odwiedziny nie są zliczane. Userzy e51 czy K800 najczęściej serfują własnie na Mini Operze. Dlatego takie wyniki nie mogą dziwić. Dziwi mnie trochę brak choćby jednego Samsunga. Myślę, ze Omnia jest równie popularnym telefonem co iPhone.

  • 0

    15. ~Random  2009-08-27 16:55:35  host: imo242.internetdsl.tpnet.pl

    FF ... iPhone nie łączy się sam z netem, kolejny zabobon sierot z samsungiem w kieszeni które iP widziało tylko na ołtarzyku w erze ...

  • 0

    16. ~żabcia  2009-08-27 17:25:28  host: v03-04.opera-mini.net

    W tytule przymiotnik polski piszemy małą literą !

  • 0

    17.  2009-08-27 17:34:30

    żabcia, masz oczywiście rację - poprawione, dzięki serdeczne za zwrócenie uwagi!

  • 0

    18.  2009-08-27 22:01:54

    ~tadek - ma taki sam wyświetlacz jak E51 ;-) Uwierz - da się - codziennie korzystam. Oczywiście nie do oglądania filmów z laskami tańczącymi porzd kamerą i innych debilnych rzeczy z YouTube ;-) 12. - 6300 ma dokłądnie takli sam wyświetlacz jak E51... jw.

  • 0

    19. ~  2009-08-28 00:40:26  host: p10-11.opera-mini.net

    Mój k550i śmiga na operze mini, standardowej przeglądarki używam jak chce się połączyć z play24 by sprawdzić minuty i tego typu rzeczy.

  • 0

    20. ~  2009-08-28 00:42:55  host: p10-11.opera-mini.net

    Mam soft wgrany od se w610i więc mnie problem z przyciskiem od neta nie dotyczy bo pod tym przyciskiem mam Walkmana;)

  • 0

    21. ~a_lex  2009-08-28 08:16:39  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Akurat wyświetlacz w 5130 jest ok. Dziwi, że tyle jest wyświetleń na tym telefonie bo w nim domyślną przeglądarką jest raczej Opera, tą "telefonową" ja mam zablokowaną do kilku skrótów I NIE DA SIE DODAĆ NOWYCH - bezsens. Na szczęście po "cudowaniu" dało się dodać Google :)

Dodaj swoją opinię