Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone i Android w statystykach AdMoba - także polskich

iPhone i Android w statystykach AdMoba - także polskich

WitekT 27 Maja 2010 16:07

0 0

Apple sprzedał już ponad 50 mln iPhone’ów. W kwietniu, na ponad połowę z nich, czyli 27 mln, trafiła przynajmniej jedna reklama z największej sieci mobilnej - AdMob. Trudniej oszacować liczbę sprzedanych urządzeń na Androidzie, ale AdMob podaje, że w tym czasie "zidentyfikowała" 11,5 mln tego typu smartfonów.

W Polsce, według różnych estymacji, jest około 300-400 tys. iPhone’ów. W kwietniu na reklamę z AdMoba trafiło 72 tys. z nich, czyli 20%. Skromniejsza statystyka jest zapewne wynikiem tego, że w Polsce nie ma tak wielu mobilnych serwisów jak na Zachodzie, a użytkownicy często oglądają "duże" wersje witryn.




Co ciekawe, AdMob w kwietniu w Polsce "znalazł" 324 sztuki iPada, a na całym świecie - niespełna 300 tys.

Reklamę z sieci AdMob na swoim ekranie zobaczyło także 32,5 tys. polskich użytkowników Androida. Może to oznaczać, że mix użytkowników iPhone’a i Androida w Polsce jest na podobnym poziomie co na całym świecie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~Ads  2010-05-27 16:11:30  host: 94.42.115.18

    w Polsce mamy 323 sztuki iPada + jeden iPad Waldemara Pawlaka. prawie jak "the chosen one"

  • 0

    2. ~hettman  2010-05-27 16:40:06  host: chello089076145184.chello.pl

    wnioskuje aby na gornym pasku zamiast nazwy telepolis pojawil sie licznik ktory by rejestrowal przyrost ilosci Ipadow w PL.

  • 0

    3.  2010-05-27 16:59:08

    A jakim unikalnym identyfikatorem "przedstawiaja" sie witrynom iPhony/iPady/Androidy , ze mozna je zidentyfikowac i zliczyc co do sztuki?

  • 0

    4.  2010-05-27 17:05:20

    @3 po user agent

  • 0

    5.  2010-05-27 17:17:36

    A moglbys mi wyjasnic na podstawie konkretnego przykladu user stringa o ile dobrze zrozumialem , ktora jego czesc pozwala zidentyfikowac i rozroznic model telefonu?

  • 0

    6. ~  2010-05-27 19:30:02  host: t15-10.opera-mini.net

    a jesli ktos uzywa opery wykryje ua? Uzywajac galaxy z opera serwery wykrywaly jedynie opere bez podania modelu, ten ich system jakos inaczej wykrywa?

  • 0

    7.  2010-05-27 19:59:46

    No wlasnie tez juz kiedys pytalem , teraz podtekst mojego pytania byl podobny. Jakim cudem wchodzac na pogodowa strone AccuWeather z MiniOpery proponowal mi w reklamie tresci pod konkretny model Nokii z ktorej akurat korzystalem. Zdekompilowalem cala OpereMini , przejrzalem ja klasa po klasie bedac pewnym , ze w kodzie pobierany jest IMEI i ... nic takiego nie znalazlem.

  • 0

    8. ~Ramol  2010-05-27 20:33:23  host: 77-255-28-75.adsl.inetia.pl

    issa - toć to bardzo proste - Opera pobiera odpowiedni nagłówek (property) telefonu, zwracany przez Javę i dokleja do swojego nagłówka (user-agent)... a ta Twoja teoria z IMEI to dopiero nierealny pomysł ;)

  • 0

    9.  2010-05-27 20:48:07

    ramol , napisalem przeciez , ze przegladnalem caly kod Mini szukajac metody getProperty klasy System z odpowiednim argumentem i nie znalazlem , wiem , ze oprocz IMEI sa jeszcze inne wlasciwosci w tym wypadku kod telefonu. Powiedz w ktorej klasie to jest.

  • 0

    10.  2010-05-27 21:03:18

    Chodzi o właściwość - "microedition.platform"?

  • 0

    11. ~Ramol  2010-05-27 22:41:34  host: 77-255-28-75.adsl.inetia.pl

    ja nie przeglądałem kodu Opery (bo to nieetyczne...), ale nie sądzę, aby to zrobili w inny sposób. No chyba, że jest to jakiś dodatkowy nagłówek przesyłany zawsze przez telefon przy połączeniu. Co do tego IMEIa, to w jaki sposób może to im dać informacje o modelu Twojego telefonu (poza tym, że ten numer niesie takie informacje, ale nie w sposób bezpośredni) ?

  • 0

    12.  2010-05-28 07:21:10

    @issa opera przesyła wszelkie dane na temat telefonu http://i45.tinypic.com/2u8b38p.jpg

  • 0

    13.  2010-05-28 08:22:04

    Dzieki quzo , ale ktora z tych danych konkretnie wskazuje na unikalny , konkretny model telefonu? Podstawowe dane sprawdzalem przewaznie na stronie przemo.org , sprawdzilem na innej stronie znalezionej w Google i rzeczywiscie dokladnie identyfikuje model i w przypadku G1 i w przypadku e71 korzystajac z Mini. Nie mam pojecia gdzie to w kodzie jest robione , ale na logike wynikalo wlasnie ze strony accuwather , ze ma miejsce dosyc dokladna identyfikacja telefonu. A pytam sie o to ktora dokladnie dana identyfikuje nie ogolnie model jak np. e71 a konkretnie dany model e71 czy jakiegokolwiek innego telefonu. Bo kiedys pytalem Sirmarka przy okazji "dzialalnosci" anonimow z MiniOpery i tak zdawkowo tylko odpowiadal , ze wie iz stoi za tym jedna , dwie osoby , ale nie ma takich danych jak IMEI.

  • 0

    14.  2010-05-28 08:26:47

    Ramol , nie wiem nawet jakie dokladnie informacje niesie kod IMEI , ale pierwsza mysl jaka przyszla byla wlasnie identyfikacja po IMEI. Nie znalazlem tego , zaczalem sie zastanawiac czym innym moze sie "przedstawiac" telefon uzywajac MiniOpery w Javie , szukalem odpowiedniego argumentu dla pobrania wlasciwosci i jedyne co podaje model telefonu i bodajze wersje oprogramowania jest "microedition.platform. Widocznie jest cos jeszcze , ogolnie w kodzie znalazlem chyba jedno lub dwa uzycia getProperty i zadne nie pobieralo tego typu danej. Dobrze , ze uzytkownicy OperyMini nie sa anonimowi jak im sie wydaje , nawet bardzo dobrze.

Dodaj swoją opinię