Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone będzie tylko "prawie" smartfonem

iPhone będzie tylko "prawie" smartfonem

LuiN 11 Marca 2008 14:50

0 0

apple iphone Po początkowej euforii wynikającej z zapowiedzi szeregu istotnych zmian, jakie miały nastąpić wraz z uaktualnieniem oprogramowania Apple iPhone do wersji 2.0, okazało się że zapowiedziana walka o rynek smartfonów może zakończyć się jeszcze przed jej rozpoczęciem.



O korzyściach jakie przynosi najnowsza wersja 2.0 firmware-u dla telefonu Apple iPhone szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Udostępnione równolegle biblioteki programistyczne SDK, ujawniły kontynuację bardzo poważnej wady menu telefonu, na tyle istotnej, by trudno nazywać było telefon ten prawdziwym smartfonem.




Owszem, pojawią się nowe, interesujące aplikacje, w tym nawet IM, czy wsparcie dla Microsoft Exchange. Jednak programy te nie będą mogły pracować w tle. SDK nie zakłada wsparcia dla uruchamiania jednocześnie kilku aplikacji. Można więc zapomnieć o pracujących w tle komunikatorach internetowych i tym podobnych aplikacjach.

Pewną furtką ma być możliwość uśpienia danej aplikacji i potem jej ponownego uruchomienia, w stanie w jakim była zamknięta, ale nie oszukujmy się - ciężko nazwać to prawdziwą wielozadaniowością. W ten oto sposób zamiast dobrego wina, wyszedł z jabłek ocet.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    6. ~brent  2008-03-11 16:01:49  host: 213-238-64-23.adsl.inetia.pl

    Ale dali ciala. Najsmieszniejsze jest to, ze nikomu z fanow iP to nie bedzie przeszkadzalo. Specyficzna grupa docelowa - ma sie blyszczec i miec jak najwieksze logo z tylu :) Oprocz Kaisera nosze od paru dni swojego iP z "prywatnym" numerem i widze jakie wielkie oczy ludzie robia widzac iP. Kaiser moglby wyswietlac hologramy, przepowiadac przyszlosc i jeszcze grac w tenisa, a i tak ludziom bardziej bedzie sie podobal iP. Coz, sila marki, takie czasy. Ludzie kupuja logo, a telefon jest dodatkiem.

  • 0

    7. ~  2008-03-11 16:06:22  host: f143-052.opera-mini.net

    @5 masz coś do użytkowników opery mini? Że ciebie nie stać to nie znaczy że masz wrzucać od razu na tych co mają.. a z resztą kolegów całkowicie się zgadzam że iphone to śmieć

  • 0

    8.  2008-03-11 16:12:02

    @7 - moj drogi z opery mini korzystam od bardzo dawna, kiedys jeszcze zamiennie z opera mobile na swojej n73 wiec takimi komentarzami idz do piaskownicy. mnie bynajmniej stac na to, zeby sie ujawnic i publicznie dyskutowac.

  • 0

    9. ~brent  2008-03-11 16:16:43  host: 213-238-64-23.adsl.inetia.pl

    Ale "bynajmniej" nie znaczy to samo, co "przynajmniej". Sorry, nie moglem sie powstrzymac :)

  • 0

    10.  2008-03-11 16:17:52

    zapamietane na przyszlosc ;)

  • 0

    11. ~brent  2008-03-11 16:23:41  host: 213-238-64-23.adsl.inetia.pl

    Jeszcze a propos wielozadaniowosci - pewnie wielu z was nie pamieta lub po prostu nie wie, ale system operacyjny Maca tez przez baaaardzo wiele lat tego nie potrafil, a taka np. Amiga potrafila to od 1985. I co? I jajco, makowcy zawsze wiedzieli swoje i juz. I bardzo dobrze, dzieki temu mamy jakies urozmaicenie i rozwoj. Ja swoje $500 wydane na iP traktuje jako posrednia inwestycje w rozwoj interfejsu Windows Mobile :)

  • 0

    12. ~Sb  2008-03-11 16:42:31  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Ja też powoli się zastanawiam nad tym wydatkiem 400USD na iP bo fajna ta bestia jak ją nazwał LuiN ''ocet'' ale jedna sprawa mnie troszkę niepokoi - mianowicie jak wygląda sprawa z beterią w iP ?

  • 0

    13.  2008-03-11 17:18:56

    12: co z baterią ? ile trzyma ? - dzień góra dwa żywotność ? - rok wymiana ? - autoryzowany serwis apple

  • 0

    14. ~nigge  2008-03-11 17:32:18  host: 212.160.172.70

    Rogal nie kłam :)

  • 0

    15.  2008-03-11 17:34:58

    Aplikacje nie mogą działac w tle... To śmieszne. Fani iPhona macie swoje wielkie aktualizacje:D Ciekawe po co w iPhone system...

  • 0

    16.  2008-03-11 17:48:54

    #3: damn, czuje sie 'zmiazdzony' ;) Za to ty jestes anonimem i nie widze powodu ripostowac dzieciaczkowi, ktory probuje wsadzac chowajac sie za pseudo-anonimowym IP w telefonie, ktory pewnie rodzice mu kupili. Martw sie lepiej, jak zobacza rachunek, dupa bedzie bolec ;) Nie martw sie, moze kupia ci neostrade i wtedy awansujesz do statusu dziecka neo ;D

  • 0

    17.  2008-03-11 17:55:59

    #7: a to od kiedy Mini jest platna ? Bo tak mozna by wnioskowac z twojego komentarza ;) (chyba, ze mowisz o telefonie czy kosztach transmisji, ale to juz zupelnie inna sprawa)

  • 0

    18. ~jarekt  2008-03-11 17:59:58  host: ecq47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chce nikomu nic wypominac ale do teraz sprzedawane telefony z PalmOSem takze nie obsluguja wielozadaniowosci i nikt nie prubuje twierdzic, ze nie sa to smartphony. Oczywiscie jest to spory minus w dzisiejszych czasach ale iPhone to juz teraz olbrzymi sukces i kultowe urzadzenie wiec a nowy firmware jeszcze go uatrakcyjni. Troche szkoda ze brak multitaskingu ale da to przynajmniej microsoftowi troche czasu zeby choc sprobowac powalczyc z Apple na rynku na ktorym dostal w dupe od zupelnie zielonego na nim gracza...

  • 0

    19. ~Traszq  2008-03-11 18:05:11  host: d90-129-72-199.cust.tele2.pl

    i zaczela sie kolejna klotnia o iphony, jak ktos wyzej napisal, nie bedzie to przeszkadzac uzytkownikom/fanom IP, natomiast ucieszy przeciwnokow, jak zawsze.. ja nie jestem wrogiem IP, choc go nie posiadam znam jego mozliwosci, na ktorka mete robi wrazenie, miale wiele ipodow i zawsze cieszyly sie uznaniem wsrod znajomych.. jednak nudzily mi sie po miesiacu (najdluzej uzywalem shuffle z klipsem) a co do podsumowania artykulu, moze nie ocet, lecz w miare drogi jabol :)

  • 0

    20. ~Jarek  2008-03-11 19:17:23  host: ajd19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 w takim razie czemu wyśmiewałeś sie z pana "3" że z tego korzysta? @17 dokładnie o to mi chodziło :) w sumie gdy kożystam z wi-fi to jest za free :)

  • 0

    21.  2008-03-11 19:45:39

    @20 - chodzilo mi o to, ze naskakuje na ludzi myslac, ze opera mini (de facto ukrycie hosta) i niewpisanie nicka jest wytstarczajacym zabiegiem, by czuc sie anonimowo w sieci. tylko i wylacznie o to.

  • 0

    22. ~MADMAX  2008-03-11 21:52:55  host: ewe4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem troszkę nie na bieżąco. To prawda, że od jakiegoś czasu IPhone umożliwia wysyłanie/odbiór MMSów?

  • 0

    23.  2008-03-11 22:08:04

    #22: AFAIK przez zewnetrzna aplikacje, ktora wysyla MMS uzywajac transmisji danych. Dla niektorych troche drogo, dla innych wrecz odwrotnie ;)

  • 0

    24.  2008-03-12 00:47:54

    w stanach jest bardziej upowszechniony ryczalt na transmisje danych niz w europie wiec mmsy via chocby gprs sa tam oplacalne. tylko ciekaw jestem jak to dochodzi do uzytkownikow? chyba tylko poprzez mail jest to mozliwe.

  • 0

    25.  2008-03-12 11:35:27

    24# W USA malo kto przejmuje sie MMSami-wola po prostu normalne maile z zalacznikami :) To poniekad dlatego BlackBerry odniosl tam taki sukces, ale to juz troche inna historia ;)

Dodaj swoją opinię