Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 8 jednak bez Touch ID. Pearl ID to Face ID

iPhone 8 jednak bez Touch ID. Pearl ID to Face ID

Isand 19 Sierpnia 2017 20:41

3 2

iphone 8 concept clsa

Niedawno informowaliśmy, że iPhone 8 może pojawić się bez skanera linii papilarnych dla Touch ID. Miał zostać zastąpiony przez system skanowania twarzy. Teraz możemy być pewni, że to prawda.

Te doniesienia potwierdza Andy Hargreave, analityk KeyBanc. Apple zdecydował się zrezygnować z umieszczenia skanera na tyle urządzenia, firma Tima Cooka wolała całkowicie zrezygnować z tego rozwiązania. Nową możliwością będzie za to rozpoznawanie twarzy (o czym dowiedzieliśmy się z firmware głośnika HomePod). Rozwiązanie znane roboczo jako Pearl ID będzie znane jednak jako Face ID. Analityk spekuluje jednak, że klienci przyzwyczajeni do Touch ID mogą poczuć się zniechęceni do najnowszego urządzenia firmy z Cupertino. Myślę jednak, że fani Apple są w stanie mu wiele wybaczyć...




Funkcja nie zniknie jednak całkowicie. Jak poprzednio pisaliśmy - zostanie zachowana chociażby w iPhone'ie 7s Plus.

Zobacz: iPhone 7s Plus i iPhone 8 - porównanie wyglądu (wideo)

Zobacz: iPhone 8: Pearl ID zamiast Touch ID?

Źródło tekstu: KeyBanc, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple iphone 8

w sumie: 14
  • 0

    4.  2017-08-19 21:43:36

    Wybaczam i czekam na premiere!

  • 1

    9. ~kkm  2017-08-19 22:27:59  host: public-gprs690602.centertel.pl

    Pewnie będzie wielka baza twarzy przyporządkowaną pod konkretnego klienta.

  • 1

    10. ~Bybz  2017-08-19 22:33:09  host: afbc141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Możemy być pewni, bo jakiś analityk tak powiedział? To ANALITYK, analizuje i wydaje prognozy, nie fakty. Dno, clickbait.

  • 0

    12.  2017-08-19 22:54:08

    Mnie zastanawia jedna rzecz. Niedawno Japko opatentowało czytnik linii papilarnych w przycisku power. Czemu więc tego nie zastosują w iPhone 8?

  • 1

    22.  2017-08-20 11:18:30

    Czy naprawdę jest tak trudno wprowadzić kontrolę komentarzy przed ich opublikowaniem, aby nie widzieć takiej *** Rozumiem, że dla was (telepolis) liczy się liczba odsłon, aby ładnie w statystykach wyglądały, przez co później to się przekładało na kasę (tak w skrócie), ale bez przesady... Czy to jest miejsce, gdzie półgłówki piszą co chcą i to jeszcze teksty zupełnie nie związane z tematem? Wprowadźcie moderację... Jeżeli nie macie czasu, chęci, czegokolwiek chętnie się tym zajmę bo, aż patrzeć na to nie można... Jeszcze 10 lat temu telepolis było normalne, i ciekawsze od np. telixa, ale dziś zaglądam tu już tylko z przyzwyczajenia... Nie chcecie robić porządków w komentarzach?

  • 1

    23. ~Chłop  2017-08-20 12:32:59  host: a03-01-01.opera-mini.net

    22. Masz racje, trzeba wprowadzić kontrole i blokade hostów dla takich gów.niarzy podszywaczy, co traktują portal jak śmietnik. Ma taki szczeniak radoche że komuś podłoży świnie.

  • 0

    24.  2017-08-20 14:21:05

    I tak najlepszym zabezpieczeniem jest pin.

  • 0

    25.  2017-08-20 14:53:00

    @24 nie zgodze sie, pin zawsze możesz komuś przez przypadek podać, ktoś może go podejrzeć, a odcisku Twojego palca czy rysów twarzy nie da się podrobić

  • 0

    26. ~  2017-08-20 15:10:37  host: public-gprs353671.centertel.pl

    Jeszcze nie opatentowali Fake ID :P

  • 0

    30. ~Calm7  2017-08-20 18:19:29  host: cpl46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28). Nie mam iPhona mam Xiaomi.
    29). Nie.

  • 0

    31. ~Calm7  2017-08-20 18:50:05  host: user-94-254-160-159.play-internet.pl

    Nie mam Xiaomi, mam Iphona

  • 0

    33.  2017-08-20 19:57:53

    30 i 31 -tj. jeden i ten sam cymbał.

  • 0

    35. ~Tytanowy Janusz  2017-08-21 08:31:46  host: 31.179.221.61

    Odcisk działa zawsze i wszędzie, w ciemnościach i innych niesprzyjających warunkach lub z maseczką na twarzy może być problem. Po za tym ustawiać urządzenie przed twarzą by je odblokować również wydaje się mało ergonomiczne.

  • 0

    36. ~Darek  2017-08-21 09:33:51  host: 195.116.187.216

    A co jak właściciel nowego Ogryzka mocno popije w weekend. Twarz mu spuchnie i telefon go nie rozpozna. Może też od toastów dnia poprzedniego mieć zachrypnięty głos więc ewentualne zabezpieczenie głosowe może zawieść. A jak sie okaże, że "było wleczone" to mu opuszki palców sie nieco zmienią i odciski palców też nie zadziałają. Czyli pozostaje stary , dobry i chyba bezpieczny PIN :)

Dodaj swoją opinię