Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 7 najpopularniejszym smartfonem w 2Q2017

iPhone 7 najpopularniejszym smartfonem w 2Q2017

orson_dzi 16 Sierpnia 2017 20:22

2 1

apple iphone 7 red

Apple iPhone 7 i 7 Plus to najpopularniejsze smartfony w II kwartale 2017 roku. Za nimi są dwa flagowce Samsunga i... Xiaomi Redmi 4A.




W II kwartale 2017 roku na rynek trafiło 16,9 mln egzemplarzy iPhone'a 7 i 15,1 mln iPhone'a 7 Plus. Duet Apple'a wyprzedził duet flagowców Samsunga - Galaxy S8 i Galaxy S8+, które rozeszły się w kolejno 10,2 i 9 mln egzemplarzy. Sporym zaskoczeniem jest piąte miejsce, które przypadło Xiaomi Redmi 4A. Średniak chińskiej firmy rozszedł się w 5,5 mln egzemplarzy.

Model Sprzedaż w 2Q2017 w mln Udział w rynku w 2Q2017
Apple iPhone 7 16,9 4,7%
Apple iPhone 7 Plus 15,1 4,2%
Samsung Galaxy S8 10,2 2,8%
Samsung Galaxy S8 Plus 9 2,5%
Xiaomi Redmi 4A 5,5 1,5%
Pozostałe 303,7 84,3%

Źródło tekstu: Strategy Analytics; wł     

w sumie: 15
  • 0

    1.  2017-08-16 20:28:23

    Zaskakujący brak telefonu ze stajni Huawei. Czyżby były zbyt słabe?

  • -1

    2.  2017-08-16 20:56:11

    Apple pozamiatał, dawno tak nie było

  • 0

    3. ~Tom  2017-08-16 20:59:33  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    Sam kupiłem takie dwa xiaomi. Cenowo nie mają rywali przy tych parametrach.

  • 0

    4. ~miro  2017-08-16 21:01:42  host: 178235043192.dynamic-ww-08.vectranet.pl

    Zaskakujący to jest właśnie iPhone 7, kto to kupuje? szczerze powiedziawszy jest już prawie rok na rynku a jakoś za bardzo nie widziałem go u nikogo, reasumując w II kwartale sprzedali 41 mln, 7 i 7Plus daje 32 mln co by przypadało 9 na: 5s (ciągle w sprzedaży!) 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus i SE. A Redmi 4a już widziałem nie jeden na mieście, reasumując Xiaomi Redmi 4A dobre parametry za przyzwoitą cenę i jest hit!.

  • 0

    5. ~M  2017-08-16 21:12:57  host: user-94-254-179-103.play-internet.pl

    @3. Użytkujesz smartphone x4A? Jakiś dłuższy czas? Zastanawiam się nad nim ale dużo osób pisze że lepiej dopłacić do 4x.

  • 0

    8.  2017-08-16 21:24:38

    @4 no akurat ja widziałem nie jednego, a jeszcze niektórzy czekają do premiery nowych iPhone żeby taniej kupić 7.

  • 0

    9.  2017-08-16 21:33:10

    Do miro. Jedz na zachód Europy i zobacz ile jest iPhonów a ile Redmi 4

  • -1

    10.  2017-08-16 21:33:40

    @4 możliwe, że nie wiesz jak on wygląda

  • -1

    11.  2017-08-16 22:43:23

    11). a niech se kupują - nie ma tak wygórowanej ceny.
    I skończ udawać głupola.

  • 0

    15. ~matt  2017-08-16 23:06:46  host: gamar.ae1x419.dhiblang.lubman.net.pl

    Wystarczy pojechać do większych miast takich jak Wawa lub Kraków i zobaczyć, że wszędzie jabłka. A jak się pojedzie na zachód, gdziekolwiek to ta tabelka niczym nie zaskoczy

  • 1

    16. ~m-a-t  2017-08-17 07:28:10  host: user-94-254-163-127.play-internet.pl

    Byłem ostatnio w większych miastach jak WAWA czy Kraków i wcale Appla nie widać powiem Wam. Dominuje Chińczyków jak Huawei czy Xiaomi i LG trochę.
    A na zachodzie jak byłem z mamą, to ta tabelka wogole się nie sprawdza, trzeba by ją odwrotnie czytać.
    Na zachodzie a szczególnie w dojczlandzie uchodźcy mogą poprawiać statystyki, u nich niemal każdy z iPhonem

  • 0

    17. ~  2017-08-17 08:03:00  host: 168.235.207.244

    "Sporym zaskoczeniem jest piątek miejsce"

  • 0

    18.  2017-08-17 08:19:17

    Śmiesznie się czyta Panów co pisza, no jak to iPhone ? I wymyślaja swoje teorie, przecież nie widać na ulicach i inne :-), sam widzę wiele u ludzi w moim mieście, a za granicą to już w większości iPhone i drugi widoczny Samsung.

  • 2

    19.  2017-08-17 10:11:25

    wszystko fajnie, tylko nadal iOS ma 15% rynku a android 85% -> http://tlp.is/ej9

  • 0

    20. ~Tytus22  2017-08-17 20:49:36  host: 77-254-147-168.adsl.inetia.pl

    Mnie nie dziwi bo to dobry telefon a co do reszty Wypowiedzi miro powiem tak w Polsce to luksus a w takim UK to norma u zwykłego pracownika iphone w dłoni to norma i to pokazuje jak zarabiamy wiem bo byłem.

Dodaj swoją opinię