Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 6S z aparatem 12 Mpix?

iPhone 6S z aparatem 12 Mpix?

orson_dzi 25 Maja 2015 18:18

7 7
W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o iPhonie 6S. Nie po raz pierwszy wśród pojawiających się informacji pojawia się aparat o rozdzielczości 12 Mpix produkcji Sony.

Aparat miałby zostać wyposażony w matrycę RBGW, zamiast dotychczas montowanych typu RGB. Dodanie białego subpiksela ma poprawić jakość zdjęć wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo ma zostać poprawiona szybkość autofocusu, ale nie wiadomo jakie rozwiązanie miałoby w tym pomóc.

Tym samym obalone zostały poprzednie plotki mówiące o zastosowaniu dwóch obiektywów, podobnie jak w smartfonach HTC.


Źródło tekstu: feng; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone 6s

w sumie: 37
  • 1

    18. ~lalas  2015-05-26 08:41:29  host: n14-05-04.opera-mini.net

    powiedzial co wiedzial haaaaaa :-D

  • 0

    21. ~Miki  2015-05-26 09:29:15  host: sub229-244.elpos.net

    Moi drodzy nieporadni zawistnicy. Apple za kilka tygodni wypusci iOs9 ktory doskonale ma dzialac nawet na telefonach i tabletach sprzed dobrych 4 lat. Juz pomijam to, ze telefony Apple sprzed 4 lat wciaz swietnie sie prezentuja i dzialaja to wasze androidy po dwoch latach nie sa juz aktualizowane a wasze dwu letnie telefony z tym systemem wygladaja jak podeszwa do burow.

  • -7

    22.  2015-05-26 09:39:48

    Kolegom hejterom brakuje już argumentów. Szczególnie kolega Diablo wykazał się niebywałą elokwencją. Zamiast pogodzić się z faktem że Apple rozdaje i będzie rozdawać w najbliższych latach wszystkie karty (na rynku smartfonów, tabletów oraz komputerów premium) i przytulić jakiś model iphona i zakończyć męczarnie z androidem tudzież z WP (czy jak go tam przemalowali ostatnio przez zejściem ze sceny na WM) BB wspomnę tylko ze względu na historię, bo praktycznie już nie istnieją to rzucacie się ryba na oleju. Po co takie ciśnienie?

  • -1

    23.  2015-05-26 09:42:43

    22). A po co takie chwalenie?

  • 0

    24. ~rrrrr  2015-05-26 09:47:22  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    ...doskonale ma dzialac... a to tylko pobożne życzenia :) z tego co pamiętam ostatni chyba powodował że w ogóle przestał działać :P

  • 0

    25. ~@Miki  2015-05-26 09:57:34  host: ami31.internetdsl.tpnet.pl

    Dobry żart, Apple sukcesywnie ubija kolejne urządzenia. A po śmierci JB iOS woła o pomstę do nieba, syf pościągana z Androida który muli i wywala się nawet przy prostych stronach (np.: macrumors czy redmondpie) na tegorocznych urządzeniach. Od lat jestem użytkownikiem apple ale to co ten homo robi z systemem i sprzętem to jakieś żarty. Dla Jobs podstawą była ergonomia tak urządzenia jak i systemu, teraz wydają telefony 4,6-5cali który z ergonomią nie mają nic wspólnego. Jedynie chcą płynąć na fali phabletów jaką stworzył android. Aktualnie windowsphone ma o wiele więcej wspólnego z ideą iOS niż sam iOS.

  • -3

    26.  2015-05-26 10:00:45

    applefan_ - no święte słowa! Po co takie ciśnienie? Ja biorę pół tabletki, żeby sobie dodatkowo obniżyć... Ni podnieca mnie ta marka. Nie ma nic (NIC!) takiego sprzęt telefoniczny tej marki, co mogłoby mnie przekonać do rezygnacji z korzystania z mojej starej dobrej Nokii E52 ;-)

  • -3

    27.  2015-05-26 10:02:10

    A powiem więcej... Ma zasadniczą wadę, podobnie jak większość dzisiaj oferowanych obecnie telefonów - są duże, mają te dotykowe ekrany i wymagające używania obu rąk do większości zastosowań ;-)

  • -9

    28.  2015-05-26 10:23:13

    @27 wiesz znam takich którzy podzielają Twoje zdanie. Non stop marudzą, że muszą mieszkać w bloku i płacić rachunki za ogrzewanie i prąd, a mogli sobie siedzieć w jaskini, rozpalić za darmo ognisko, mieć i ciepło i światło. Tak... postęp Twój wróg!

  • -2

    29.  2015-05-26 10:57:07

    28). Oj tak, cichy wróg, technika do przodu, a ludzie głupieją.
    Jak to możliwe..?

  • -3

    30.  2015-05-26 11:00:13

    applefan_ - nie narzekam... Płacę rachunki za to co zużywam - też za telefon. Nie jestem typem szukania okazji o złotego tańszej ;-) Nie trafiłeś. Komórki używam od 18. Intensywnie. Głównie do rozmów i wiadomości - czyli "pierwotnie" - ale wiesz co? Nie potrzebuję telefonu do innych rzeczy. A jeśli już, to nawet taka E52 potrafi "wejść" do Internetu żebym mógł sprawdzić pocztę czy przejrzeć wiadomości, albo wykorzystać ją jako modem - bo od normalnego użytkowania Sieci jest normalny komputer - stacjonarny albo przenośny - jak dla mnie ;-)

  • 0

    33. ~barni2  2015-05-26 11:09:53  host: s26-07-03.opera-mini.net

    @@@@@ Hej, LuiN dlaczego nie reagujesz - brak tematu technicznego w wypowiedziach.

  • -1

    34.  2015-05-26 12:46:26

    @30 a jesteś świadom, że aparaty w smartfonach już dawno wyparły klasyczne aparaty a tym bardziej ciężkie i niepraktycznie lustrzanki? Oczywiście zaraz powiesz, że też używasz itd. Ok, tak samo jak ktoś tam używał i kupował E52 i E72. Pomijam jakość tych pseudo smartfonów i tragedię ich systemu który do niczego się nie nadawał ze swoją awaryjnością (miałem kiedyś E72 i doskonale wiem o czym piszę). Fakt pozostaje faktem że takich niszowców jak Ty jest o wiele za mało aby utrzymać produkcję takich urządzeń. Walcz dalej z faktami jeśli to Ci się podoba. Ludzie już nie chcieli E52 i jej podobnych. Wybrali coś zupełnie innego i to się tyczy również aparatów w smartfonach. Ja z internetu korzystam głownie w iPhonie - oceniam to na 90% czasu i założę się, że podobnie ma w tej chwili 80% ludzi na świecie zgodnie z zasadą pareto.

  • 1

    35. ~  2015-05-26 12:51:05  host: 178-37-233-185.adsl.inetia.pl

    Lustrzanki są lepsze niż aparat iPhone'a, trzeba być totalnym imbecylem żeby twierdzić inaczej.

  • 1

    36.  2015-05-26 13:18:28

    Apple :D To nie firma tylko styl życia. Nie przegadasz, nie warto. ;)

  • -1

    37.  2015-05-26 13:25:53

    @35 a czy ja napisałem, że są gorsze od iphona? Jakoś nie widzę tłumów z lustrzankami przy byle okazji ale tłumy ze smartfonami jak najbardziej. O czym to wg Ciebie świadczy?

  • 1

    38.  2015-05-26 13:33:59

    Tylko i wyłącznie o tym, że smartfony są bardziej kompaktowe od wielkiej i nieporęcznej lustrzanki ale nie oznacza to, że są lepsze. Wygodniej wrzucić telefon w kieszeń niż smycz z etui lub samą lustrzanką nosić na szyi.

  • -1

    39.  2015-05-26 13:55:49

    @38 już nie bądźmy dziećmi. To oczywiste że polemizuję z wlo, który nosi ze sobą kompa stacjonarkę, ewentualnie laptopa żeby posurfować w necie, lustrzankę aby zrobić idealne zdjęcia, E52 aby dzwonić i smsować itd. Insynuuje że jego podejście do życia jest lepsze od tych, którzy zamiast plecaka z tymi wszystkimi urządzeniami wolą mieć w kieszeni iPhona łączącego idealnie funkcje w/w przedmiotów. Klienci już wybrali i nie trzeba walczyć z faktami bo to bezsensowne. Ruch w internecie generowany przez urządzenia mobilne dawno przekroczył już ten z urządzeń stacjonarnych + laptopy. Rożnica między sposobem dostępu do internetu będzie dalej przeważać na rzecz smartfonów. 30 lat temu każdy miał na szyi mniejszą lub większą lustrzankę - dzisiaj prawie nikt. Wlo to taki klasyczny dinozar :) Woli wyginąć niż się zmienić :)

  • 1

    40. ~@applefan  2015-05-26 15:20:43  host: ami31.internetdsl.tpnet.pl

    Oby więcej takich zaślepionych fanbojów jak ty. Zero obiektywności, zero dystansu. Lustrzanek ludzie dalej używają czy to klasycznych czy bezlusterkowych, a co do pajaców z telefonami którzy pstrykają wszystko co się da to temat rzeka.

  • 0

    41. ~nickt  2015-05-26 23:29:13  host: user-94-254-133-194.play-internet.pl

    skoro was tak du...ska bola od tego apple to nie mozecie przejsc obok obojetnie?

Dodaj swoją opinię