Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 5s 16GB najpopularniejszym modelem w 1Q2014

iPhone 5s 16GB najpopularniejszym modelem w 1Q2014

sirmark 7 Lipca 2014 22:48

7 5

Analitycy z ABI Research w najnowszym raporcie podali, że najlepiej sprzedającym się modelem w I kwartale był Apple iPhone 5s w wersji z pamięcią 16GB.




Pierwszą piątkę zdominowały modele pochodzące od Apple i Samsunga. Na liście TOP20 znajdują się także modele pochodzące od Sony, LG. Ranking po raz pierwszy zamyka telefon od Xiaomi, nie ma jednak modeli od Huawei.


apple iphone 5s samsung i9505 galaxy s4 samsung i9300 galaxy s iii apple iphone 4s


Opublikowana pierwsza piątka modeli wygląda następująco:

Producent Model Ranking w 1Q2014
Apple iPhone 5s 16GB 1
Samsung i9500 Galaxy S4 16GB 2
Samsung i9300 Galaxy S3 16GB 3
Samsung i9505 Galaxy S4 LTE 16GB 4
Apple iPhone 4s 8GB 5

ABI Research przewiduje, że zarówno HTC jak i Huawei wrócą w rankingu za drugi kwartał, za sprawą wprowadzonych na rynek topowych modeli: HTC One M8 oraz Huawei Ascend P7.

Źródło tekstu: ABI Research, wł     

Dodaj do:

Tagi: abi research

w sumie: 29
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~p  2014-07-08 07:50:30  host: public-gprs514563.centertel.pl

    Mialo byc: mam kolegę:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~Lol  2014-07-08 07:56:24  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Coś jest nie tak. Przecież konkurencja ma doskonałe modele: sony Z i Z2, HTC itd. Znowu iPhone??? Przecież Apple miało już paść na pysk.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~Ralf  2014-07-08 08:05:39  host: 78.133.137.186

    Apple ma dobre wyniki bo hipsterów coraz więcej

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    14. ~janek  2014-07-08 08:33:27  host: bzq166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pieski szczekają, a karawana jedzie dalej. Jak ktoś wcześniej powiedział, tylko tutaj nie mogą się pogodzić, że iPhone się sprzedaje. Dlaczego? Ano dlatego, że w Polsce używa się iPhona do podkreślenia statusu społecznego. Wszelkiego rodzaju forumowi eksperci mają jeszcze "naście lat", oraz żyją z kieszonkowego. Mierzą ludzi swoją miarą, przeliczają każdą złotówkę na cale, MHz, mAh, GB i możliwość wgrywania pirackich gier/programów i się dziwią, że ktoś kupił iPhona, bo przecież za te pieniądze dostanie telefon z lepszymi parametrami na papierze... ;)

    iPhone się sprzedaje, bo w CYWILIZOWANYCH krajach kilka godzin pracy wystarczy na abonament w którym masz za free iphona, czy topowe modele innych producentów. Zadziwiające jest, ze ludzie potrafią wylewać tyle jadu w stronę elektronicznego urządzenia? Dlaczego? Mamy wolny rynek i każdy kupuje to co che i na co go stać. Kup BMW, będziesz burakiem, kup AUDI będziesz snobem, kup iPhona, będziesz debilem i hipsterem... Czy to kompleksy, czy kretynizm w najczystszej postaci?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-07-08 09:19:01

    @up a nie przyszło Ci do głowy, że to wina ajfoniarzy? Ile razy czytałem o tym, że jestem głupi, biedny, niedouczony itp. Itd bo nie mam iPhone. Ludziom nerwy puściły i role się odwróciły.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~Adi#  2014-07-08 09:23:26  host: aanq168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 - Nie uogólniaj, nie wszyscy użytkownicy Androida piracą :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    17.  2014-07-08 09:28:16

    Oni tu rzekomo walczą na model 5s S4 itd. A ja się zapytam - na poziomie średniej półki - jaką walkę mamy pomiędzy Samsungiem i Apple?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~jAk  2014-07-08 10:02:18  host: user-94-254-131-83.play-internet.pl

    Może i prawda, ale ja bym nie kupił telefonu który mają wszyscy. To tak jak z kobietą która idzie na bal, a wszystkie panie mają taką samą suknię.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~HD  2014-07-08 10:18:24  host: 89-71-11-82.dynamic.chello.pl

    Kiedys ludzie brali 3310 bo byla dobra i tania a teraz rekordy sprzedaży bijprawie najdroższe urzadzenia

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2014-07-08 10:19:53  host: n13-03-01.opera-mini.net

    18). Hehe.. Jak ja wyciągam z kieszeni swojego pomarańczowego Hammera, to ludzie nawet może nie kojarzyć , że jest to telefon :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-07-08 10:52:32

    Ciekaw jestem czy inni producenci też mają taką bazę jak Apple w Cork (Z możliwościami jak pewne ostatnio trzy popularne literki z dalekiego i uwielbianego przez nas kraju).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~apfel_fan  2014-07-08 11:16:09  host: host154-ursus.spray.net.pl

    applowi hejterzy pewnie nie mogą znieść tej wiadomości i jeszcze bardziej slina cieknie im z pyska ze złości. No ale cóź taki kraj - nie stać mnie to będę hejtował... A tym czasem wracajcie na fora swoich producentów i dalej błagajcie o update do kitkata....na kolankach ofkors.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-07-08 11:39:07

    @22 -update systemu nie zawsze prowadzi do samych plusów. Może też wprowadzać dodatkowe furtki. No ale fakt Apple często aktualizuje system. Bo to ich system i nie mają tylu różnych modeli telefonów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~JustMe  2014-07-08 16:03:10  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    A BlackBerry otrzymało kolejna prestiżową nagrodę o czym Telepolis milczy...a potem się dziwimy ze iPhone to taki chciany jest...
    http://tlp.is/313

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2014-07-08 16:28:38  host: user-94-254-205-64.play-internet.pl

    Mam w głębokim poważaniu taki ranking, w którym number1 jest super-telefon (choć nie dla każdego), a number3 takie "coś" jak S3 w wersji 9300. To jakby porównywać np. Audi A8 do Fiata Uno!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-07-08 16:35:24

    25 - jeśli nie ma czegoś równie dobrego - po cholerę porównywać?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27.  2014-07-08 16:48:48

    @25 to ranking popularności więc o co ci chodzi?