Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 5 z aparatem 8 Mpix

iPhone 5 z aparatem 8 Mpix

LuiN 4 Kwietnia 2011 11:31

0 0

Nie OmniVision, lecz tym razem Sony wyprodukuje moduły fotograficzne do nowej generacji telefonów Apple iPhone. Wiele wskazuje na to, że będą to moduły Exmor R z technologią tylnej iluminacji.

Technologia tylnej iluminacji pojawiła się już w matrycy aparatu zastosowanego w Apple iPhone 4. Dzięki niej telefon uzyskuje lepiej doświetlone zdjęcia niż konkurenci. Analogiczne rozwiązanie marki Sony trafiło do Xperii Arc i to prawdopodobnie ten sam moduł co w Xperii Arc pojawi się w iPhone'ie 5 (8 Mpix).




Współpracę z Apple'm potwierdził szef Sony - poinformował on The Wall Street Journal, że firma dostarcza Apple'owi moduły fotograficzne. Jako, że w żadnym obecnie produkowanym urządzeniu Apple'a modułów tych nie ma, wygląda na to, że chodzi właśnie o iPhone'a 5.

Owszem, Sony ma w portfolio też inne moduły niż wspomniany wyżej 8 Mpix zastosowany w Xperii Arc, ale np. 16,4-megapikselowy potwór z wcześniejszych doniesień sprawiłby, że nowy iPhone przerósłby grubością swojego poprzednika - a to raczej w grę nie wchodzi.

Źródło tekstu: WSJ, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    1.  2011-04-04 11:53:43

    i tak w sumie na chwile obecna lepsze dobre 5 mpx niz zaszumione 8. A wojna na megapiksele juz przystopowala troche i poki co w komórkach na 12 sie skonczylo. Producenci powinni teraz przykladac wlasnie duza wage do optyki bo np jedne megapiksele drugim nierówne. Optyka najwazniejsza ale ludziom operatorzy wciskaja wszystko majacy telefon z 8mpx aparatem i bez autofocusa ;p Poki co duzo osob sie nabiera

  • 0

    2.  2011-04-04 12:16:37

    Problem jest w tym, że teraz wg producenta aparat może być beznadziejny, liczy się tylko ilość megaherców i nagrywanie w HD, a z 3D, to już całkiem bajka. Zdjęć z Arc nie widziałem ale filmy robi rzeczywiście bardzo ładne. Widziałem fragment ruchliwego skrzyżowania w centrum miasta, wieczorem i osobiście byłbym z czegoś takiego bardzo zadowolony.

  • 0

    3.  2011-04-04 12:43:39

    2, osron_dzi - Xperia Arc dojechała do mnie już na testy. Zdjęcia są naprawdę dobre - w świecie Androida chyba najlepsze.

  • -1

    4. ~  2011-04-04 12:48:02  host: z15-07.opera-mini.net

    na pewno te aparaty beda leprze niz te koreanskie

  • 0

    5.  2011-04-04 12:48:15

    Niech mi ktoś powie, jaki jest limit do zastosowań modułów w telefonach tych iPhone? Ujęte było tu z odpowiedzi żejest 16,4 Mpix potwór a dlaczego jak jest nie może być zastosowany w iPhone? Jakieś normy przekroczy? Czy trzeba czekać parę lat aż ktoś wymyśli tak mały moduł do robienia zdjęć aby mógł być zastosowany w tych że modelach.

  • 0

    6.  2011-04-04 12:55:04

    @5 nie chodzi o normy ale o to, że ten obiektyw jest już większy, co zwiększy grubość telefonu. Jedną z zalet Ajfonów do tej pory było to, że są dość cienkie i wątpi się, żeby Apple chciało tak mocno zwiększyć jego wymiary.

  • 0

    7.  2011-04-04 13:05:08

    6@ Cyfrówki też nie są za cienkie i jakoś ludzie biorą boi chcą cykać lepsze zdjęcia. Cieńsze nie znaczy lepsze.

  • 0

    8.  2011-04-04 13:17:59

    Nikt nie bierze Ajfona ze względu na aparat, a zwiększenie jego grubości mogłoby nie spodobać się wielu osobom i tylko o to tu chodzi. Do zdjęć są inne telefony. Używałem ostatnio i nadal używam kilku z czołówki pod tym względem. Cienkie nie są ale zdjęciami pośród telefonów się wyróżniają.

  • 0

    9. ~  2011-04-04 13:18:41  host: user-109-243-140-173.play-internet.pl

    Ponad rok czasu mam w SE vivazie matrycę sonego 8mpix + VidHD z continue autofocus (!!!). Spisuje się świetnie, polecam. SE już dawno nokie wyprzedziło, szczególnie w kwestii video. Proc cortex A8 720mhz + akceleracja PowerVR (!), HSDPA, wifi, gps, wejście 3.5", itd. itd. Waga 97gram(!), grubość 12mm. Cena? 599 za NOWY na allegro... To jedyny smart z takim prockiem, akceleracją i funkcjami w tej cenie. Wady? 1. Aby miał płynnie działającą kinetykę, trzeba zainstalować SPB SHELL (patrz youtube). To 3minuty pracy, ale większość userów o tym nie wie :))) 2. Ekran oporowy, choć chwalony za responsywność (to nie te ekrany co kiedyś), rozdziałka 640x360 16mln kolorów to niewiele, ale wielkość smarta wszystko wyjaśnia. To malutki fon. Ekran zajmuje cały przód a i tak ma tylko 3.2" (patrz fotki na googlach) 3. Słaba, wolna rotacja ekranu. Problem rozwiązuje się instalując mod Screen_Rotation_Speed_Mod_NP.sis w 1 minutkę (instaluje się jak zwykłą aplikację). Problem polega tylko na tym, że większość userów o tym nie wie... Jest też mnóstwo innych modów przyspieszających i nie tylko. Polecam

  • 1

    10.  2011-04-04 14:28:18

    Bo liczy się przede wszystkim jasność. Jak to kiedyś LuiN napisał: "prawdziwa fotografia lampy nie lubi, ewentualnie wszystko jest robione tak, by światło z lampy udawało to naturalne (dyfuzory i tona innych gadżetów)." A skoro już LuiN jest, to zapytam (tak, wiem, że to nie miejsce na tego typu dywagacje): kiedy szykuje się test HTC Desire HD? ;)

  • 0

    11. ~cd59  2011-04-05 18:23:43  host: aesl131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    aparat Sony , wyświetlacz Samsung wysuwane qwerty i to będzie propozycja, a nie ch***wy IPhone 4 który był tylko dla szpanu. (chociaż właściwie wszystkie są dla szpanu:-))

  • 0

    12. ~  2011-04-07 21:32:28  host: etr.net.pl

    Zgadzam się z postem numer 4, standardy które narzuca Apple, to są Standardy z dużej litery. Bardzo dbają o swój wizerunek. Ciekawe u kogo będzie dostępne w pierwszej kolejności, w którym pakecie? czy można będzie go ubezpieczyć?

  • 0

    13. ~Patryk16  2011-06-24 07:35:47  host: 77-254-137-167.adsl.inetia.pl

    http://kwejk.pl/obrazek/174397/iphone,5.html

Dodaj swoją opinię