Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 5 w październiku, iPad 3 w 2012

iPhone 5 w październiku, iPad 3 w 2012

Q! 17 Sierpnia 2011 09:05

0 0

Premiera kolejnej wersji iPhone’a odbędzie się na początku października. Tymczasem na nowego iPada trzeba będzie zaczekać do 2012 roku - wynika z informacji napływających z sieci.

Przedsprzedaż iPhone’a 5 ma się rozpocząć w ostatnich dniach września - informuje serwis 9to5mac. Mówi się tutaj o dwóch konkretnych datach - 29. lub 30. września, ze wskazaniem na tą drugą. Fizyczna dostępność telefonu planowana jest natomiast na 7. lub 14. października, tym razem ze wskazaniem na tą pierwszą datę.

Jakiego wyniku sprzedaży kolejnego iPhone’a oczekuje Apple? Na pewno lepszego niż w II kwartale 2011, kiedy to na rynek trafiło ponad 20,3 mln iPhone'ów. Walter Piecyk, analityk z BTIG, uważa, że w IV kwartale Apple może sprzedać nawet 30 mln swoich telefonów. Czy tak się stanie?




Tymczasem zapowiadana na III lub IV kwartał premiera kolejnej wersji iPada zostanie przesunięta. Według serwisu DigiTimes, następca iPada 2 nie pojawi się na rynku wcześniej niż w 2012 roku. Przyczyną tego są problemy z dostawami wyświetlaczy dla tych urządzeń. O podobnych problemach w przypadku iPada 2 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Obecnie jednak produkcja oraz sprzedaż iPada 2 nie jest zbyt poważnie zagrożona. Według informacji DigiTimes, w II połowie 2011 Apple zamierza dostarczyć na rynek od 28 do 30 mln tych urządzeń. I sądząc po skuteczności firmy z Cupertino, ich sprzedaż może być niewiele niższa od tego wyniku.

Źródło tekstu: 9to5mac, DigiTimes, BusinessInsider, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2011-08-17 09:07:55

    Pozostaje już tylko poczekać na info o cenie 5 generacji i dacie premiery w Polsce.

  • 2

    2. ~  2011-08-17 09:13:43  host: 212.160.172.70

    najpierw przyda sie info odnosnie specyfikacji bo nie wiem czego sie spodziewac

  • 0

    3.  2011-08-17 09:15:13

    Przecież cena każdego nowego iPhone'a jest zawsze taka sama... 3k na dzień dobry, potem powolny spadek, ale trzyma cenę jak nic innego.

  • 0

    4. ~Dognier  2011-08-17 09:24:06  host: 088156011255.olsztyn.vectranet.pl

    Dokładnie, cena iP5 będzie taka sama jak iP4 w dniu premiery, czyli ok. 600 euro na zachodzie i pewnie jeszcze wiecej u nas ;)

  • 0

    5. ~  2011-08-17 09:57:41  host: wap.mobile.project4.pl

    brawura..ajfon5?4 to lipa ale to wyszlo pozniej.zasieg poprawili i wsio..ciekawe czy ma lte,4g?mirekb

  • 0

    6.  2011-08-17 10:01:10

    Jestem bardzo ciekaw co apple, choć wątpię, żeby zaskoczyli nas specyfikacją. Konkurencja jest już daleko z przodu. Wg mnie to będzie coś "na czasie". No ale może pokażą coś nowego :)

  • -1

    7. ~dgal  2011-08-17 10:11:40  host: 198.175.152.211

    Z waznych innowacji to pewnie bedzie 0,1 mm cienszy i zakraglenia rogow beda wieksze o 0.3 mm w porownaniu do IP4. Czyli "must have" dla kazdego fana marki :)

  • 1

    8. ~hrhr  2011-08-17 10:14:28  host: irn202.internetdsl.tpnet.pl

    zzzzz... czekam juz od czerwca :( 6. jaka by nie byla deweloperzy wykorzystaja ja w 100%, cos czego uzytkownicy andruta nigdy nie dostana :)

  • 0

    9. ~mela  2011-08-17 10:31:44  host: 212.160.172.70

    już? ale ten czas płynie... chlip...

  • 0

    10.  2011-08-17 10:48:04

    @8 nigdy nie mów nigdy...Co do specyfikacji to można przypuszczać, że hardware będzie taki jak w iPad2 + aparat 8mpx+ nagrywanie video w rozdzielczości 1080p (w końcu konkurencja to wymusza) i na tym koniec

  • 0

    11. ~meeellaanż  2011-08-17 11:10:17  host: 255-241-251-94.net.stream.pl

    myślę, że jeśli będzie tylko dorównywał do konkurencji to Apple może zapomnieć o takich wynikach jak IP4. Te są możliwe tylko wtedy gdy ponownie uda im się ZDYSTANSOWAĆ konkurencję - w co - prawdę mówiąc jakoś wątpię :) ale poczekamy zobaczymy.

  • 0

    12.  2011-08-17 11:22:26

    Niestety ceny pewnie będą tragiczne. Wystarczy porównać cenę tych nowych Mac'ów w US i UK/EU. Air od 999$ w US jest sprzedawany za 849 funtów w UK, co odpowiada 1392$. Czyli jakieś 40% więcej niż w USA! Ceny w Euro w innych krajach są podobne. Z oczywistych względów mniej ludzi sprowadzi sobie telefon z USA niż z UK, zaś zakup w Polsce wyjdzie jeszcze więcej, no chyba, że w taryfie Play VIP (gdzie wszystkie telefony prócz iPhonów są teraz za 1zł). No ale Play VIP ma jeden duży minus (który dla niektórych jest też plusem): płacimy zawsze 225zł+VAT. Nie ważne czy gadamy, czy nie, czy używamy, czy leży na półce, zawsze 225zł plus roaming, premium i minuty międzynarodowe ponad te wliczone 100 minut.

  • 0

    13. ~Matt  2011-08-17 11:22:50  host: jzf98.internetdsl.tpnet.pl

    przedsprzedaż zacznie się przed premierą? Mówicie o premierze półkowej czy keynote z prezentacją nowego iphona ?!

  • 0

    14. ~Kamil  2011-08-17 14:36:12  host: dynamic-78-8-167-228.ssp.dialog.net.pl

    A kiedy wyjdzie iPod touch 5 generacji?

  • 0

    15. ~Dognier  2011-08-17 15:42:21  host: public-gprs185625.centertel.pl

    Bebechy bedą identyczne jak w iPadzie 2, tj procesor A5 i mocne GPU SGX 543MP2, sadze tez ze pokusza sie o większy wyświetlacz, 3,5 cala to jak na dzisiejsze czasy ciut za mało.

  • 0

    16.  2011-08-17 17:57:04

    Ja tylko jestem ciekaw, czy iP5 będzie miał parametry chociaż zbliżone do mającego premierę 1 maja w Polsce Samsung Galaxy SII.

  • 0

    17.  2011-08-17 18:52:43

    Że też nie mogą zrobić raz a porządnie tych urządzeń tylko co raz to poprawki wprowadzają. Szkoda pieniędzy trzeba poczekać do 10, z pewnością będzie, no i może wtedy się kupi.

  • -1

    18. ~  2011-08-18 10:48:29  host: adib173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 [...]brawura..ajfon5?4 to lipa ale to wyszlo pozniej.zasieg poprawili i wsio..ciekawe czy ma lte,4g?mirekb[...] To iPhone 5. On ma LTE2 i 5G. A do tego jeszcze bardziej zaje..sta antena - teraz będzie gubić zasięg gdy tylko się spojrzy na gejPhona - nie trzeba będzie go nawet dotykać.

  • 0

    19. ~PLANET  2011-08-19 14:34:36  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    No coz, jak pisali przedmowcy - chip zapewne A5, 1 Ghz (lub delikatnie wyzej), grafika raczej nie inaczej jak w iPadzie 2, RAM - mozliwe, ze 1 GB miast 512 MB (i raczej szybsza nieco). Aparat foto - praktycznie na pewno 8 Mpixi z nagrywaniem 1080p w przynajmniej 24 fps. Ekranu nie spodziewalbym sie innego, ale kto wie.. kto wie, moze bedzie mial lepsze speki. Mozna sie spodziewac za to nieco wiekszej/pojemniejszej baterii, jesli beda upychac komponenty bardziej. I jeszcze nieco szybsza transmisja danych w HSPA(+?), na LTE nie ma co liczyc. To chyba tyle, jesli chodzi o hardware, chyba ze naprawde dadza jakies "one more thing"... iOS5 i sprzet gotowy ,)

Dodaj swoją opinię