Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 5 na przełomie 2011 i 2012 roku?

iPhone 5 na przełomie 2011 i 2012 roku?

Q! 12 Kwietnia 2011 12:47

0 0

Nie ustają spekulacje kiedy nastąpi premiera kolejnej, piątej wersji iPhone’a. W całym tym zamieszaniu jedyną pewną informacją jest to, że nie nastąpi to w okresie okołowakacyjnym, jak w przypadku poprzedników.

Obecnie wszystko rozbija się o to, czy informacje pochodzące od tajwańskich poddostawców części i producentów iPhone’a są prawdziwe, czy też nie. W zależności od ich wiarygodności można będzie dopiero szacować kiedy iPhone 5 pojawi się na rynku.

Według firmy analitycznej Avian Securities, produkcja kolejnej wersji iPhone’a może się rozpocząć dopiero w połowie września. To by oznaczało, że na półki sklepowe trafi on po kilku miesiącach, czyli pod koniec 2011 lub dopiero na początku 2012 roku.




Co więcej, Avian Securities uważa, że Apple może wprowadzić na rynek mniej zaawansowanego i tańszego iPhone’a. Miałby on konkurować z coraz bardziej dostępnymi telefonami z Androidem na pokładzie, które w coraz większym stopniu zalewają rynek i są poważną konkurencją dla "jabłuszek".

Miałaby to być również odpowiedź na sojusz Nokii i Microsoftu, którego efektem będzie wprowadzenie na rynek w 2012 roku kilku lub kilkunastu modeli z Windows Phone 7. Co ciekawe, według najnowszych spekulacji system mobilny Microsoftu miałby trafiać również do tańszych modeli telefonów.

Warto przy tym przypomnieć, że według analiz Gartnera oraz IDC w roku 2015 Windows Phone 7 ma być drugim systemem mobilnym dla smartfonów. Więcej o tym pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości. Tak więc Apple ze swoim iOS-em ma o co walczyć.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1. ~  2011-04-12 12:57:56  host: t18-13.opera-mini.net

    Zaraz posypią się komenty telepolisowych ekspertów ,analityków i znawców rynku

  • 1

    2. ~kamillo  2011-04-12 13:03:26  host: 89-78-159-249.dynamic.chello.pl

    głównie tych którzy nie mają, nie mieli, mieć nie bdą a ich ściska z zazdrości :D

  • 0

    3. ~Paweł  2011-04-12 13:11:31  host: 89-75-134-146.dynamic.chello.pl

    "To by oznaczało, że na półki sklepowe trafi on po kilku miesiącach, czyli pod koniec 2011 lud dopiero na początku 2012 roku". Chyba nalezy poprawić na "lub dopiero na początku 2012 roku"

  • 0

    4. ~  2011-04-12 14:26:36  host: host-057.skynet.net.pl

    Oto przepis jak trzepać kase na kolejnych fonach z nie potrzebnymi rzeczami, gadzetami iTP!

  • -1

    5. ~  2011-04-12 15:13:46  host: 178.181.117.91.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    iPhone to najgorszy szajse jaki miałem w życiu. Za te tysiące to mam Telefon High-End (HTC,Samsung) i Netbooka razem ok. 4000zł

  • 1

    6. ~  2011-04-12 15:28:48  host: 213.155.179.66

    @5 szajs bo....?jakieś konkrety, argumenty? czy tylko miałem go przez witryne sklepową, w którym pracuję?

  • -1

    7.  2011-04-12 15:37:16

    @ 1 i 2 - swojego prywatnego iPhone nigdy nie mialem i w sumie nie zamierzam posiadac. Pierwszy iPhone z jakim jednak mialem stycznosc to 3G, potem 3Gs a nastepnie 4. Wszystkie byly kiepskie. Nie znalazlem w nich nic ciekawego a w dodatku w 3GS ekran dotykowy dzialal ociezale. 4 lepiej sie sprawuje ale szalu nie ma. Nawet jak zapytalem uzytkownikow iPhone'ow co w nich jest takiego, ze "musza go miec" to nie byli w stanie podac konkretnych rzeczy. Tzn takich, ktore bylyby lepsze niz w innych aparatach lub po prostu byly. iPhone'y to jak dla mnie przereklamowane zabawki tak samo jak Mac'i, z ktorymi pierwszy raz zetknalem sie jakies 10 lat temu. Tak wiec czekajmy az powstanie iPhone 20 czy 50.. Ciekawe tylko czym bedzie sie roznic od innych, moze w koncu udostepnia wideo polaczenia legalnie aby softu nie patchowac... No ale jak ktos lubi lub chce to niech ma. :) Ja wole inne tele. :)

  • -2

    8. ~  2011-04-12 15:39:08  host: 178.181.117.91.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    6@ Za te tysiące na jabłko to mam o wiele lepsze rzeczy, bardziej wydajne, z wszystkimi pasmami, a iPhone to produkt niszowy dla tych z wyższej sfery, każdy mądry Polak nie kupi iPhone by się popisać przed znajomymi, każdy normalny Polak kupi Nokię i będzię zadowolony z rozmów jak i zasięgu. A w tym iPhonie znów będzie Dotyk Śmierci ale co ja będę gadał, fan nie fan bogacz nie bogacz kota worku i tak kupi.

  • -1

    9. ~loocas  2011-04-12 16:05:40  host: 87.116.235.161.lapy235.tnp.pl

    @6 ja np miałem do czynienia z iPhonem i iPadem i jestem nimi bardzo zawiedziony. Na początku był zachwyt na designem, itd. ale szybko przerodził się w rozczarowanie. 1. Wg mnie to nie jest normalne, że w takim sprzęcie nie ma obsługi flasha, no chyba, że komuś nie przeszkadzają te puste pola z napisami, żeby pobrać flasha. 2. Dlaczego nie można pobierać pdfów, niby pdf się otwiera, pokazuje się opcja zapisu w ibooks, ale zapisać nie można. Już nawet nie wspominam o tym, żeby pobrać coś w rarze i rozpakować. 3. Dlaczego nie ma dostępu do systemu plików w sprzęcie za 3 czy 4 tys zł? Załóżmy jestem gdzieś poza domem nagrywam film, robię zdjęcia, z chęcią bym je zapisał na karcie włożył u znajomego do komputera i zgrał, no ale niestety muszę mieć dostęp do itunsa. 4. Dlaczego nie ma slotu na karty pamięci? niby są jakieś przejściówki do zgrywania, z kart pamięci ale tylko zdjęć. 4. Dlaczego nie ma portu hdmi też bez kosztownych adapterów i portu usb. Uważam, ze iPhone 5 pojawi się bo Apple podpisało to słynne porozumienie o microusb, ale pewnie będzie służyło tylko do ładowania. 5. Brak pełnej obsługi bluetootha. Wiem, że część z tych problemów rozwiązuje JB, jak dostęp do plików, czy Celeste z Cydii do obsługi BT, ale to wszystko kosztuje, te dodatkowe programy, przejściówki, itd. Ja rozumiem tą ogromną zaletę, jaką jest App Store, satbilność iOS ale te urządzenia nie są wygodne w użytkowaniu z mojej perspektywy, bo korzystam z tego wszystkiego co wymieniłem, dla kogoś kto nie korzysta z tego sprzęt może i jest ok.

  • 0

    10.  2011-04-12 16:11:11

    Ktoś zorientowany wie czy jest już ta biała wersja iPhona co mieli kłopot z jej zrobieniem?

  • 1

    11.  2011-04-12 17:29:59

    #8: "z wszystkimi pasmami"... nie rozsmieszaj ludzi swoja ignorancja, idz pisac na onecie, tam jest pelno laikow. Dotyk smierci jest tak bardzo nadmuchany, ze naprawde nie chce sie czlowiekowi pisac po raz n-ty na ten sam temat - w skrocie - jest, ale bardzo w bardzo niewielkim stopniu.. #9: dokladnie tak jak piszesz, wszystko oprocz slota na karte pamieci mozna ominac za pomoca JB i programow w ten sposob dostepnych, wzglednie sprzetowych rozwiazan. Co kto lubi, jesli chce sie miec takie rozwiazania 'out of the box' to nie kupuje sie iOSa - dla kazdego cos milego :) Wg mnie najlepsza kombinacja jest posiadanie jednoczesne i iOSa i Androida (a moze i WM7, jak ktos chce i moze, a przede wszystkim odpowiadaja mu dwie sluchawki ;).

  • -1

    12. ~rasiu  2011-04-12 22:16:35  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @9 chyba najbardziej rozsądna opinia o IPhone. Sam oczywiście doceniam wartość Jabłka, multimedialność, multum naprawde przydatnych i ciekawych aplikacji ale te ograniczenia sa po prostu nie do przyjęcia. W sytuacjach jakie opisał loocas rzeczywiście krew człowieka zalewa że przy sprzęcie za taką cenę człowiek jest ograniczony jakimis bzdurnymi blokadamui itp.

  • 1

    13.  2011-04-13 12:53:30

    Nie ma bardziej wszechstronnego i intuicyjnego telefonu niż iPhone z iOS'em (nie licząc nokii 3310 ;)).

  • 0

    14.  2011-04-13 13:05:47

    mój domowy zabytkowy telefon stacjonarny jest bardziej intuicyjny :)

  • 0

    15. ~wisniowy  2011-09-17 17:34:21  host: 86-63-99-7.sta.asta-net.com.pl

    naprawde jest cos w tych iphonac.telefon obsluguje sie bardzo pewnie i szybko. Mialem mnostwo telefonow z najwyzszej polki htc czy samsungi ale nie spotkalem tak doskonalego dotyku w innych modelach. Mialem procz pierwszego iphona wszystkie modele .mam teraz galaxy s i choc depcze mu po pietach to jednak brakuje tej plynnosci i szybkosci . h

Dodaj swoją opinię