Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 5 i iPad 2 jeszcze bardziej wydajne

iPhone 5 i iPad 2 jeszcze bardziej wydajne

Q! 19 Stycznia 2011 15:45

0 0

Kolejne wersje iPhone’a oraz iPada zaoferować mają sporo nowości sprzętowych. Wśród nich znajdzie się nowy chipset A5, który zdecydowanie poprawi m.in. wydajność graficzna obydwu urządzeń.

Nowa platforma zaoferuje między innymi możliwość obsługi aż do 16 rdzeni, jednak w kolejnej wersji iPhone’a pojawi się ich "tylko" 2. Dzięki temu zaoferuje on nawet 4-krotny wzrost wydajności jeśli chodzi o przetwarzanie grafiki w porównaniu do poprzedniej wersji modułu.

Jego działanie będzie "przeźroczyste" dla aplikacji co oznacza, że nie będzie konieczności przepisywania ich na nowo. Również odtwarzacze materiałów wideo otrzymają do dyspozycji więcej mocy, co zdecydowanie powinno wpłynąć na jego możliwości filmowe.




Ten sam chip ma trafić do następcy tabletu Apple’a, iPada 2. Oba urządzenia prawdopodobnie otrzymają wyjścia TV zgodne ze standardem HDMI.

Nie wiemy jeszcze oficjalnie jaki akcelerator graficzny będzie wspierał jednostki centralne nowych urządzeń Apple'a, jednak programiści natknęli się w deweloperskiej wersji oprogramowania iOS 4.3 na sterownik dwurdzeniowego akceleratora PowerVR SGX543 i być może to właśnie on trafi do nowego iPhone'a i iPada.

Źródło tekstu: AppleInsider, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -1

    4. ~bzz  2011-01-19 15:59:20  host: korp14.avistamedia.pl

    Jasne, smaczki, przecieki, domniemania. Prawda i rzeczywistość na bank będzie inna;) Jak zawsze.

  • -1

    5. ~kupa zlomu  2011-01-19 16:09:38  host: 64.134.223.209

    To wszystko jest kupa zlomu. Po co to wszystko? By jeszcze bardziej oddalic sie od rodziny znajomych przyjaciol...

  • -1

    6. ~...  2011-01-19 16:15:10  host: 188.147.170.134.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @5 I co zrobisz? Ważne że masz swój punkt widzenia i tego się trzymaj. pzdr

  • 0

    7. ~tkubon  2011-01-19 21:17:47  host: 62-50-221-151.client.stsn.net

    Wlasnie kupa zlomu: Jak ci iphone nie pasuje, wzglednie nie stac cie na niego to nie kupuj, nie uzywaj. A dla rodziny mozna miec czas bez wzgledu na to czy ma sie iphona czy nie

  • 0

    8.  2011-01-19 21:34:52

    Bo jak ktoś jeździ po Ajfocnie, to na 100% go na niego nie stać!!! Taaa... Ale tak na poważnie, to biorąc pod uwagę obecną, potężnie zawyżoną cenę IP 4, to czarna wizja ceny kolejnej edycji z ceną oscylująca w granicach 4-5 tysięcy wydaje się być bardzo prawdopodobna.

  • 0

    9.  2011-01-19 22:10:02

    Mnie nie stać na ajfona tak samo jak na desire HD a zdecydowanie wybrałbym tego drugiego.

  • 0

    10. ~ihsahn  2011-01-19 22:53:13  host: aecd30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 - akurat to co napisales to w 100% jest prawda: jak ktos jezdzi po iPhonie, to najpewniej go na niego nie stac. Sam sie do tego grona zaliczalem i dopiero po zakupie rozumiem wyjatkowosc tego telefonu. Co nie zmienia faktu, ze cene ma zawyzona.

  • 0

    11. ~Aliacenty  2011-01-20 02:04:09  host: user-46-112-116-164.play-internet.pl

    Bo prawdą wiadomą nie od dziś jest to, że świat dzieli się na ludzi którzy mają iPhone'a, oraz tych, których na niego nie stać.

  • 0

    12.  2011-01-20 07:15:22

    @5 znajomych to ty powinienes miec na fejsbuku do ktorego bedziesz mial blyskawiczny dostep ze swojego ajfona ;-) tylko dokad to wszystko zmierza?

  • 0

    13. ~  2011-01-20 09:15:50  host: 212.160.172.70

    @12 jezeli teraz za ajfona w ajspocie placic klient musi ponad 5tys to ajfon 5 bedzie jeeeeszcze drozszy =)

  • 0

    14. ~  2011-01-20 10:09:05  host: public-gprs69166.centertel.pl

    a mnie to bawi i kupię na 100%

  • 0

    15. ~Delo  2011-01-20 10:13:06  host: a145.net156.okay.pl

    też byłem pesymistą co do IP4- kupiłem i rewelacja, jestem zadowolony na maksa

  • 0

    16.  2011-01-20 14:22:26

    Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi iPhone 5G powinien w końcu przestać się zacinać przy pracy aplikacji w tle, jak jego poprzednik.

  • 0

    17. ~luszeq  2011-01-20 19:04:44  host: apn-77-114-250-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Śmieszne jest ciągłe obrażanie się wzajemne na temat kogo stać kogo nie. Jednak moim zdaniem nie należy negować urządzenia, jeżeli nie miałeś z nim do czynienia. Ja jestem wymagającym użytkownikiem telefonów w swojej kairerze miałem wszelkie nowe nokie które wychodziły do e71, miałem samsungi i siemensy, htc też wpadło w moje rączki, nie mówiąc o sony ericssonach. żaden z tych firm nie utrzymał się dłużej niż pół roku. Zawsze mi coś nie odpowiadało. Nie wspominając o fakcie iż goniłem za nowością:D Obecnie mam iPhona już prawie rok. No i co korzystam z niego ostro-upadł nawet na ulice i poleciał przede mną dwa metry- telefonik jest nie do zdarcia. Fakt, że wkurzyła mnie ostatnio bateria i ciągłe szukanie zasięgu w play, ale to wynik raczej sieci, która ma 99% zasięgu kraju a w centrum miasta szuka 3g. No ale powracając, nie można oceniać czegoś czego się nie dotknęło i nie miało przyjemności przetestować. Fakt urządzenia Apple są drogie, ale weźmy np Black Berry- czemu tego nikt nie krytykuje? Prosta odpowiedź-są to telefony biznesowe i używają ich gł ludzie pracy. Ja nie miałem tego tel jeszcze przyjemności testować, wiem jednak iż jest ciekawą propozycją i jeśli będę miał własny biznes, prace itp to na pewno sobie taki fonik kupię. Dla fanów samsungów dodam, że miałem jednego -omnię- nie byłem zadowolony, bo uszkodził się korpus, kiedy to tel noszony był w kieszeni, ani razu nie poleciał na ziemie. Na szczęście udało się wymienić na nowy. Sorry za tak wyczerpującą odp:)

  • 0

    18. ~  2011-01-20 20:26:58  host: 77-255-90-68.adsl.inetia.pl

    5 tysięcy to kosztuje chyba w Polskim ispocie. Wystarczy krótka wycieczka do reichu i masz ip4 za 2030zł, nówka bez locka w pierwszym lepszym apple punkcie kosztuje 519euro.

  • 0

    19. ~grószka  2011-01-20 20:33:28  host: cjb222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    te 519 to chyba trójka

Dodaj swoją opinię