Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 4S nie rozczarował konsumentów [ankieta]

iPhone 4S nie rozczarował konsumentów [ankieta]

Q! 13 Października 2011 21:01

0 0

Według jednych z pierwszych badań dotyczących wrażeń po prezentacji nowego iPhone’a 4S, ponad 70% użytkowników smartfonów w USA pozytywnie ocenia najnowszy telefon Apple’a - wynika z danych przedstawionych przez Retrevo.

Retrevo, jeden z większych internetowych detalistów elektroniki użytkowej w USA, zadał ankietowanym cztery pytania na temat najnowszego iPhone’a 4S - czy są zadowoleni z premiery kolejnego iPhone’a, a jeśli nie, to czego mu zabrakło: łączności 4G, nowego wyglądu czy większego wyświetlacza.

Według wyników badań, 71% użytkowników smartfonów nie jest rozczarowana premierą iPhone’a 4S. Odsetek ten wśród użytkowników poprzedniej wersji telefonu, iPhone’a 4, wyniósł 53%. Najwięcej osób oczekiwało w nowym iPhonie łączności 4G - odpowiednio 17 oraz 29% ankietowanych. Na nowy wygląd urządzenia liczyło 11 oraz 21% pytanych, natomiast na większą przekątną ekranu, odpowiednio, 7 oraz 12% pytanych.




Oprócz tego Retrevo poinformowało, że 44% osób, które zamierzają zakupić iPhone’a 4S, posiada już model 3GS lub 3G, natomiast 42% - model 4. W przypadku konkurencyjnych systemów, 24% aktualnych użytkowników BlackBerry oraz 12% właścicieli Androida rozważa zakup najnowszego iPhone’a.

W badaniu wzięło udział 1,3 tys. amerykańskich posiadaczy smartfonów.

Tymczasem wszyscy trzej amerykańscy operatorzy (AT&T, Sprint oraz Verizon WIreless), którzy przyjmowali zamówienia na iPhone'a 4S poprzez swoje strony WWW poinformowali, że wyprzedali już wszystkie swoje zapasy. W związku z tym czas oczekiwania na ich dostawę może się przedłużyć. Podobnie wygląda sytuacja na stronie Apple'a, gdzie czas oczekiwania na dostawę iPhone'a 4S wynosi obecnie od 1 do 2 tygodni. O sukcesie przedsprzedaży najnwoszego iPhone'a pisaliśmy również w tej wiadomości.

Czy jesteś zadowolony z premiery iPhone'a 4S?

Tak
21.15%
Nie, oczekiwałem łączności 4G
11.66%
Nie, oczekiwałem nowego wyglądu
24.51%
Nie, oczekiwałem większego ekranu
23.12%
Nie, inne (wpisz w komentarzu)
19.57%

Wszystkich głosujących: 506


Źródło tekstu: bgr, electronista, retrevo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • -1

    2. ~Adwokat P4  2011-10-13 21:07:31  host: user-109-243-33-111.play-internet.pl

    Co miało rozczarować? A no to że, iPhone 4S po części, składa się z pod zespołów Samsunga.

  • -1

    3.  2011-10-13 21:09:55

    @Kill - jedna z sieci oferuje już Internet "4G", więc za bardzo bym się nie śmiał. :-P A tak na poważnie, to jedna z sieci już udostępnia prawdziwe 4G, a po drugie nie chodzi o korzystanie z niej, ale o taką możliwość sprzętową. A to dwie różne sprawy. No i kolejna sprawa, że europejskie 4G to nie to samo co amerykańskie. :-)

  • 0

    4. ~  2011-10-13 21:12:39  host: user-109-243-33-111.play-internet.pl

    3: To nie jest 4G jak podało ITU, to jest 3,75G.

  • 0

    6. ~giorgio  2011-10-13 21:22:01  host: dto90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple iPhone 4S (for Steve) to smartfon dedykowany Steve-owi Jobs-owi, założycielowi i autorowi wielu rozwiązań i funkcji w modelach firmy z nadgryzionym jabłkiem. Trzeba to uszanować ! Dlatego ten telefon to iPhone 4 po liftingu. Następny model będzie już śmigał na GSM/UMTS/LTE, ale ceny niestety nie będą atrakcyjne.

  • 0

    7. ~Kili  2011-10-13 21:23:46  host: host105-186.tvk.torun.pl

    @Q - tego się tyczyła moja uwaga, . Wiem, wiem. No i wiem x)

  • 0

    8.  2011-10-13 21:26:03

    hehe zabawne badanie, widział ktoś rozczarowanego potencjalnego nabywcę produktów z nadgryzionym jabłkiem??? no właśnie...

  • 0

    9.  2011-10-13 21:42:36

    Szczerze to podoba mi się Iphone, ale pewnie nigdy nie będę mieć tego telefonu. Dlaczego? bo nie uważam żeby był warty swojej ceny.Za duża część ceny idzie na opłacenie marki, ale nie czuję żalu z powodu braku Iphone'a. Dużo jest telefonów które bym pokochał bardziej. sorry za trochę niespójny komentarz

  • 0

    10. ~zbyszek  2011-10-13 22:02:32  host: 93-186-23-81.rdns.blackberry.net

    Oj tam oj tam. Przeciez nowy iP jest szybki, ma lepszy aparat, a bez tego byl bezkonkurencyjny, cena jest jaka jest, jak kogos nie stac to kupuje jakiegos HTC z WP7 lub SGSII:-)

  • 0

    11.  2011-10-13 22:13:56

    pytanie jakie % z ankietowanych ma sprzet apple - nie jest zadna tajemnica, ze ten sprzet ma swoich "wyznawcow"... zwlaszcza w US&A.

  • 0

    12. ~element-zycia  2011-10-13 22:30:36  host: 178.181.43.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Iphone to styl życia... poza zasięgiem innych producentów... i tyle...

  • 0

    13. ~  2011-10-14 01:44:02  host: us201.boltbrowser.com

    @12 rozbawiłeś mnie:-) choć taki pożytek z tego co napisałeś

  • 0

    14.  2011-10-14 09:01:23

    Pozdrowienia z kolejki do Apple Store po 4S'a ;-)

  • 0

    15.  2011-10-14 09:25:53

    @10 Może niektórych nie podnieca znaczek na produkcie który posiadają??? 99% Polaczków i tak bierze iPhony z kontraktem na 36mce... ;-)

  • 0

    16. ~  2011-10-14 09:41:13  host: user-31-174-192-13.play-internet.pl

    @8 "W badaniu wzięło udział 1,3 tys. amerykańskich posiadaczy smartfonów." Czytaj ze zrozumieniem...

  • 0

    17. ~h.dog  2011-10-14 10:12:58  host: atp114.internetdsl.tpnet.pl

    Dla tych wszystkich którzy wieszaja psy na apple za 4S, informuję iz apple postawił w tym momencie na przygotowanie programów - sztucznej inteligencji - a nie uczestniczy w wyscigu zbrojen... po co komu w chwli obecnej kombajny, z 8 procesorami, wbudowana lustrzanka, i karta graficzna, których bateria wytrzymuje UWAGA 2 godziny??? Apple robi po raz kolejny krok do przodu i skupia sie w tym momencie na tym, czego nikt jeszcze nie opracowal czyli na programach jakich nie jeszcze nie bylo. Zapewne niebawem kilku producentów tez dostrzeże ten problem ale wtedy beda juz mogli pocałowac appla wiadomo gdzie....

  • 0

    18. ~RobertX  2011-10-14 11:49:07  host: 83.1.243.180

    12 - hehe no tak skoro sprzęt odstaje od konkurencji to zawsze coś takiego można powiedzieć

  • 0

    19. ~RobertX  2011-10-14 11:53:42  host: 83.1.243.180

    17 - A co z SpeakToIt Assistant dla androida? Podobny do Siri ale był przed nim także nie widzę gdzie tu nowość?? Z reszta Siri to jest pomysł Appla ... No ale dla takich ludzi to jednak jabłko jest świątynią kreatywności i wizjonerstwa, gratuluje obiektywizmu :)

  • 0

    20. ~RobertX  2011-10-14 11:55:03  host: 83.1.243.180

    Miało być - Siri to NIE jest pomysł appla

  • 0

    21.  2011-10-14 16:51:36

    @17 Nie bądź śmieszny, Apple więcej wydaje na dział kreowania marki i marketing niż na rozwój technologi jak każda szanująca się korporacja woli kupić obiecujące rozwiązania niż marnotrawić kapitał na wynalazki ile Apple płaci za patenty innych firm nigdy się nie dowiemy....

  • 0

    22.  2011-10-14 17:01:21

    @16 Co ma pienik do wiatraka? kult Apple w USA jest większy niż w europie więc mogę założyć ze zdecydowana większość z przebadanych ma lub chce mieć iPhone więc są to potencjalni nabywcy iP4s a ci zawsze w większości zadowolenie ze swego jabłuszka ;-)

Dodaj swoją opinię