Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 4S jest szybki. Bardzo szybki. Najszybszy na świecie

iPhone 4S jest szybki. Bardzo szybki. Najszybszy na świecie

Q! 11 Października 2011 18:29

0 0

Najszybszym telefonem na świecie jest iPhone 4S. Tak przynajmniej wynika z testów wydajnościowych, które przeprowadził serwis AnandTech.



W teście zbadano m.in. wydajność iPhone’a 4S oraz konkurentów pod względem przetwarzania skryptów Java (SunSpider JavaScript), prędkości działania przeglądarki internetowej (Rightware BrowserMark) oraz wydajności operacji graficznych (GLBenchmark). Zgodnie z wynikami testów, iPhone 4S znacznie wyprzedza swoich konkurentów w każdej kategorii.




iphone4s benchmarkW teście skryptów Java (im mniej, tym lepiej), iPhone uzyskał 2222 pkt., podczas gdy jego największy rywal. Samsung Galaxy S II, aż 4038. W przypadku prędkości działania przeglądarki, wyniki obydwu modeli to, odpowiednio, 89 567 oraz 55 144 pkt. W dwóch testach operacji graficznych obydwa telefony uzyskały, odpowiednio, 73,1 i 42,5 oraz 122,7 i 67,1 klatek na sekundę.

iphone4s benchmarkJakby tego było mało, porównanie wydajności procesorów zamontowanych w iPhonie 4S i iPadzie (dwurdzeniowe układy A5) pokazał, że w smartfonie Apple’a znajduje się procesor taktowany zegarem o częstotliwości około 800 MHz zamiast 1 GHz. Mimo to, nie przeszkodziło to iPhone’owi 4S zostawić swoich telefonicznych konkurentów w tyle.

Jak zaznacza jednak serwis AnandTech, wyniki Samsunga Galaxy S II zostały osiągnięte na oprogramowaniu w wersji od 2.3.3 do 2.3.4. Kolejna wersja systemu Android, 4.0 Ice Cream Sandwich, może zmienić sytuację na korzyść Samsunga. Jednak do czasu jego premiery, to iPhone 4S pozostaje najszybszym smartfonem na świecie.

Źródło tekstu: anandtech, redmond pie, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 1

    26. ~buahahaha  2011-10-12 07:07:45  host: olejnik.wctt.pl

    Panie WALDEK - nie wiem, co miał autor na myśli pisząc "żadne dopiski do specyfikacji mu nie pomogą" oraz "nie ma szans na rynku z liderami najnowszej technologii", bo wróble ćwierkają, że Apple sprzedało milion egzemplarzy w ciągu 24h. iPhone nie potrzebuje petyliard megaherzowego procesora i pierdyliard GB RAM aby działać płynnie. Poza tym nie wiem do czego mi realny BT no bo chyba nie do przesyłania danych (eee 50KB/s). Co to jest splot karty pamięci? Anachronicznie mikroskopijny wyświetlacz, jak się wyraziłeś Pan, akurat jest zaletą. Bez multimediów? EEE, dobrze przeczytałem? A wydawało mi się, że już pierwszy iPhone odtwarza muzykę, wyświetla filmy i zdjęcia. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i przemyśl swoje życie.

  • 1

    27.  2011-10-12 07:35:43

    Widac jak wiele traca telefony na androidzie ze wzgledu na system. iOS jest zooptymalizowany i stad taka przewaga, choc sama czesc CPU w Exynosie bez grafiki jest szybsza od A5

  • 0

    28. ~Realista  2011-10-12 07:54:00  host: 178235007054.warszawa.vectranet.pl

    Co oni pitolą. Może i fanbojstwo, lansiarzy półinteligentów to przekona. Ale normalny człowiek nie kupi tego telefonu. Ta firma to wielka blaga. Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Procesy patentowe, testy sponsorowane :P

  • 0

    29. ~a_lex  2011-10-12 08:53:27  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #28 Najlepsze jest to "Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże." Jak to ludzie potrafią sami o sobie trafnie pisać.

  • 0

    30. ~  2011-10-12 08:56:50  host: user-31-175-10-234.play-internet.pl

    @28 realista, wyspałeś się ?

  • 0

    31. ~Mucus  2011-10-12 10:02:48  host: 46.208.86.35

    A ja uwielbiam swojego iphone, ps. Kiedy oficjalny ios 5 na necie bedzie?!?

  • 0

    32.  2011-10-12 10:05:39

    no nie samowite, nagle iPek jest super hipe szybki samsung jest be i to o ile bardziej be. no żenada goni żenadę. najszybszy smartphone... porannego humoru już wystarczy.

  • 1

    33. ~  2011-10-12 10:28:05  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Różnicę widać na Tabletach iOS z 1G procesorem a Tabletem z Androidem dwurdzeniowym 1.4G w płynności i szybkości przełączania,Android jest rozwarstwiony,brak optymalizacji i mało wydajny w stosunku do iOS czy WP7

  • 1

    34.  2011-10-12 10:37:16

    no fakt pod tym względem android jest do bani, ale z zainstalowanym fajnym launcherem zaczyna żyć, racja - w iPku niczego nie trzeba instalować - działa płynnie out of the box. ale czy ma takie szybkie bebechy? - może ICS coś pomiesza...

  • 0

    35. ~WALDEK  2011-10-12 15:52:41  host: 093105176107.bialystok.vectranet.pl

    Ta eskalacja informacji o możliwościach iPhone, pojawiła się zaraz po wielkim zawodzie jakim była premiera, nie nowego, lecz ledwie "odświeżonego" produktu Apple. Przeciętny użytkownik,tych sensacyjnych doniesień, nie może ich na razie zweryfikować. Nie może sprawdzić, ani tej szaleńczej szybkości, ani milionowej ilości zamówionych egzemplarzy. JESTEM PEWIEN, ŻE TO DALSZA CZĘŚĆ KAMPANII MARKETINGOWEJ i nieudolna próba ratowania "odgrzewanego kotleta" To wszystko jest nielogiczne. Samsung, dostarczający najważniejsze podzespoły do procesora, wspaniałomyślnie odstąpiłby konkurentowi lepszą technologię, aby przy znacznie mniejszym procesorze niż w GSG2, wydajność jego była dwa razy większa. To absurd.

  • 0

    36. ~hg  2011-10-13 08:37:34  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    @WALDEK - ta.. pewnie ze to dalsza czesc kampanii marketingowej.. wszedzie spisek. swiatem rzadza zydzi i masoni. samolot do smolenska tak naprawde w ogole nie wylecial, a ostatnie wybory byly ustawione.

  • 0

    37. ~xx  2011-10-13 17:10:08  host: odw65.internetdsl.tpnet.pl

    androjidowcy ze swoim galaksy esem dwa kipia z zazdrosci hehe!!

  • 0

    38. ~Play  2011-10-17 09:54:53  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    Kupujcie swoje wspaniałe ajfony oj kupujcie hahahahaha Pozdrowienia od konsultanta który ten badziew miał okazje testować :)

  • 0

    39. ~Xa0C  2011-10-19 09:42:30  host: 193.111.166.137

    tia. niech obsłuży jakąkolwiek grę we flashu to się pośmiejemy z tej "szybkości" - ale nie, bo iSprzętu nie wspierają tej "niszowej" technologii :)

  • 0

    40. ~fifi  2011-10-19 09:53:43  host: 87-207-245-106.dynamic.chello.pl

    ...a ten HTC Sensation jest taki szybki, że....

  • 0

    41. ~gural  2011-10-19 18:48:03  host: host-89-228-171-235.dynamic.mm.pl

    ciekawe jak wypadnie najnowszy konkurent iPhone'a 4S Nexus. Porównanie tych telefonów znalazłem tutaj http://bit.ly/nkATXb ciekawy, krótki i zwięzły artykuł

  • 0

    42. ~zal  2012-01-02 12:26:24  host: 212.160.172.70

    ja powiem tak jednego stac na iphona 4s czy nowego mercedesa a drugiego stac na diesla w starym bmw czy tez samsugna s2 no i oczywiscie zaczyna sie komplikacja bo przeciez jak dieasel moze byc szybszy od nowego mercedasa w bezynie bo przeciez stare disle zamulaja mimo to ze ( baterie maja oszczedna ) pozdrawiam

  • 0

    43. ~zal  2012-01-02 12:29:48  host: 212.160.172.70

    a po 2 gdyby nie iphone to od kogo samsung zrzynal by desine aplikacje itd. bo z tego co widze do s2 chce byc takim drugim iphonem tylko ze z gorszych materialow plastikowy telefonik hehe

  • 0

    44. ~kkkk  2012-04-26 02:38:07  host: 89-76-117-174.dynamic.chello.pl

    co wy wiecie o iphone dzieci.

  • 0

    45. ~Cypis  2012-06-30 17:30:41  host: nat-130-234.man.bydgoszcz.pl

    Hehehe, sprzedałem iPhona, kupiłem SGS2 i nie żałuję przesiadki :)Do strego BMW w dieslu porównałbym raczej Nokię. Fakt, iOS był pierwszy, Android w pewnym sensie go naśladuje... Ale Mercedes nie wyprodukował pierwszego na świecie samochodu! Ludzie, gdyby nie różnorodność, nie mielibyśmy wyboru i świat byłby nudny!

Dodaj swoją opinię