Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 4S: 4 mln sprzedanych w 1 weekend [ankieta]

iPhone 4S: 4 mln sprzedanych w 1 weekend [ankieta]

Q! 17 Października 2011 15:28

0 0

apple iphone 4sApple poinformował, że tylko w ciągu pierwszego weekendu od chwili premiery do klientów trafiło ponad 4 mln sztuk telefonu iPhone 4S.

Taką informację podał Phil Schiller, który w Apple odpowiedzialny jest za marketing globalny. Według niego, tylko weekendowa sprzedaż iPhone’a 4S była ponad dwukrotnie większa niż poprzedniej wersji telefonu. Wszystko to przy dostępności telefonu na zaledwie 7 rynkach, czyli w USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Japonii.




Przypomnijmy, że już pierwsze 24 godziny przedsprzedaży iPhone’a 4S zakończyły się rekordem. W tym czasie klienci złożyli zamówienia na ponad 1 mln iPhone’ów. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. O premierze najnowszego iPhone’a 4S informowaliśmy natomiast w tej wiadomości.

Czy zamierzasz kupić iPhone'a 4S?

Tak
12.66%
Nie
81.48%
Jeszcze nie wiem
5.85%

Wszystkich głosujących: 837



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    7.  2011-10-17 15:53:55

    Nie wiem - do czegoś należy tę sprzedaż porównywać? Do czego? Do sprzedaży jakiegoś modelu innej firmy, która w ofercie ma 20 czy 40 róznych modeli a nie tylko 4, z czego 2 albo i 3 się pewnie nie sprzedaje bo się nie produkuje?

  • 0

    8. ~  2011-10-17 15:55:24  host: host-057.skynet.net.pl

    A samsung avila 30 mln stuk i coo???

  • 1

    9.  2011-10-17 15:56:15

    A głupie gadanie o najlepszym telefonie na świecie świadczy o głupocie autora opinii... Jaki samochód jest najlepszy na świecie? Pracownicy firm mówią, ze służbowy - a mam klienta, który ma we flocie tylko fiaty panda... ;-)

  • 0

    11. ~  2011-10-17 16:15:00  host: user-31-174-223-59.play-internet.pl

    @8 chyba przez dwa lata...

  • -1

    12.  2011-10-17 17:28:30

    pytanie ile tej sprzedazy napedzila wiadomosc o smierci Jobsa, bo pierwsze wypowiedzi o nowym modelu byly jakby to powiedziec - jekiem zawodu.

  • 0

    13. ~  2011-10-17 17:50:18  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Szkoda ze polska jak zwykle traktowana jest po macoszemu jeśli chodzi o dostępność, a druga sprawa cen których nie potrafię zrozumieć dlaczego mi się opłaca polecieć po iphonea do uk niż go kupić w polsce, pamiętając ile zarabia polak a ile anglik...u nas przeciętny polak pracował by na ten telefon 2 mies a anglik nie cały tydzień :D chore

  • 1

    14. ~jakubd  2011-10-17 17:53:35  host: wyzyny.info

    @8 4mln PRZEZ TYDZIEŃ... czytanie ze zrozumieniem się kłania

  • 0

    15. ~  2011-10-17 17:55:21  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    cena w polsce 3699 - to jest ewenement ;D

  • 1

    16.  2011-10-17 18:07:54

    @15 - Powiedź mi czy taa cena za taki sprzęt jest realna dla Zwykłego człowieka który zarabia 1500 na ręke ? Chyba nie. Cenią się spoko , ale wiem że inne firmy nie będę wymieniałżeby zaraz nie było dziwnych odpowiedzi . Są wstanie zapewnić mi tą samą zabawkę za mniejsze pieniądze a to że nie będzie ejpl na opakowaniu nie czyni z tegosprzętu gorszego. Prawda jest taka że gdyby taki sprzęt wypuściła nowa firma i dała takącenę to byście pisali chyba ich pogieło z taką ceną. Że jednak jest to ejpl no to wszyscy skaczą innym do gardeł i piszą za jakość się płaci...

  • 1

    18.  2011-10-17 18:23:09

    @16 - przecietny Niemiec, Francuz, Anglik czy Irlandczyk nie wyda na ten telefon wiecej niz tygodniowa czesc wyplaty wiec dla nich to nie taka wyrwa w kieszeni jak u nas i apple dobrze o tym wie. druga sprawa to to, ze u nas oficjalnie telefonu nie ma stad ta cena. jak bedzie oficjalnie to pewnie za 2999zl za wersje 16GB. cena w duzej mierze bierze sie z mniejszej skali sprzedazy niz w zachodniej Europie.

  • -1

    19.  2011-10-17 18:23:19

    To nie jest telefon dla każdego który na każdym kroku oszczędza, czy zarabia 1500zł. Sam postanowiłem że kupię iPhona lub iPada, po prostu wolę wysoką jakość i 100% satysfakcję, niż jak w przypadku Androida, a to mi muli telefon, że aż połączenia nie mogę odebrać, a to się nie może wzbudzić z uśpienia, powiedziałem sobie dość, używałem kumpla iPhona 3GS, ten telefon przez 2 tygodnie przekonał mnie do jakości, wersja 4S jest o wiele szybsza, więc jeszcze większy komfort użytkowania jest.

  • 1

    20.  2011-10-17 18:34:19

    @19 : Wszystko rozumiem , ale pytania pada czy za taki sprzęt płacisz czy za markę ejpl ? Jak napisałem wyżej gdyby to wydała firma xxx to byś powiedział że chyba zwariowali... Ludzie są przyzwyczajeni do tego włąśnie że kolega powiedział to albo że miałem go w ręce i dam nawet 5000 zł za komfrotk który mogę mieć u innej firmy za 1000 zł . Nie rozumiem poprostu jak można przepłacać ciężko zarobione piędniądze . No chyba że ktoś zarabia po kilkanaście tysięcy miesięcznie no to spoko .

  • 0

    21. ~  2011-10-17 18:55:17  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Ja myśle ze Apple poprostu przyzwyczailo do świetnej ergonomii, bo parametrami nie przewyższa konkurencji, ale potrafi te parametry efektywnie wykorzystać, a czasem tez efektownie...i za to ludzie płaca... Ja płace za możliwości użytkowe, co do polskiej ceny to oprócz tego ze Apple ma wysoka marże to dodatkowo polscy importerzy i pośrednicy są nawiedzoni

  • 0

    22.  2011-10-17 18:55:18

    gyniek - i dlatego powiedz - czy takiemu człowiekowi tak naprawdę potrzebny jest taki telefon? Inna rzecz, ze choćby nie wiem co, nawet jakby go było stać bo by się zaparł i oszczędzał 3 lata na ten telefon - będzie dla niego tylko zabawką, bo nie wykorzysta rzeczywistych jego możliwości ;-) Gadanie o markach też nie bardzo ma sens - każdy wie, że marka oznacza jakość. I trudno to kwestionować.

  • 0

    23. ~  2011-10-17 18:58:22  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Bo jak takie euro może proponować ten tel w cenie 3699 gdy można po niego skoczyć do uk czy nawet do niemcowni i kupic dużo taniej i zobaczyć trochę swiata a nie tylko w necie siedzieć :) swoją droga dla przeciętnego Niemca czy Anglika ten tel to żaden szok dla portfela no a Polak przeciętny musi już odmówić sobie i rodzinie wakacji żeby mieć ajfona :) z drugiej strony znam takich co rocznie puszczają takiego ajfona z dymkiem

  • -1

    24. ~  2011-10-17 19:05:02  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Dla mnie kupienie tel za taka kasę ma sens bo pracuje rownież po to żeby mieć zabawę w życiu, jeden potrafi wsadzić sprzęt grający do auta za pary tysiakow inny kupuje rower w cenie samochodu a jeszcze inny wydaje na gorzale, a ja mam świra na punkcie takich zabawek, i tego jak mogę je wykorzystywac, nie rozumie natomiast małolatów którzy uważają nadgryzione jabłko za sposób na lans a tak naprawdę nie potrafią wykorzystać funkcjonalności urządzenia

  • 0

    25. ~Mucus  2011-10-17 20:49:55  host: cpc2-live4-0-0-cust1600.know.cable.virginmedia.com

    Telefon bomba!!! Niedoscigniony!!!

  • 0

    26.  2011-10-17 21:26:53

    20 to nie ja ustalam ceny, jestem tylko pewny że warto tyle za ten sprzęt zapłacić, też byłem negatywnie nastawiony do sprzętu od Apple, ale to bezpowrotnie minęło kiedy testowałem ten sprzęt. Całą zaletą jest soft, który potrafi o wiele lepiej wykorzystać podzespoły niż to w przypadku Androida, zapewne jakby SGS posiadał iOS na pokładzie to pewnie byłby tak samo wydajny. Kupując iPhona tak naprawdę mam pewność że dostanę produkt wysokiej jakości, to tak jak z samochodami, niektórym wystarcza Opel czy Skoda, a niektórym Audi czy Lexus wystarczy, cena jest z kosmosu, ale nie każdy musi go mieć, przecież jest tańszy wybór.

  • 0

    27. ~Sceptyk  2011-10-18 11:48:51  host: 195.116.187.216

    No taki wynik sprzedaży Polsce nie grozi:))) Oczywiście mam na myśli wzrost procentowy sprzedaży w porównaniu z poprzednią wersją. Cena w tym przeszkadza.

  • 0

    28.  2011-10-19 04:18:06

    @26 Audi nie zablokuje Tobie innego paliwa niz z niemieckiej stacji- apple baaaardzo mocno bedzie kontrolowac czy przypadkiem nie masz oprogramowania z "innej stacji"... malo tego - "audi" nie oprozni Ci zawartosci bagaznika, gdy podjedziesz pod stacje polska, rosyjska czy szwedzka... ba! ci jadacy po autrostradzie niemieckiej czy angielskiej sa wg. apple lepsi! wiocznie dostaja wiecej mandatow za rozmawianie przez komorki, bo przeciez nie ma innego wytlumaczenia dlaczego ceny w Polsce nawet po przeliczeniu euro po 5zl sa wyzsze niz w reszcie Europy...

Dodaj swoją opinię