Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 4 złożony z części za 188 dolarów

iPhone 4 złożony z części za 188 dolarów

WitekT 29 Czerwca 2010 09:48

0 0
apple iphone 4Apple iPhone 4 16 GB składa się z części wartych 188 dolarów - podaje iSuppli. Poprzednie modele, w momencie wejścia na rynek, były warte od 175 do 190 dolarów.

Najdroższymi częściami nowego telefonu są jego wyświetlacz (około 28,50 dolara) i procesor A4 (10,75 dolara).

188 dolarów to wartość samych komponentów użytych do produkcji urządzenia, bez kosztów badań, dystrybucji, promocji, itp.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    28.  2010-06-29 13:08:31

    188 dolców, a reszta ceny to prestiż loga Apple, oraz szpan na osiedlu :)

  • 0

    29.  2010-06-29 13:18:05

    @25 a faktycznie, to ja już nie wiem za co jest ta cena w takim razie, bo ekran to technologia z 1996 roku (po modyfikacjach naturalnie) ;)

  • 0

    30.  2010-06-29 13:18:29

    Nie od dzisiaj wiadomo, że kupując markowe rzeczy więcej płaci się za markę niż sam produkt.

  • 0

    31. ~DNS 89'  2010-06-29 13:50:18  host: cc.azsoft.pl

    To teraz ja się wypowiem kuzynka ma Iphona i powiem tak dla mnie to zwykła zabawka za którą płacisz dużo... Jest wiele lepszych telefonów... niż IP 3.. jak wspominany HTC HD2... Dla ta sprzedaż jest związana z modą..w USA jest modne to cały świat szaleje na punkcie IP... ja się nim bawiłem i to dość długo i powiem że nie urzekł mnie ... ten telefon wręcz przeciwnie dla mnie jest to zabaweczka dla nastolatków... Fakt jest bardzo prosty w obsłudze.. po kilku dniach znasz go na pamięć... xD mnie do tego telefonu nikt nie przekona ... miałem z nim przyjemność i dziękuje ... Pozdrawiam wszystkich użytkowników...

  • 0

    32. ~fism  2010-06-29 13:50:50  host: c23-208.blackberry.net

    A 3G to jest w ogole technologia sprzed parudziesieciu lat (GSM) tylko troche podrasowana. Ty w ogole wiesz co mowisz? Zreszta 'stary' IPS stosowany w ThinkPadach to wedlug wielu najlepszy rodzaj ekranu jaki kiedykolwiek pojawil sie w laptopach! A teraz kto chce ten moze miec go w telefonie. Jakos HD2 nikt sie nie czepial, jak HTC krzyczalo 'rewolucja' robiac po prostu wielki ekran LCD o za duzej czulosci i wrzucajac procek 1ghz, ktory dal tyle, ze WM...dziala.

  • 0

    33. ~DNS 89'  2010-06-29 13:55:42  host: cc.azsoft.pl

    Ale pamietaj o tym żę tego procka możesz spokojnie podkręcić ... Nie powiem ci czy to prawdziwe fakty ale "chłop na forum pisał że podkręcił HTC HD 2 do 1,5 ghz.... wiec coś z tym jest pokazał mase screenów co można wgrać i zrobićz tego telefonu ... wiec poczytaj więcej na temat tego telefonu i IP... to zobaczysz różnice ... pomiędzy nimi

  • 0

    34. ~fism  2010-06-29 14:06:20  host: 93-186-28-210.rdns.blackberry.net

    Wywalilo mi poprzednia wypowiedz :( Napisalem, ze nie wiem jaki jest sens podkrecania procka do absurdalnych granic (co dodatkowo powoduje zwiekszone zapotrzebowanie na energie), skoto...dziala? A iP czy BB dziala szybciej na prockach o polowe wolniejszych i co? Na papierze przegrywa, ale 'who cares', skoro na 500mhz w BB mozesz odpalic film avi 700 mb bez konwersji? Poza tym mialem obydwa urzadzenia, a Ty najprawdopodobniej tylko o nich czytales i ogladales w necie obrazki, wiec prosze mi nie mowic, zeby sie dowiedzial wiecej o tych telefonach. PS: na koncu zdania stawia sie kropke, a nie trzy! PS2: i co takiego fajnego da sie zrobic z HD2?

  • 0

    36. ~ZICO  2010-06-29 14:25:34  host: abiz158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi się tylko podoba jego "genialny" wyświetlacz. Nie dośc, że przeżywa już chorobę wieku dziecięcego (żółtaczkę) to jeszcze w dodatku można go załatwić jednym niefortunnym upuszczeniem telefonu. Ciekawe dlaczego Apple nie sprzedaje go z metalowym etui lub łańcuszkiem :-) To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że słusznie postąpiłem nie dając się namówić na to badziewie, kiedy jeszcze miałem abonament w Erze. Nie zrobiły wtedy na mnie żadnego wrażenia sztuczne kolejki jakie ustawiano przed salonami orange i wielka impra ery z okazji debiutu iPhone'a w Polsce.

  • 0

    37. ~fism  2010-06-29 14:38:15  host: 77-253-44-211.adsl.inetia.pl

    Czytaj ze zrozumieniem! napisałem, że telefony, które w "papierowym" starciu przegrywają (np. BB8900 vs HD2 - 528mhz vs 1000mhz) potrafią często tyle samo. Powiedz mi, czy WM z Qualcommem 528 to potrafi? Nie. Zapisywanie lokalizacji jako coś fajnego? Zwykłe Google Latitiude dostępny na każdą platformę najprawdopodobniej to potrafi, a oprócz tego z pewnością jest cała masa programów na inne platformy, które to potrafią - chociażby najgłupszy EveryTrail, który jest dostępny chyba na każdą platformę, zapamiętuje wszystkie trasy i automatycznie potrafi to załadować na serwer, gdzie trasa nanoszona jest na mapę z GoogleMaps. Do tego oczywiście geotagowane zdjęcia są umieszczane w odpowiednim miejscu na trasie. I mogę to robić przez cały rok, a nie "nawet miesiąc" To ma być taka rewelacyjna, wyróżniająca HD2 umiejętność? HD2 ma inne przewagi nad innymi telefonami, WM ma inne przewagi nad innymi systemami, ale Ty nie potrafisz ich podać, bo miałeś z nim styczność wspomniane dwa razy. Nie potrafisz chociażby napisać, że tylko na iP jest preferowana przez wielu Automapa, że są rewelacyjne czytniki eBooków, których nie ma np (w takiej samej "formie") na inne platformy, że Opera Mobile działa w HD2 bardzo dobrze i obsługuje świetnie multitouch, że Sense jest całkiem ok, jeśli nie wymaga się za dużo, że świetnym pomysłem jest możliwość zrobienia z telefonu routera WiFi za pomocą zaledwie kilku kliknięć, etc, etc. Nie wiesz, bo po prostu "ktoś w rodzinie go ma", a mimo wszystko w moim przypadku miał go nie "ktoś" a ja i na tej podstawie oceniam (subiektywnie!) Szczerze, to jedyną dodatkową aplikacją, która zwiększa w rzeczywisty sposób przyjemność z obsługi telefonu jest... SPB Mobile Shell :) I jakbyś mógł sobie darować takie szczeniackie odzywki "więcej razy się nim bawiłem niż ty go widziałeś", bo nie wiesz kim jestem, ani ile razy co widziałem, żeby wydawać takie oceny. PS: Napisałeś o tym procku tak, jakby jego po

  • 0

    40. ~piyoter  2010-06-29 15:58:28  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    pięciokrotne przebicie ceny urzadzeniw w stosunku do ceny częsci.. gratuluję panu Jobsowi wiernych polskich fanów. W zamian za takie przywiazanie otrzymujecie telefon bez zasiegu, z żółtymi plamami...

  • 0

    41. ~code  2010-06-29 16:14:21  host: 212.160.172.70

    konkurencja jednak tańszymi produktami niezbyt wiele zwojowała.

  • 0

    42. ~fism  2010-06-29 16:51:54  host: 77-253-44-211.adsl.inetia.pl

    "pięciokrotne przebicie ceny urzadzeniw w stosunku do ceny częsci.." - 'pan Jobs' chyba nie złożył i nie sprzedaje Nexus One, nie? Cena części: 174$, cena detaliczna w momencie premiery w sklepie: 425 funtów. iPhone odpowiednio: 188$ i 499 funtów. Czy to jest naprawdę wielka różnica? Na tyle, żeby mówić, że w iP płaci się "okropną kasę" za logo, a już w produktach od innych dostajemy czystą jakość, esencję myśli technologicznej?

  • 0

    44. ~leso  2010-06-29 19:17:55  host: chello087207071110.chello.pl

    no tak może i cena 5 większa ale !! Koszty: pracowników inwestycji reklamy transportu magazynowania pośrednik i na koniec największa prowizja w skali 1 urządzenia sklep!

  • 0

    45.  2010-06-29 20:41:53

    Ja mam tego iPhona. który miał części w przedziale 175 - 190 dolarów. A z komentujących to najbardziej ucieszny jest DNS89. On się iP "bawił" ze dwa razy, a już o nim wie więcej niż ci, którzy mają telefon od iks czasu...

  • 0

    46. ~fism  2010-06-29 21:43:58  host: c20-208.blackberry.net

    @kanonierka: ale kto poslucha? Kto pomysli chociaz przez chwile, zamiast pluc od razu, bazujac na ocenach innych (czesto niekoniecznie prawdziwych) i obcowaniu ze sprzetem przez kilka minut? Czemu ekran oceniaja osoby, ktore ani iP, ani ekranu IPS nigdy w zyciu nie widzieli? A prawda jest taka, ze kazdy telefon, niezaleznie od ceny i kazdy OS jest specyficzny i dostosowany w jakis sposob do potrzeb danego klienta. Dla jednego iOS 4, dla innego WM 5. Dla jednego ekran oporowy, dla innego tylko pojemnosciowka. Ale kazdy chce przekonac chyba, ze jest ekspertem i jego opinie sa obiektywne i reprezentuja wiedze i odczucia wszystkich.

  • 0

    47. ~  2010-06-30 00:14:17  host: t21-12.opera-mini.net

    Dzięki ale bardziej wolę HTC, Samsunga czy Motorole z Androidem, warte swojej ceny, nie będę dokładal ponad 1000zł do produktu Apple jak mogę mieć lepszą Milestone za połowę tej ceny.

  • 0

    48. ~fism  2010-06-30 01:26:36  host: 93-186-28-206.rdns.blackberry.net

    A co tam jest lepsze? Ekran? Procesor? Poza tym - porownujesz chyba cene sklepowa iP z cena Motki z Allegro, a to chyba lekko niesprawiedliwe ;)

  • 0

    49.  2010-06-30 01:38:37

    @39: PFFF, ale żeś pojechał z tą pogodą! :D Toż to KAŻDA Nokia z dostępem do neta za pośrednictwem usługi "Here & Now" określa pogodę na najbliższe 24h, informuje o seansach filmowych itp. Robi to po nadajnikach GSM, więc nawet GPSa nie potrzeba.

  • 0

    50.  2010-06-30 10:36:09

    @32: Windows Mobile... Panowie, ciszej nad tą trumną.

  • 0

    51. ~japko4  2010-06-30 11:51:31  host: 212-106-16-51.adsl.inetia.pl

    Jak bedzie po $100-150, to sie zastanowie nad kupnem.

Dodaj swoją opinię