Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 4: to nie tylko zmiana wielkości kresek

iPhone 4: to nie tylko zmiana wielkości kresek

LuiN 16 Lipca 2010 09:48

0 0

Aktualizacja oprogramowania do iPhone'ów przyniosła ze sobą nie tylko graficzną zmianę wyglądu kresek zasięgu, ale też nowe zakresy dB przypisane do każdej z nich.

kreski kreski kreski

Pod względem wyglądu kreski zasięgu są teraz nieco wyższe, co w pewnym sensie jest słusznym posunięciem. To co kiedyś było 5-tą kreska zasięgu (maksymalny zasięg), zostało teraz rozbite na dwie kreski.

4 kreski zasięgu na starym oprogramowaniu, to 3 kreski zasięgu na nowym. Nowe zakresy są szersze i bardziej proporcjonalne względem siebie, co jest dość pozytywną zmianą. Apple przemycił jednak jeden drobny szczegół - wskazanie 1 kreski zasięgu zostało rozszerzone i teraz jego zakres ma nie 6 dB, lecz 14 dB.

Co to oznacza w praktyce? Rzadziej zobaczymy teraz 4 czy 5 kresek zasięgu, wskazania będą znacznie bardziej precyzyjne... i nieco trudniej będzie pozbawić iPhone'a 4 kompletnie zasięgu poprzez jedno tylko dotknięcie.






Zdaniem redakcji TELPOLIS.PL, podobne przemapowanie belek zasięgu przydałoby się też Samsungowi I9000 Galaxy S. Węższy przedział dla wskazania maksymalnego zasięgu i szersze przedziały dla pozostałych kresek zasięgu w pewnym stopniu zniwelowałyby odczuwalność problemu znikającego zasięgu 3G. Wskazywany zasięg byłby słabszy, ale więcej miałby wspólnego z rzeczywistym.



Szerzej o nowym oprogramowaniu dla telefonów Apple'a pisaliśmy w tej wiadomości. Dziś o godzinie 19 czasu polskiego odbędzie się specjalna konferencja Apple'a poświęcona problemom z nowym typem anteny zastosowanym w czwartej generacji iPhone'ów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 4 w katalogu.

Źródło tekstu: anandtech, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2010-07-16 09:53:10

    Niech mnie ktoś oświeci, ale co mają większe i dokładniejsze belki do czułości anteny?

  • 0

    2. ~  2010-07-16 10:08:10  host: nb-155.bialnet.com.pl

    "wskazanie 1 kreski zasięgu zostało rozszerzone i teraz jego zakres ma nie 6 dB, lecz 14 dB. Co to oznacza w praktyce? Rzadziej zobaczymy teraz 4 czy 5 kresek zasięgu, wskazania będą znacznie bardziej precyzyjne..." jak wskazanie może być bardziej precyzyjne skoro rozszerzono zakresy progowe poszczególnych kresek?

  • 0

    3. ~bender  2010-07-16 10:08:55  host: apn-95-41-99-246.dynamic.gprs.plus.pl

    skoro zwarcie na styku anten było (jest), to będzie tak samo po wytarciu dodatkowej warstwy lakieru. Może teraz będzie jedna kreska zasięgu a połączenia i tak będzie zrywało.

  • 1

    4.  2010-07-16 10:13:47

    Zastosowano najnowsze rozwiązanie technologiczne - "Czego oczy nie widzą , tego dusza nie czuje " :)

  • 0

    5. ~code  2010-07-16 10:25:05  host: chello089078001191.chello.pl

    @ 1 Maniiiek; belki czułości slabo się mają do poziomu i jakości sygnału, a zwłaszcza czułości anteny w dowolnym telefonie. w paskach masz informację, jak moduł gsm "słyszy" nadajnik pośród szumu dookoła, co nie jest równoznaczne z tym, jak nadajnik komunikuje się z odbiornikiem GSM w telefonie. wszystkie telefony pokazują kreski tak, jak firmom je produkującym jest wygodniej.

  • 0

    6.  2010-07-16 10:28:54

    2, tylko jedna, pierwsza kreska ma zmieniony dolny próg. Dolny próg drugiej pozostał taki sam. Pozostałe mają podwyższone progi. Obejrzyj załączone schematy

  • 0

    8. ~Marcin  2010-07-16 11:45:17  host: s57-225.star.net.pl

    Czyli ogólnie rzecz biorąc nic nie zmienili, jednej kresce zasięgi przypisali większą tolerancję. Ma to oddziaływać na psychikę osoby korzystającej z Iphone'a, jak to słusznie określił Pijo "Czego oczy nie widzą, tego dusza nie czuje". Delikwent spojrzy na telefon, no ok 1 kreska jest, czyli zasięg jest, ale rozmowy pod względem jakości mogą być nieciekawe :-) Jak nie wiele potrzeba zrobić, żeby użytkownicy byli na nowo szczęśliwi, bardzo cwany ten Apple :P

  • 0

    9.  2010-07-16 11:50:44

    A na konferencji prasowej Stiw będzie zachwalał nowe, magiczne kreski zasięgu he he :P

  • 0

    10.  2010-07-16 14:23:17

    Wiem, że chodzi tu o iP4 i zasięg 3G, ja chciałbym się podzielić opinią o zasięgu w moim iP. Otóż mam iP tak zwany 2G (?), ze stareńkim softem 1.1.4 i od początku korzystam z opa Plus. Tuż za moim oknem (o rzut kamieniem), jest stacja bazowa Orange, zaś w promieniu ok 3 km, są stacje Ery i Plusa. Nie wiem czy opy przekazują pomiędzy swoimi stacjami połączenia czy nie, ale mój iP często "gubi" zasięg nawet leżąc na stoliku. Natomiast kiedy byłem z wycieczką w Czechach, na moim telefonie pokazał się zasięg z napisem "cz". I po powrocie do domu jeszcze długo miałem zasięg z Czech i telefon nie "gubił" go. Wiem, że Plus należy do opa chyba vodafone, tak jak ten czeski, nie zmienia to faktu, że mając czeskiego opa, telefon NIE "gubił" zasięgu, a polski Plus często mi "gubi" zasięg. To tyle jeśli chodzi o "gubienie" zasięgu, które jest zależne (moim zdaniem), również od operatora. Dodam też, że miałem również kontakt (dosyć krótki), z Erą i też zdarzały mi się "zguby".

  • 0

    11. ~code  2010-07-16 19:26:09  host: 212.160.172.70

    i okazuje się, że cała sprawa z zasięgiem jest rozdmuchaną sytuacją... ciekawe, co na to oportuniści i zagorzali przeciwnicy iPhone'ów - odezwijcie się :)

  • 0

    12. ~  2010-07-16 19:38:28  host: 77-253-83-112.adsl.inetia.pl

    11@ okazuje się? Ale gdzie?

  • 0

    13. ~code  2010-07-16 20:42:09  host: 212.160.172.70

    śledziłem keynote, jest już info na telepolis.

  • 0

    14.  2010-07-18 11:33:49

    @code to było pytanie retoryczne. Gdyby to była sprawa rozdmuchana to apple nie stworzyło by nowego software i nie rozdawało gumek na antenę za darmo.

  • 0

    15. ~  2010-07-23 12:56:22  host: 178-37-26-254.adsl.inetia.pl

    Stworzyli nowy software i rozdają gumki bo 0,5% użytkowników robi szum...

Dodaj swoją opinię