Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 4, czyli rozmowa izolowana

iPhone 4, czyli rozmowa izolowana

LuiN 13 Lipca 2010 16:21

0 0

apple iphone 4 Inżynierowie z Consumer Reports przyjrzeli się antenie telefonu Apple iPhone 4. Po testach laboratoryjnych potwierdzili problem "dotyku śmierci" i zalecają korzystanie z... taśmy izolacyjnej.

Dotknięcie miejsca styku anten (lewy, dolny róg telefonu) powoduje spadek sygnału o około 20 dB, co jak podaje Consumer Reports jest wystarczające do zerwania połączenia głosowego.

Miłośnikom iPhone'ów inżynierowie radzą dalsze korzystanie ze starszego modeli 3GS lub zaklejenie miejsca styku anten taśmą izolacyjną czy innym nieprzewodzącym elektryczności materiałem.




Szerzej o problemach z zasięgiem nowego smartfonu Apple'a przeczytać można w tej wiadomości.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Consumer Reports, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    17. ~frshman  2010-07-13 18:55:20  host: chello084010144109.chello.pl

    to czekamy teraz na relaunch nowej wersji iP4 nie gubiącej zasięgu. Apple potrąci za ten przywilej dodatkowe 25$ i nazwie model iPhone 4 BUGFREE :)

  • 0

    18.  2010-07-13 18:59:54

    Pozamiatane. Rażący błąd konstrukcyjny w urządzeniu za 3kzł.

  • -2

    19.  2010-07-13 19:02:27

    Jeszcze jedno - chyba ceny ostatnich sztuk 3GS pójdą w górę ;-).

  • 0

    20. ~tit  2010-07-13 20:08:16  host: 77-254-194-245.adsl.inetia.pl

    a czy iphone ma zasięg umts 900?

  • 0

    21.  2010-07-13 20:35:08

    20.Ma.Możesz rozwinąć swoją myśl.Trochę wody upłynie,kiedy w Polsce 3G 900 Mhz się upowszechni.

  • 0

    22.  2010-07-13 20:44:56

    @13, dlaczego chcesz podawać tłumienie w dBm? Toż to nie moc. CO do samego IP4, nie da się naprawić tego buga bez ingerencji w hardware.

  • 0

    23.  2010-07-13 21:15:31

    @tesla. Tak miałem w programie TNI, jak mierzyłem moc sygnału.

  • 1

    24. ~pisul  2010-07-13 21:26:37  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Czy ta wystajaca antena sciaga pioruny w czasie burzy?Czy ladowarka ipka naladuje do pelna baterie rozrusznika serca?Czy gdy na rocznice slubu dostane ipka 4 to wiedzac ze ma problemy z slabnaca moca baterii mam sie cieszyc z prezetu czy sarkazm i zawoulowane slowa ze sie nie sprawdzam?

  • 0

    25. ~;]  2010-07-13 21:39:58  host: user-109-243-209-237.play-internet.pl

    http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg

  • 0

    26. ~sgvts  2010-07-13 22:25:43  host: 94.254.247.163

    > hetman !!! :) moja oferta biznesowa z którą wchodzę na rynek wraz ze ze sprzedażą ip4 - hurtownia taśm izolacyjnych, promocyjne ceny dla posiadaczy ip4 ;)

  • 0

    28. ~Doris  2010-07-13 22:39:58  host: 87-205-63-79.adsl.inetia.pl

    To nie może Apple pokryć tą aluminiową ramkę jakimś lakierem bezbarwnym?

  • 0

    29.  2010-07-13 22:51:01

    @27 nie widzisz takich komentarzy, bo Samsung ma jeszcze wiele innych modeli w ofercie. Poza tym sprawą zajął się od ręki przedstawiciel Samsunga, co bardzo dobrze o nich świadczy. Kierownictwo Samsunga nie robiło również wielkiej akcji marketingowej pod tytułem "nasz telefon to najlepsze cudo". I z tego, co kojarzę to Galaxy S nie zrywa rozmów przynajmniej. Różnica jest.

  • 0

    30. ~  2010-07-13 23:06:26  host: t03-07.opera-mini.net

    Ale aple ma najladniejsze reklamy.

  • 0

    31. ~:)  2010-07-13 23:08:56  host: 078088064228.sieradz.vectranet.pl

    Jest jeszcze jedna drobna różnica, samsung nie kosztuje w okolicach 4 tyś.

  • -1

    32.  2010-07-13 23:59:52

    #29: iPek nie jest idealny, ale olewajac marketing (co zreszta kazdemu zalecam) i podchodzac trzezwo do tematu dalej mozna stwierdzic, ze z JB czy bez, to jest dobry telefon/terminal. Nie tylko on zreszta, tylko po prostu go wole z przyczyn obiektywnych i subiektywnych takze zreszta. Kazdy preferuje taki czy inny OS, kwestie przyzwyczajenia sa tutaj bardzo wiazace. Pierwsze wrazenia stycznosci z iP 3G i 2G byly negatywne, naprawde ciezko bylo znalezc wiekszego krytyka na Telepolis ;) Ale tylko krowa nie zmienia pogladow - osobiscie wychodzac z zamknietych OSow producenta przeszedlem przez zarowno Symbiana i WM w roznych wersjach, majac po drodze stycznosc z BB, starym Palmem. Byc moze w przyszlosci Android badz nawet Bada - ale na razie podchodze do nich ostroznie i z dystansem, dajac niejako czas na rozwoj, jednoczesnie bez krytyki tym razem ;) Ale na razie preferuje produkty z nadgryzionym jablkiem czy tam ananasem i ich oprogramowanie, poczawszy od 3GS i iOS 3.x ;) I dobrze mi z tym - czego zreszta kazdemu zycze (nie tego OSu, tylko dobrego samopoczucia z dobrze dokonanego swiadomego wyboru). A iP4 tradycyjnie trzeba przetestowac, zeby wymiernie ocenic... BTW Galaxy S tak samo zerwie rozmowe (iP4 -20 dBm, GxS -30 dBm) jesli bedzie w granicach zasiegu/zasieg bedzie slaby. W ramach smiechu, niezaleznie od wyboru (Apple/Samsung) juz cwicze lekko inny uchwyt (mimo, ze jestem w zasadzie obureczny z lekka przewaga praworecznosci), chocby z racji tego, ze poprzednio trzymalem faktycznie telefon tak, ze go obejmowalem cala dlonia wokol. I cholera wie, moze bym akurat trafil na gule anteny z dolu tylu w Galaxy, czy tez pasek styku anten w dolnej/lewej czesci boku w iP4... lepiej nie ryzykowac ;)

  • 0

    33.  2010-07-14 00:11:31

    A tak śmiechem, żartem... A gdyby zamknąć go w silikonowy pokrowiec lub trzymać go w gumowej rękawiczce, to zasięgu nie zgubi?

  • 2

    36. ~wosq  2010-07-14 08:32:29  host: user-188-33-181-70.play-internet.pl

    Za taką wygórowaną cenę tego telefonu uważam, że taśma izolacyjna powinna być w zestawie

  • 0

    37.  2010-07-14 09:30:03

    @33: nie, nie zgubi bo nie będzie spięcia.

  • 0

    38. ~code  2010-07-14 10:39:57  host: chello089078001191.chello.pl

    Zabrakło linku do Consumer Report, wyjaśnienia, co to za instytucja i do czego służy, oraz info, że iP4 jest najwyżej ocenionym smartfonem w ich rankingu. Do tego, jeśli się wczytać w test CM, jest tam informacja, że zerwanie występuje tylko w obszarach o dużym zaszumieniu, czyli słabym zasięgu.

  • 0

    39. ~Buuu  2010-08-12 21:32:36  host: eaa165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam dotkłem w tym miejscu bo niewiedziałem o tym i mi wymienili IP4 na nowego

Dodaj swoją opinię