Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 3G dostępny tylko w cennikach?

iPhone 3G dostępny tylko w cennikach?

LuiN 21 Lipca 2008 12:05

0 0

apple iphone 3g Pierwsza partia Apple iPhone 3G powoli się kończy. Coraz trudniej znaleźć jest je w salonach operatorów. Sprawa dotyczy zarówno Europy, jak i USA.

Aby wycieczka do salonu operatora w USA nie zakończyła się fiaskiem potencjalni nabywcy Apple iPhone 3G zmuszeni są wertować stany magazynowe poszczególnych punktów poprzez stronę internetową producenta. Ilość dostępnych sztuk stale spada, na dodatek najbliższa dostawa telefonów zapowiadana jest dopiero na sierpień.

Nie inaczej sytuacja wygląda w Europie. Topniejące stany magazynowe są tu jednak o tyle groźniejsze, że kolejnej partii spodziewać się należy dopiero w październiku. Przyczyny sytuacji mogą być trzy: nieprzygotowanie Apple do dużego popytu, ujawnienie jakiejś poważnej wady oprogramowania i tym samym zablokowanie dostaw lub niejasna próba utrzymywania przez Apple statusu telefonu jako obiekt pożądania, a nie... posiadania.
Największymi po USA rynkami telefonów Apple są Chiny i Rosja - dwa kraje w których de facto telefon nie jest dystrybuowany drogą oficjalną. W dniu premiery drugiej wersji telefonu, za opcję 16 GB trzeba było zapłacić 1370 dolarów w Chinach i 1200 dolarów w Rosji.

Szacuje się, że do Rosji dotarło już ponad 400 tys. telefonów Apple, a do Chin ponad 800 tys. Nie wiadomo w jakim stopniu rynki te wpłynęły na obecne braki magazynowe w USA i Europie. Apple zapewnia, że umowy dotyczące oficjalnej dystrybucji telefonów w Rosji i Chinach zostaną sfinalizowane jeszcze w tym roku.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Engadget, Focus, AP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2008-07-21 12:22:36

  Co news to lepsze informacje na temat nowego Iphonea 3G, zwłaszcza ceny w Rosji 1200 doli za wersje 16GB, a i jeszcze okazuje się ze Chiny z Rosja to po usa najwazniejsze rynki zbytu.

 • 0

  2.  2008-07-21 12:44:11

  Chyba nikt o tym nie pisał, albo przegapiłem: http://www.mobile.pl/10490 Internet 1MB za 50 groszy :) Nieźle :)

 • 0

  3.  2008-07-21 12:54:44

  Skoro brakuje to ceny mogą podskoczyć bo popyt na to urządzenie rośnie. Polska pewnie oficjalnymi kanałami za dużo sztuk nie dostanie i pewnie u naszych operatorów będzie on bardzo drogi.

 • 0

  4. ~  2008-07-21 13:04:39  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

  Czyli apple jest nieźle do tyłu, jesli większość z tych 1200$ inkasują pośrednicy. Chyba, że sam pokątnie sprzedaje swe zabawki w Imperium.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-233-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet