Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone 3G - czy warto aktualizować oprogramowanie do iOS 4?

iPhone 3G - czy warto aktualizować oprogramowanie do iOS 4?

LuiN 23 Czerwca 2010 23:23

0 0

apple iphone 3gW 2008 roku Apple przekonywał hasłem Twice as Fast, że jego iPhone 3G to prawdziwy demon szybkości. Reklama okazała się czystą fikcją, a przyspieszenie przyniósł dopiero 3GS. Teraz Apple dodatkowo psuje model 3G przy pomocy iOS4.

Wejście do ustawień trwa na nowym oprogramowaniu ponad dwukrotnie dłużej, o połowę wydłużyły się też czasy dostępu do funkcji multimedialnych telefonu (aplikacja aparatu fotograficznego, czas zapisu zdjęcia). Odczuwalnie przyspieszyła za to przeglądarka internetowa - na iOS 4 jest o 37% szybsza.

Warto zastanowić się przed aktualizacją na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Warto przy tym pamiętać, że iPhone 3G zyskuje mniej nowych funkcji niż 3GS - nie dostajemy wielozadaniowości i tapet pod ikonami, do tego potrzebny jest wciąż Jailbreak, a nie nowy firmware.




Szerzej o nowym oprogramowaniu dla iPhone'ów pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3G w katalogu.

Źródło tekstu: Gizmodo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~kobluk  2010-06-24 00:37:56  host: chello089075040119.chello.pl

    Szczerze, nie zauważyłem takiego spowolnienia jak jest ukazane na powyższym filmiku. Materiał dodatkowo powinien być nagrany na zupełnie "czystych" telefonach. Wielozadaniowość można aktywować po jailbreaku, chociaż nie jest ona aż tak potrzebna jakby się mogło do tej pory wydawać. Nie polecam za to aktywowania tapety ekranu głównego, gdyż spowalnia ona animację otwierania folderów aplikacji jak i menu multitaskingu. Bateria trzyma porównywalnie jak na "złamanym" 3.1.3

  • 0

    5.  2010-06-24 00:39:16

    LuiN apple nigdy nie reklamował iphona 3g hasłem Twice as Fast tylko 3gs i nie w roku 2008 tylko 2009 , zresztą iphone 3g to jest to samo co pierwszy iphone tylko zostało dodane 3g i gps więc nie wiem czemu miałby być szybszy

  • 0

    6. ~kobluk  2010-06-24 00:39:55  host: chello089075040119.chello.pl

    A twice as fast dotyczyło głównie wprowadzenia nowej wersji oprogramowania oznaczonej nr 2.0.

  • 0

    7. ~kobluk  2010-06-24 00:41:57  host: chello089075040119.chello.pl

    @quzo - Apple reklamowało wprowadzenie 3g jako twice as fast: http://www.apple.com/pr/library/2008/06/09iphone.html

  • 0

    8.  2010-06-24 00:43:53

    @7 no ale to chodziło raczej o neta w telefonie :)

  • 0

    9.  2010-06-24 00:44:38

    "Phone with 3G networking that is twice as fast"

  • 0

    10. ~kobluk  2010-06-24 00:50:05  host: chello089075040119.chello.pl

    Ale to jest tylko zdanie wtrącone :) Cały nacisk był położony jedynie na twice as fast at half price :) Jakie to ma teraz znaczenie w każdym bądź razie.

  • 0

    11. ~pisul  2010-06-24 01:06:12  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Czy w os 4 czy os 3.1.3 net chodzi wolniej od opery mobile ze nie wspomne o operze mini.Sprawdzilem na allegro.Tego hitu chce sie pozbyc ponad 700 osob w porownaniu np z nokia n97 470 osob ,omnia HD 36 osob...

  • 0

    12. ~  2010-06-24 01:17:44  host: t08-10.opera-mini.net

    11. A co na do tego ilość przedawanych telefonów na allegro? Nie przyszło ci do głowy że lepiej się przedaje od innych dlatego jest go więcej? Ja aktualizowałem na czysty telefon i chodzi mi bez problemu, nie mam jakiś dłuższych wczytywań multimediów. Chodzi według mnie lepiej niż wcześniej. /Kwistas

  • 0

    13. ~Kejmul  2010-06-24 01:19:43  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    @1 Idź spać, jutro do szkoły trzeba iść...

  • 0

    14. ~  2010-06-24 01:57:19  host: t23-01.opera-mini.net

    @11: Chciałeś napisać "jakichś", a nie "jakiś". Bo "jakiś" to może być np. telefon (mianownik l.poj.), ale już dopełniacz liczby mnogiej to "jakichś wczytywań".

  • 0

    15. ~  2010-06-24 02:02:23  host: t23-01.opera-mini.net

    Np. "jakiś kwistas" i "jakichś kwistasów". A wyobraź sobie taką kwistasową. Powiemy w dopełniaczu "jakiejś kwistasowej", a nie "jakieś kwistasowej". Tutaj zapewne nie pominąłbyś tego "j", więc nie rozumiem czemu wcześniej pominąłeś "ch". W ogóle dziwię się, bo to częsty błąd - nawet wśród redaktorów różnych gazet.

  • 0

    16. ~  2010-06-24 02:03:17  host: t23-01.opera-mini.net

    Przepraszam za to pouczanie, ale po prostu razi taka pisownia.

  • 0

    17. ~Kejmul  2010-06-24 02:21:09  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    @11, nie przyszło Ci do głowy, że N97 nie miała za dużego wzięcia w stosunku do iP z racji swego niedopracowania i awaryjności?

  • 0

    18. ~  2010-06-24 08:23:33  host: t13-16.opera-mini.net

    Przed kupnem iPhona przeczytaj ten news: http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Masz-nowoczesny-telefon-Przy gotuj-sie-na-awarie,wid,12403777,wiadomosc.html

  • 0

    19. ~code  2010-06-24 09:02:05  host: 213.134.185.194

    przed kliknięciem na powyższy link zastanów się, co o iphone może wiedzieć wp i gość piszący z opery mini.

  • 0

    21.  2010-06-24 09:14:57

    @19 nie rozumiem o co biega przevież na ishita też jest opera...

  • 0

    22. ~  2010-06-24 10:05:43  host: t19-16.opera-mini.net

    @19 wpisz w google: smartfony to delikatne urządzenia -i dowiesz sie że nie tylko wp o tym pisze.

  • 0

    23. ~zu  2010-12-11 11:28:13  host: 188-125-134-153.petrus.pl

    czy jesli zrobie restone i redsn0wa to wszystkie aplikacje i foty na iphonie sie usuna? bo nie wiem czy robic to czy nie

  • 0

    24. ~Warto  2012-11-02 19:52:33  host: h10889.man.tk-internet.pl

    Ja mam 3g toshibe(nie polecam) i jeśli chce coś sciągnąc przez Intusen czy jakoś tam to mi pokazuje że żeby to pobrać trzea mieć to iOS 4.0 i 4.1 i 5.0 bo bez tego ani rusz jeśli ktoś wie co mam zrobić żeby ściągnąć to iOS to proszę o odpowieć.ah w Menu nie mam opcji aktualizuj i na laptopie widzi tylko zdjęcia.Pozdro

Dodaj swoją opinię