Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IPFON z numerem i bramką VoIP

IPFON z numerem i bramką VoIP

WitekT 4 Sierpnia 2005 14:57

0 0

Sieć IPFON zaoferowała usługi telefonii internetowej, do korzystania z których nie potrzebny jest komputer. Wystarcza dowolny aparat telefoniczny, podłączany przez bramkę VoIP do tradycyjnego gniazdka telefonicznego, lub telefon IP.

Oferta IPFON jest adresowana do wszystkich osób, które chcą korzystać z telefonii IP, ale woleliby to robić w wygodniejszy sposób niż za pośrednictwem komputera. Taką wygodę zapewnia zastosowanie telefonu IP lub bramek VoIP, do których można podłączyć dowolny analogowy aparat telefoniczny i wybierać numer dokładnie tak samo jak w tradycyjnej telefonii. Klienci IPFON-a mogą także skorzystać z tradycyjnych usług telefonii VoIP, co wiąże się jednak z pobraniem i zainstalowaniem na komputerze softphone-u, a także posiadaniem słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera.

Ceny rozmów w sieci IPFON należą do najniższych na rynku. Przykładowo połączenia lokalne i międzystrefowe w Polsce, a także połączenia do Francji, Anglii, Niemiec czy USA kosztują - 9 gr netto za minutę rozmowy. Jeden numer telefoniczny oraz rozmowy w sieci są za darmo. Oprócz niskich cen i wygodnego sposobu dzwonienia, nowych klientów do IPFON ma także przyciągnąć wysoka jakość połączeń oraz bogactwo usług dodatkowych.

Porównywalna do tradycyjnej telefonii stacjonarnej jakość rozmów jest zapewniana dzięki zastosowaniu w wykorzystywanej przez nas platformie najnowszych rozwiązań firmy Global IP Sound, dostawcy warstwy dźwiękowej do Skype. Dzięki nim oraz stabilności platformy, nie odnotowaliśmy od testowych użytkowników naszej sieci żadnych uwag dotyczących jakości połączeń. Warunkiem jest jednak posiadanie połączenia do Internetu na poziomie min. 64 kb/s od i do użytkownika. Taki transfer zapewnia np. najtańsza Neostrada – mówi Bartłomiej Mikołajczak, przedstawiciel sieci IPFON.
Dodatkowe usługi oferowane przez IPFON to możliwość samodzielnego konfigurowania parametrów swojego telefonu przez abonentów - np. określanie numeru, na który mają być przekierowywane połączenia, blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących z dowolnymi numerami, natychmiastowy dostęp do aktualnego billingu. Dostęp do tych usług abonenci uzyskują za pośrednictwem dostępnego przez Internet systemu IPFON 24.

Inne usługi dostępne w sieci IPFON to m.in. fax2mail oraz voice2mail, dzięki którym można odbierać faksy lub wiadomości głosowe za pomocą poczty elektronicznej. Abonenci IPFON mogą także posiadać dowolną liczbę numerów telefonów z 11 stref numeracyjnych: krakowskiej (012), warszawskiej (022), katowickiej (032), łódzkiej (042), bydgoskiej (052), gdańskiej (058), poznańskiej (061), wrocławskiej (071), lubelskiej (081), olsztyńskiej (089), szczecińskiej (091).

Głównym dystrybutorem usług IPFON w Polsce jest internetowy sklep Nomadic, który specjalizuje się w dystrybucji produktów i usług VoIP. Za jego pośrednictwem można zamówić bramki VoIP (firmy Linksys) lub telefon IP (firmy Grandstream), albo też pobrać softphone (jest nim: Xten X-Lite 2.0). W Nomadicu można także zasilić konto na rozmowy w sieci IPFON. Więcej informacji o tej firmie Nomadic jest dostępne na stronie: http://www.nomadic.com.pl. .

Z kolei więcej informacji o sieci IPFON można znaleźć na stronie: http://www.ipfon.pl.

Źródło tekstu: IPFON     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~  2005-08-04 15:04:11  host: external.ciech.waw.pl

  Rewelacja. Nawet Dialoga (NewFon) przebili. Tepso pakuj manatki i zmykaj do Francji.

 • 0

  2. ~  2005-08-04 15:33:44  host: external.ciech.waw.pl

  " Tradycyjny numer z Zakresu Numeracji Krajowej pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób korzystać z usług IPFON.

  Dzięki niemu inni będą mogli się do Ciebie dodzwonić korzystając z tradycyjnego operatora, a Ty będziesz mógł się im zaprezentować (CLIR)." Jak dla mnie cytat dnia. ROTFL!

 • 0

  3.  2005-08-04 15:41:31

  D@rio: zaloguj się jak piszesz komentarze. ;)

 • 0

  4. ~  2005-08-04 15:45:54  host: external.ciech.waw.pl

  Jak mi utworzysz konto o nazwie użytkownika zerowej długości. ;-)

 • 0

  5.  2005-08-04 15:58:39

  D@rio: niezbyt się da - system tego "nie łyknie".

 • 0

  6. ~  2005-08-05 11:49:05  host: 212.244.115.33

  o ile dobrze zrozumiałem, to co tam pisze o tych IPFON'ach, to najtańsza bramka kosztuje brutto 249 zł *(do której to można podłączyć do 2 telefonów (nawet bezprzewodowych) i łącze interentowe) ale chyba to rozwiązanie jest dobre tylko dla tych, którzy nie korzystają z łacz tv kablowych, gdzie płaci się abonament za każdy nr IP. Ciekawym, ale niestety droższym rozwiązaniem jest tam, zauważyłem bramka za 477 zł brutto z możliwością tzw "sklonowania" swojego nr IP, co rozwiązało by moje problemy z ewentualnym następnym niepotrzebnym abonamentem *(=około 80 zł miesięcznie)...
  Z tym - że 477zł - to sporo. Mam pytanie do Witka T. Prosiłbym o infoermacje, czy te pramki Voip można także wykorzystywać do innych telefonii internetowych, czy tylko do IPFONu?? Bo zauważyłem, iż IPFON korzysta z identycznego programu (Xten X-Lite 2.0), jak np NEWFON, HALO (i interii) czy innych podobnych telefonii (jedynie SKYPE i ETERIA mają własne programy do telefonii internetowej - z tego co zauważyłem.)
  Prosiłbym o takie informacje. Z góry dziękuję.

 • 0

  7. ~  2005-08-08 09:27:20  host: external.ciech.waw.pl

  Możesz korzystać z dowolnego dostawcy, który oferuje SIP. Dostawcy asteriskowo-natywni (tlenofon) niestety odpadają. Chyba jeszcze nikomu nie udało się uruchomić njufona na czymś innym niż X-ten.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet