Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPady w straży miejskiej

iPady w straży miejskiej

LuiN 4 Października 2010 12:44

0 0

Stołeczna straż miejska, przy okazji przetargu na trzyletni kontrakt na usługi telekomunikacyjne, złożyła zamówienie na sprzęt telekomunikacyjny - w tym na wysokiej klasy telefony komórkowe i tablety internetowe Apple iPad - czytamy w Pulsie Biznesu.

Zamówieniu mowa jest o 180 aparatach telefonicznych, 20 modemach do transmisji pakietowej i 5 tabletach Apple iPad. Te ostatnie mają trafić do kadry kierowniczej - dzięki wyposażeniu ich w mechanizm szyfrujący do zestawiania połączeń VPN, umożliwią dostęp do chronionych zasobów informatycznych Straży Miejskiej w tym do Systemu Wspomagania Dowodzenia.

Wraz z usługami komórkowymi straż chce kupić 9 telefonów "nie gorszych niż Apple iPhone 3GS ", 34 "nie gorsze niż Nokia N900" i 137 "nie gorszych niż Nokia E52".






Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    15. ~fism  2010-10-04 13:44:44  host: 93-186-31-236.rdns.blackberry.net

    @14: SM lepiej wyposazyc w cos mniejszego, umozliwiajacego natychmiastowa komunikacje i dostep do zasobow sluzbowych, via londynska policja czy londynscy... smieciarze :D (BB) tablety sa troche za duze w teren...

  • 0

    16.  2010-10-04 13:46:55

    13. W iPadzie nie ma Flasha tak więc nie skorzystasz z RedTube itp. Co do reszty komentarzy to podajcie może inny przykład tableta który by można kupić w miejsce iPada? Może o połowę droższego Samsunga?

  • 0

    17. ~arek78  2010-10-04 13:53:50  host: 78.133.208.98

    16. a po co im tablet? byle jaki netbook spelni wszystkie zadania iPada i na dodatek bedzie komputerem z pelnym systemem. Przeginaja z tym zamowieniem, widac ze dyrektorzy kupuja sobie gadgety do lansu.

  • 0

    18. ~Tomek  2010-10-04 13:59:52  host: chello089072208186.chello.pl

    @16 Po co im komputer z pełnym systemem? Poza tym nie używałeś nigdy nebooka w terenie. Rozuemiem, że taki partrol do tego netbooka dostawał by stolik i krzesełko gratis- hehe. Trochę wyobraźni. Tablet jest najlepszy do takich zastosowań.

  • 2

    19.  2010-10-04 14:02:50

    Patałachy miejskie. Nie jeden dostanie w pysk i telefonu nie będzie. Dokładnie pytam się po co? Skąd mają na to pieniądze? co Oni takiego robią, że to potrzebują?

  • 0

    20. ~Tomek  2010-10-04 14:03:51  host: chello089072208186.chello.pl

    Poza tym- ludzie, co Wy z tym lansem. Prawdopodobnie nie stać Was i ogólnie nie macie pojęcia co to iPad, ale mimo wszystko chcecie go mieć.

  • 0

    21. ~KK  2010-10-04 14:06:27  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Nie rozumiem, dlaczego wyznacznikiem telefonów do zakupu są nieudane modele Nokii.

  • 0

    22. ~j  2010-10-04 14:09:13  host: 77-253-196-183.adsl.inetia.pl

    @18 - tobie życzę wyobraźni. Od kiedy to dyrektorzy patrolują? 'Apple iPad. Te ostatnie mają trafić do kadry kierowniczej'

  • 0

    25.  2010-10-04 14:57:15

    Mimo że to tylko zakup dla kadry kierowniczej, to nie mogę zrozumieć na co im tablet. W tej cenie kupiliby dobry netbook bądź komputer jeśli to do pracy w miejscu. Po to tylko by sobie chodzić po budynku i machać palcem po ekranie to debilizm.

  • 0

    26.  2010-10-04 16:13:14

    Wynika że jesteśmy bogatym krajem i wdodatku głupim tak marnować kasę. W Poznaniu SM zapowiedziała że będą (zaczną) teraz częściej wywozić auta źle zaparkowane.

  • 0

    27. ~Damianator  2010-10-04 16:14:09  host: user-109-243-2-43.play-internet.pl

    Jak dla mnie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, oczywiście kupno tych tabletów Internetowych. Mogliby zamiast kupować jakichś super wypasionych tabletów kupić każdemu po Nokii E71/E72 lub czegoś w tym stylu i Strażacy mieliby wtedy dobry smartfon w dobrej cenie. No bo po co Strażakowi tablet?! Czy oni powariowali?! Będą jechać na akcję i będą musieli dźwigać tą cegłę :P A Nokia E71/E72 jest mała i dobra i dobrze chodzi w niej Internet, bo chyba po to chcą kupić te tablety.

  • 0

    28. ~  2010-10-04 17:33:39  host: 77-254-19-48.adsl.inetia.pl

    Nie dość że to darmozjady to jeszcze im zabawki potrzebne. A samochody jak stały zaparkowane na chodnikach, drogach dla rowerów, trawnikach, wyjazdach z bram i wyjściach z przejść podziemnych i nadziemnych tak stoją dalej.

  • 0

    29. ~zyx  2010-10-04 17:44:19  host: ip-51-9.zax.pl

    ...i już wiadomo, babciu, że sprzedawałaś oscypki bez pozolenia pięć razy, a pietruszkę siedem razy. Teraz babciu zapłacisz stówkę za mandat, bo koledzy też chcą takie zabawki jak moja...

  • 0

    30.  2010-10-04 18:25:14

    straze powolywane sa przez rade miejska :P dla sm robi sie budzet, jak dla kazdej jednostki organizacyjnej w urzedach :) skoro mieli zaplanowany budzet wyzszy i maja oszczednosci to dalczego nie mieliby kupic sobie tego co chca?? jezeli nie wykorzystaja buzdetu to straca, a przy zapowiadanych cieciach w roku kolejnym to dobry krok imo. ogolnie sm maja radary i parkowanie ;p wiec kase jakas pozyskuja dla miast i gmin :)

  • 0

    31. ~  2010-10-04 18:48:10  host: t23-07.opera-mini.net

    powini im kupic po gps jak przyjezdzam do warszawki to zaden sm nigdy nie wie gdzie jest jaka ulica moze by chociaz turysta pomogli

  • 0

    32. ~...  2010-10-04 19:33:06  host: 109.250.165.80

    Zlikwidować to coś. Mniej uprawnień niż Policja, a kosztuje 2x więcej. PS Radary typu "śmietnik" mogą rozstawiać np. bezrobotni w ramach "interwencji"

  • 0

    33. ~a_lex  2010-10-04 20:54:59  host: v08-15.opera-mini.net

    Sam pracuję w urzędzie i jak dla mnie ciskają tą kasą bez zastanowienia - szczególnie unijną - jak jest to trzeba brać niezależnie, czy ją wykorzystamy z sensem, czy się zmarnuje. I urzędnicy nigdy nie mają czasu - czemu się nie dziwię, bo wymyślają sami sobie jakieś cholerne utrudnienia, które później realizują i chcą, żeby im współczuć jacy to są zapracowani.

  • 0

    34. ~  2010-10-05 12:10:22  host: host11-169.chomiczowka.waw.pl

    Ewidentnie kadra kierownicza chce kupić sobie iPada do użytku własnego, przecież wszystko co mogą zrobić na ipadzie mogą tez zrobić na komputerze w biurze. A iPadzik do domu dla zabawy, porażka. Tak własnie SM marnuje nasze pieniądze!

  • 0

    35. ~mysterx  2010-10-05 12:47:56  host: 213.25.91.34

    SM nie marnuje waszych pieniędzy, bo sie finansuje z waszych debilizmów za które dostajecie mandaty,a jak komuś SM nie potrzebna to niech sie zastanowi co by było jak by ich nie było...w Warszawie napewno byłby bez nich bajzel z parkowaniem, zero trawników bo byście wszystkie rozjeździli a i wyjśc do parku by sie nie dąło bezpiecznie z dzieckiem bo albo jakies moczymordy by tam chlały piwo albo jakies dekle puszczały psa bez smyczy, ja sie ciesze że są bo ich widać i z narzekań ukaranych manadatami widać że coś robią, co innego policja ci to ciągle zarobieni...tylko czym sie pytam :)

  • 0

    36. ~  2010-10-05 14:21:00  host: 83-238-236-50.adsl.inetia.pl

    35. ~mysterx - no przecież pomimo ich obecności jest bajzel. Jak ludzie zaczęli za komuny stawiać maluchy i syrenki na trawnikach tak stawiają nadal. Tylko pozmieniały się auta. A ulicą obok kilkanaście razy na dobę przejeżdża straż miejska, chyba z klapkami na oczach. Darmozjady i tyle.

Dodaj swoją opinię