Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPad: sprzedaż wyliczona na miliony sztuk i miliardy dolarów

iPad: sprzedaż wyliczona na miliony sztuk i miliardy dolarów

Q! 3 Kwietnia 2010 14:54

0 0

Sprzedaż najnowszego dzieła Apple - tabletu iPad - ma wynieść w tym roku ponad 7 mln sztuk. W kolejnych latach wielkości te mają się dynamicznie zwiększać - wynika z prognoz firmy analitycznej iSuppli.

Tylko do końca 2010 roku iPad ma znaleźć około 7,1 mln nabywców. Wśród nich znajdzie się m.in. 120 tys. osób, które zamówiły urządzenie w pierwszy weekend przedsprzedaży. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

W kolejnym, 2011 roku, sprzedaż iPada ma się podwoić i osiągnąć poziom 14,4 mln sztuk. W 2012 nastąpić ma kolejny, jednak już nie tak dynamiczny wzrost. Wtedy to nabywców ma znaleźć aż 20,1 mln sztuk iPad-ów.

Oprócz sprzedaży samego urządzenia, Apple będzie czerpać przychody ze sprzedaży aplikacji poprzez sklep App Store. Obecnie dostępnych jest w nim ponad 150 tys. aplikacji, z których średnia cena płatnych programów wynosi około 3,13 dolarów.




Od chwili jego uruchomienia w połowie 2008 roku do końca 2009, liczba pobrań wyniosła ponad 3 mld. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Według iSuppli, motorem sprzedaży iPad-a w tym roku ma być świeżość urządzenia oraz jego interfejs, niespotykany na rynku. W kolejnych latach sprzedaż ma być stymulowana poprzez wzrost liczby dostępnych aplikacji, nowe funkcjonalności oraz spadki cen urządzenia.

Jednak iSuppli zastrzega, że jego prognozy sprzedaży iPada mogą być niedoszacowane. Wszystko zależy bowiem od tego czy i w jakim stopniu oraz tempie Apple będzie reagować na potrzeby klientów i je zaspokajać.

Źródło tekstu: isuppli, wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~code  2010-04-04 08:49:58  host: 212.160.172.70

    rcicho: tablety na windowsie powinny byc tańsze niż netbooki. w komplecie z oporowym ekranem.

  • 0

    29. ~  2010-04-04 11:46:50  host: t21-05.opera-mini.net

    Ach ci gimnazjalisci nic a nic nie rozumieja. Podniecaja sie windowsem w netbooku ktory wstaje 2 minuty. Nie potrtafia zalapac ze ciezko stojac w autobusie czytac cokolwiek na netbooku. Ale troluja w sieci ze strach sie bac tymczasem ten iPad sprzedaje sie lepiej od wszystkich netbookow razem wzietych bo dziala na nim to co ma dzialac i dziala tak jak ma dzialac tak po prostu jak w iphonie ktory sprzedaje sie lepiej niz wszystkie WM razem wziete i 4 razy lepiej niz Androidy. Ale polskie usenetowe trole wiedza lepiej

  • 0

    30.  2010-04-04 12:05:21

    Jak to mówią "Reklama" robi cuda.

  • 0

    31. ~abdul  2010-04-04 12:13:50  host: 173-10-140-95.reverse.alphalink.fr

    do 29, trollem to ty jestes funboyu ogryzka. Rozsmieszaja mnie takie tepaki co to swiata poza tylna czescia ciala Steva Jobsa nie widza. Dla was to juz jest religia i kazda krytyka nawet ta uzasadniona dla takich jak ty jest nie do przyjecia. Zal mi ciebie

  • 0

    33. ~pablo  2010-04-04 14:29:40  host: 87-205-80-173.adsl.inetia.pl

    ipad(aka) wcale mi sie to urzadzenie nie podoba i co mam z tym moze jeszcze chodzic po miescie jak z deska do prasowania :)

  • 0

    34. ~robbo2k  2010-04-04 21:38:28  host: aarm24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nikogo zale polskich gimnazjalistów nie interesuja a w sobote poszło 700tys iPadów. A nazywanie Apple religia to tylko efekt frustracji o proba pokazania ze "rynek jest gupi i sie myli nie to co ja gimnazjalista co mowilem ze iPad to dno"

  • 0

    35.  2010-04-04 23:39:45

    abdul: sam jednak nie pokazałeś żadnej konstruktywnej krytyki, tylko personalne wycieczki. 1:0 dla @29

  • 0

    36. ~  2010-04-05 00:23:49  host: cae201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @29 Windows nie jest idealny, ale jest tak popularny, że należy go w sumie mieć aby móc grać w gry (tak na netbookach to możliwe) i używać zaawansowanych programów. Co do ciebie to widzę, że piszesz z opery mini ? więc nie używasz iPhone, dlaczego skoro Apple jest takie super ?

  • 0

    37. ~max  2010-04-05 07:08:02  host: 213-238-74-77.adsl.inetia.pl

    Nie ma co się rozwodzić dobry czy zły produkt, przeliczając dolara do zł w stosunku 1:1 jego cena jak na możliwości byłaby ok (bez cła oczywiście), a tak kolejny gadżet nie wart swojej ceny w europie. Ameryka to inny rynek, nastawiony na mega konsumpcję, przeciwnie niż w europie.

  • 0

    38. ~rappy  2010-04-05 13:56:47  host: 109.243.13.10

    @29 lol. Chcesz w autobusie stac i czytac ebooka z ipada? Po pierwsze - jest za ciezki, zeby go tak trzymac, po drugie - zaraz dostaniesz w leb i tyle miales ipada. Do czytania ksiazek w srodkach komunikacji miejskiej sluzy druk.

  • 0

    39.  2010-04-05 14:38:30

    Oglądałem w TV te kolejki za iPadem, szok jakiś. Bili się tak jak kiedyś u nas gdy "rzucili" papier toaletowy, kawę lub coś do mięsnego. Jeden z klientów mówił że kupił by wszystko z logiem Aple, to choroba jakaś, zaraza wręcz.

  • 0

    40. ~robbo2k  2010-04-05 15:28:22  host: chello087206138130.chello.pl

    iPad jest za ciezki do czytania ksiazki ? Wez ty ksiazke do reki i ja zwaz, poza romansami to ksiazki waza od 600-1000gram.

  • 0

    41.  2010-04-05 17:28:43

    najśmieszniejsze jest to że za 1000zł można kupić netbooka o parametrach i możliwościach 3 razy przewyższających ten gadżet a ilość aplikacji i gier dostępnych na niego ma niby zachwycać? Bo na windowsa to niby nic nie ma?:) kolejny fenomen jak iphone: nic szczególnego za dużo więcej niż jest warte plus dobra reklama i tępi amerykanie szaleją:) Już widzę polskich gejów i ofiary mody z ipadem powieszonym na szyi szpanujących w tramwaju:) Dramat!!!

  • 0

    42.  2010-04-05 18:16:49

    janku; nie sądź po sobie. nie ma potrzeby wychwalania netbooków, są odpowiednie dla odpowiedniego Klienta. podobnie jak iPad; nie ma musu kupowania. skoro jest popyt, będzie i podaż - i nie rozumiem tych wycieczek w stronę Apple. niedługo będą u nas samochody TATA; w cenie 5 tys dostaniemy auto o możliwościach Pandy. czy wszyscy mają się rzucić i kupić, bo jest tańsza? Część osób wymaga więcej od produktu - i nie widzę powodu, by były i netbooki, i iPady, i masa innych urządzeń.

  • 0

    43. ~  2010-04-05 19:48:31  host: f96-061.opera-mini.net

    Chciałeś napewno napisać, że nie widzisz powodu, aby NIE było innych produktów jak ... A to byłem ja, Pantg

  • 0

    44.  2010-04-05 21:22:55

    tak, dokładnie :) zjadłem "nie" ;)

  • 0

    45. ~pisul  2010-04-05 22:38:29  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Pamietacie tego gostka co wszystko mieli w mikserze od iphonow,aparatow foto po grabie wlasnie sie ukazal z mieleniem ipada! - http://www.youtube.com/watch?v=lAl28d6tbko&feature=player_em bedded

  • 0

    46.  2010-04-06 08:30:39

    @45 - haha no widzę oni też musieli być pierwsi :D.. Co do samego urządzenia nie krytykuje Apple bo ich to akurat należy podziwiać jaką papkę z mózgów potrafią robić ludziom ;) iPhone z chwilą jak ukazał się na rynku był totalną rewolucją - dziś się to zmieniło ale jabłuszko jest jabłuszkiem i wszystko co zrobią musi być super.. W TV był wywiad z gościem który przyznał że co by apple nie wypuścił to on musi to mieć.. Nie ważne co to by było.. Mówi samo za siebie ;) A Sam iPad dla mnie puki co jeszcze zbędny bajer, mało puki co praktyczny i wcale nie taki rewolucyjny (na rynku są wydajniejsze i po prostu lepsze sprzęty)..

  • 0

    47. ~  2010-04-06 09:54:47  host: 212.160.172.70

    @36 - jakby pisał z safari to inny troll by napisał "każda sroczka swój ogonek chwali" Śmieszy mnie ta nagonka na wszystko co apple :) Panowie kontestatorzy, może to jednak nie tylko reklama a jakość + możliwości przyciągją kleientelę? Proponuję wam przemalować w domu pralki na inny kolor i unikać białej bielizny bo to się kojarzy z apple, a co jest z apple to zło! :D

  • 0

    48. ~q  2010-04-06 10:10:43  host: 212.160.172.70

    Ludzie!!! Steve Jobs to zapowiadany w przepowiedniach trzeci antychryst!!! co my teraz zrobimy???!!! :(

Dodaj swoją opinię