Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPad Pro z powodzeniem jest w stanie zastąpić laptop

iPad Pro z powodzeniem jest w stanie zastąpić laptop

orson_dzi 10 Listopada 2015 21:01

4 15

Prezes Apple Tim Cook w wywiadzie dla The Telegraph powiedział, że dla wielu osób iPad Pro z powodzeniem zastąpi notebooki i komputery stacjonarne.



W udzielonym wywiadzie Tim Cook przekonywał, że nie kupiłby obecnie komputera stacjonarnego, bo zwyczajnie go nie potrzebuje. Zdaniem prezesa Apple iPad Pro z powodzeniem jest w stanie go zastąpić i dla wielu ludzi będzie on idealnym zamiennikiem dla komputerów przenośnych i stacjonarnych. Zdaniem Cooka zaczną oni w niedługim czasie korzystać tylko z dwóch urządzeń - iPada Pro i smartfonu.




Z wywiadu możemy również dowiedzieć się, dla kogo przeznaczony jest nowy tablet Apple. Według Cooka jest on skierowany przede wszystkim do twórców (między innymi grafików, fotografów, architektów) oraz miłośników muzyki.

Zobacz: W środę rusza sprzedaż iPada Pro

Źródło tekstu: The Telegraph; wł     

Dodaj do:

Tagi: tim cook | apple ipad pro | apple

w sumie: 44
  • 0

    27.  2015-11-11 20:58:00

    @24 teraz w tablecie dostępne jest rozpoznawanie mowy. Mówisz i tablet zamienia to na tekst. Rozpoznawanie jest bardzo dobre. Tablet jest bardziej mobilny a 15" to już klocek. Według mnie powinny być na rynku i tablety i laptopy. Każdy wybierze co mu bardziej pasuje.

  • 0

    28. ~Misiek  2015-11-11 21:34:19  host: 89-70-101-232.dynamic.chello.pl

    @19 - iPhone tym się różni od normalnych telefonów, że tam co jakiś czas coś się psuje i źle działa, a producent ma to gdzieś. Szczególnie dotyczy to funkcji, których Apple się nigdy nie nauczyło robić porządnie (konstrukcja anteny, MMS, transmisja danych, połączenie via Wi-Fi, bluetooth). Jedyne co działa to Apple Store, chociaż i z tym zdarzają się problemy.
    Wiem, miałem to badziewie, bez żalu się pozbyłem.

  • 0

    29. ~  2015-11-11 21:50:54  host: ip-5-172-247-233.free.aero2.net.pl

    Zastąpi ta zabawka mój najnowszy nabytek - blaszaka z i7-5820K, GTX 980 Ti oraz 16 GB RAM?

  • 0

    30.  2015-11-11 22:02:18

    29). 16GB ram? :-D to teraz tyle ramu wciskają w gotowych zestawach..?

  • 0

    31. ~  2015-11-11 22:36:16  host: user-46-112-210-41.play-internet.pl

    @1: Notebook i laptop to jest to samo. Netbook to co innego - taki mniejszy laptop o słabszych parametrach (CPU, RAM).

  • 2

    32. ~  2015-11-11 22:49:49  host: user-46-112-210-41.play-internet.pl

    Tablet może zastąpić PC/Laptopa, ale musi mieć normalny system operacyjny (Windows/OSX/Linux), na którym można zainstalować profesjonalne oprogramowanie oraz możliwość podłączenia dowolnych urządzeń peryferyjnych (min. 1 port USB, pełną obsługę Bluetooth, wyjście obrazu - żeby podłączyć np. zewn. monitor oraz we/wy audio - przynajmniej jack combo).
    Inaczej będzie nadawał się jedynie do przeglądania stron oraz prostej rozrywki.

  • 0

    33.  2015-11-12 07:16:27

    Calm: Moja czteroletnia puszka-składak ma 16 GB ram. Także nie od dzisiaj takie wielkości. :)

  • 0

    34.  2015-11-12 07:49:43

    33). 8 - to maximum jeszcze zrozumiem, ale 16 pchać do środka..?
    Wiem, że pamięć potaniała, to trzeba zamętlić ludziom, aby więcej jej kupowała
    :-\
    GPU , góral, CPU, góral - taka kolejność
    :-)

  • -2

    35.  2015-11-12 08:35:28

    Szykuje się kolejny sukces Apple. Ciekawe tylko kto pierwszy to skopiuje w takiej formie jak to prezentuje Apple. Stawiam na MS, który w dziedzinie zżynania wszystkiego od największej firmy na świecie wyprzedził już Samsunga to jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe.

  • 0

    36. ~  2015-11-12 08:53:24  host: dis184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36, w sumie to szkoda na ciebie prądu, ale niech inni się dowiedzą i nie powtarzają głupot: ten japcok to funkcjonalnie kopia Surface'a sprzed kilku lat.

  • 0

    37. ~  2015-11-12 08:54:03  host: dis184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miało być oczywiście do 35, czyli japcokfana.

  • -2

    38.  2015-11-12 09:20:07

    @36 wtedy Surface się kompletnie nie sprzedał z uwagi m.in. na brak softu więc biorąc pod uwagę przytłaczającą ilość dedykowanych aplikacji na iPada, funkcjonalnie produkt Apple miażdży MS.

  • 1

    39. ~  2015-11-12 09:33:36  host: d12-58.static.icpnet.pl

    38 ale byl wiec nie pieprz farmazonów, że ms kopiuje apple bo tak nie jest

  • 2

    40. ~T-aki  2015-11-12 09:57:38  host: 188.146.69.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Taa, jasne... Przecież już w starożytności wszyscy zrzynali od Apple... ;-)

  • 2

    41. ~T-aki  2015-11-12 09:59:23  host: 188.146.69.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    applefan_, ciebie to pewnie krowa lizała po głowie... a wiesz dlaczego?
    ...bo poczuła siano... ;-)

  • 0

    42. ~  2015-11-12 10:13:58  host: user-46-112-166-102.play-internet.pl

    @38: Surface Pro (w odróżnieniu od wersji RT) działał na "pełnowymiarowym" Windows 8, miał CPU Intel Core, tak więc wybór softu był większy niż na wszystkie urządzenia Fapple razem wzięte.
    Chyba, że masz na myśli wersję RT (CPU ARM), to rzeczywiście była pomyłka.

  • 0

    43.  2015-11-12 10:29:11

    na trustedreview.com umieszczono wczoraj zestawienie porównawcze MS Surface Pro 4 z iPad Pro - wynik potwierdza zdanie większości wpisów pod tym newsem. Link do porównania : http://tlp.is/856 wymagany podstawowy angielski

  • 0

    44. ~ufo  2015-11-12 12:18:19  host: port-ip-88-150-39-2.reverse.mdcc-fun.de

    #38 Ale o czym Ty mówisz? Surface w wersji 3 Pro bije tego Twojego IPada Pro we wszystkich dziedzinach jeżeli chodzi o funkcjonalność, a co dopiero jego nowszy odpowiednik, który ma dodatkowo stylusa/pena (jak zwał tak zwał). A jak by nie spojrzeć to Apple "ściąga" od Microsoft kierunek Pro dla biznesu. Powiedz mi czy na swoim Ipadzie Pro odpalisz 3D maxa w pełnej wersji? ;) Także możesz mówić co chcesz, ale Tablet jako tablet już się nie sprzeda, nawet w biznesie. Biznes potrzebuje czegoś więcej niż ekranu i dotyku, potrzebuje wsparcia wstecz dla swoich systemów i aplikacji, a także aby mobilność ich nie ograniczała. Surface to daje w przeciwieństwie do Twojego Ipada Pro.

  • 0

    45.  2015-11-12 17:43:59

    @19 wlo - miałem podobny problem z iOS7 - potrzebny jest dodatkowy wpis w APN. Miałem tel. w sieci PLUS dla innych sieci wymagany będzie inny wpis. Ustawienia > Sieć komórkowa > Sieć komórkowa danych > W opcji APN dla "Dane sieci komórkowej" Wpisać trzeba słowo "plus". U mnie zadziałało. Jeżeli nie będzie działać wył/wł transmisję danych. Mam nadzieję, że pomoże.

  • 0

    46.  2015-11-12 17:54:43

    jakubole - już zadziałało ;-) Gdzieś po zachodniej stronie Dunaju była, w pobliżu granicy złapała austriacką sieć - jeśli zadziałało to i w Słowacji powinno. Okazało się że o ustawienia 4G chyba poszło. Po przestawieniu na 3G działa, chociaż też jak jej się chce. Chyba kiepską sieć mają ;-)

Dodaj swoją opinię