Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPad królem tabletów

iPad królem tabletów

Ringu 25 Lutego 2011 17:44

0 0

Według raportu agencji badawczej ABI Research w trzecim kwartale ubiegłego roku sprzedano ponad 4,5 miliona tabletów. Aż 93% z nich stanowiły iPady.

Taki wynik nie jest żadnym zaskoczeniem - jedynym istotnym konkurentem tabletu Apple jest androidowy Samsung Galaxy Tab.

Analizie poddano także sprzedaż mniej popularnych urządzeń, które stanowiły śladową cześć rynku.




ABI Research przewiduje, że pozycja iPada może się zmienić na rzecz produktów konkurencji. Niedawno na rynku pojawił się pierwszy tablet z Androidem 3.0 Honeycomb - Motorola Xoom. Wciąż czekamy na takie urządzenia jak HTC Flyer, LG G Slate, Galaxy Tab 10.1, czy RIM PlayBook.

W przyszłym tygodniu, w San Francisco, Apple ma zamiar oficjalnie zaprezentować następcę najlepiej sprzedającego się tabletu - iPada 2. Czy osiągnie równie spektakularny sukces, jak poprzednik?

Źródło tekstu: Intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • -1

    1. ~code  2011-02-25 17:41:18  host: 212.160.172.70

    pewnie będzie tak, że najpierw wszyscy się będą śmiać z "innowacji", potem będzie się sprzedawał w milionach, a za rok reszta producentów przedstawi produkty będące imitacjami iPad'a. jak zwykle.

  • -1

    2.  2011-02-25 17:43:44

    No jasne. Jak dla mnie galaxy tab nie jest żadną konkurencją. Tłumaczenia samsunga, jakoby tablet jako ogniwo łączące latpoty ze smartfonami nie mogły być większe niż 9 cali nie trafia do ludzi. Klienci pokazują, czego chcą. A Apple to daje. Co do HTC, Motoroli... Za duża cena, by miało być to interesujące.

  • 0

    3.  2011-02-25 17:43:58

    Sorry, niż 7 cali.

  • -1

    4.  2011-02-25 17:58:28

    Samsung i tak wypuścił 10 cali, ale w cenie 699 euro... to jest bez sensu. Za tą cene można mieć porządnego laptopa, gdy Tegra kosztuje ile? 15 dolarów od sztuki? Ram drogi też nie jest... póki tablety nie spadną do 500 euro wersja Wi-Fi+3G to dla mnie sensu nie mają. No ale skoro Samsung Galaxy S jest za ponad 600 euro to jak można oczekiwać by tablet był tanszy?

  • 0

    5. ~BOLESŁAW  2011-02-25 18:41:54  host: 212.244.176.158

    @4 galaxy sII. To jego miałeś na myśli?

  • 0

    6. ~rain86  2011-02-25 18:42:41  host: dei72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 w pełni się z Tobą zgadzam...Samsung zamierza też chyba konkurować z Apple ceną - kto ma wyższą ;)

  • 0

    7.  2011-02-25 18:53:00

    Bolesław, tak Galaxy SII miałem na myśli... ale to samo jest u innych producentów, HTC Desire S, koszt produkcji około 200 dolarów (max tak właściwie) cena w sklepie 500-600 dolarów (500 euro). Problem polega na tym, że w przeciwieństwie do rynku PC, zwykły zjadacz chleba nie może kupić sobie sam procesora, ramu etc. etc. więc wmawia nam się, że miniaturyzacja dużo kosztuje i ciągnie się od nas szmal.

  • 0

    8.  2011-02-25 20:37:48

    tablet nie rywalizuje z laptopem bo w 70% zastosowań domowych miażdży laptopa - czytanie książek, przeglądanie netu, oglądanie filmów czy sprawdzenie poczty jest na tablecie proste, szybkie i przyjemne do Excela się już nie nadane ale generalnie jak ktoś kupi iPada to zauważa, że tak często się z laptopa nie korzysta

  • -1

    9.  2011-02-25 20:56:36

    Zależy jak na to spojrzeć, niektorzy będą woleli położyć nawet na łóżku laptopa i oglądnąć film nawet w HD (tanie konstrukcje już obsługują z powodzeniem), czy też przeczytać książkę, bez konieczności trzymania nonstop czegoś w rękach. Nie mowiąc już o tym, że przegladanie neta ok, ale pisanie komentarzy na takim iPadzie jest mało wygodne na dłuższą metę. To samo tyczy się pisania maila czy coś.

  • 1

    10.  2011-02-25 21:45:26

    do 9. na klawiaturze swype gdzie ciągasz jednym palcem można pisać bardzo wygodne komentarze

  • 0

    11.  2011-02-25 22:04:33

    Szczerze mowiac podejrzewałem, że padnie ten argument, mi swype (na telefonie) nie przypadł do gustu, na tablecie nie uzywałem. Poza tym nadal daleko temu do tępa pisania na kompie... już wole klawiature na BT...

  • 0

    12. ~Techmetal  2011-02-26 23:05:47  host: apn-95-40-48-70.dynamic.gprs.plus.pl

    Własnie pisze komentarz z iPada, korzystam ze specjalnej podstawki firmy Targus która można wykorzystać siedząc na fotelu, krześle lub leżąc w łóżku. Rozdzielczość 720p na tym urządzeniu wyglada oblednie, nie trzeba wcale 1080p, klawiatura jest na pól ekranu, wiec pisze się mega wygodnie, szybko i elastycznie. IPada dostałem do testów i powiem szczerze ze to urządzenie jest naprawdę zrobione z głowa, zapewnia znakomita wydajność i elastyczność. Inne tablety na dzień dzisiejszy mogą się schować, poczekajmy wiec na Galaxy Tab 10.1.8

  • 1

    13.  2011-02-27 13:02:36

    do 11. tępa to może być kosa:-)

  • 0

    14. ~bzz  2011-02-28 11:46:35  host: korp14.avistamedia.pl

    4 - No i chyba pomyliło Ci się z Samgungiem Galaxy II. Pomimo tego: moim zdaniem można oczekiwać niższej ceny. Bez problemu.

Dodaj swoją opinię