Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPad 2 w brytyjskim Orange

iPad 2 w brytyjskim Orange

Ringu 25 Marca 2011 20:25

0 0

Brytyjski Orange wprowadził do swojej oferty iPada 2. Urządzenia są dostępne w wersjach 3G + Wi-Fi o pojemności pamięci 16, 32 lub 64 GB. Prezentujemy ceny tabletów.

Aby zakupić iPada 2 w Orange należy podpisać dwuletnią umowę z miesięcznym zobowiązaniem 25 funtów. W ramach tej kwoty klienci otrzymują możliwość przesłania 2 GB danych, z czego 1 GB tylko w godzinach między północą a 16:00.

Wersja Cena
iPad 2 3G + Wi-Fi 16 GB 229 funtów
iPad 2 3G + Wi-Fi 32GB 279 funtów
iPad 2 3G + Wi-Fi 64GB 379 funtów





Dotychczasowi klienci Orange mogą zakupić urządzenie z rabatem w wysokości 30 funtów.

Nie wiadomo na razie, czy polski oddział Orange zdecyduje się na wprowadzenie iPada 2 do swojej oferty.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • -1

    6.  2011-03-25 21:46:54

    Ale to nie ma byc stosowane wtedy kiedy ladnie wyglada i komus pasuje. Problem w jakiejs zupelnie niezrozumialej niekonsekwencji, lub bardziej w nierozumnym malpowaniu i sztucznym uzywaniu tej odmiany.

  • 0

    7. ~Gazo  2011-03-25 23:35:04  host: 5e0bf5f3.bb.sky.com

    Lekko wybiórczy news... Nawet co do UK. Nie tylko Orange wprowadził iPad 2 do swej oferty ale także Vodafone na przykład.

  • 1

    8.  2011-03-25 23:43:34

    @7: ale wiadomość o Vodafone nie można odnieść do ewentualnego braku w niedalekiej przyszłości iPada II w polskiej sieci, a gdy mowa o Orange to już tak. @6: nie wiem co na to mówią zasady pisowni, ale wydaje mi się (może całkowicie błędnie) że redakcja ma w tej sprawie racje, nie czyta się "dla orendża", ani "dla ajfon"

  • 2

    9. ~  2011-03-26 00:43:04  host: z22-03.opera-mini.net

    @4  W języku polskim odmienia się wszystko co da się odmienić. Słowo iPhone odmianie poddaje się z łatwością, więc jest powszechnie odmienianie. Nie chcesz słowa iPhone odmieniać (i używać apostrofu)? Pisz (lub mów) o "telefonie iPhone" (np. kupiłem telefon iPhone, zamiast kupiłem iPhone'a) i odmieniaj rzeczownik "telefon", słowo "iPhone" pozostanie wtedy nieodmienne. Co się tyczy słowa Orange... Oznacza ono nazwę sieci i w takim kontekście jest tu używane, zatem ma ono rodzaj żeński. Odmiana Orange'u byłaby poprawna, gdyby sieć byłą rodzaju męskiego. Błędem autora tekstu jest natomiast napisanie "iPad 2 w brytyjskim Orange". Poprawny tytuł powinien brzmieć "iPad 2 w brytyjskiej sieci Orange" lub "iPad 2 w ofercie brytyjskiego operatora (sieci) Orange". W obu przypadkach Orange jest rodzaju żeńskiego i pisanie o "brytyjskim Orange" jest tak samo błędne jak sformułowanie "w Orange'u".

  • -1

    10. ~Gazo  2011-03-26 00:49:09  host: 5e0bf5f3.bb.sky.com

    @8 I tu się mylisz. Mimo wszystko Plus jeszcze należy do rodziny Vodafone, jeszcze go nie sprzedali. Poza tym, większość decyzji zapada na szczeblu krajowym bo mimo wszystko to ludzie którzy pracują dla Polskiego Orange teoretycznie wiedzą lepiej czy się przyjmie na rynku czy nie, i jakie ma szanse na przyniesienie zysku i jak dużego. Rynek UK a rynek Polski to duża różnica i stwierdzenie że jak coś jest na rynku w UK to wejdzie na Polski rynek, to według mnie trochę naciągane.

  • 0

    11. ~Tomek  2011-03-26 01:29:56  host: public57181.xdsl.centertel.pl

    @Tomas myslisz ze Brytjczycy to kupciają pieniedzmi? Ja akurat wiem ile tam ludzie zarabiaja i uwierz mi ze nie sa to 2 dniowki... Przynajmniej przy normalnej pensji. Jesli chodzi o subsydiowanie urzadzen przez Orange to na pewno bedzie to inna cena niz w UK. Dlaczego? Tam standardowy abonament to okolo 30 GBP co daje mniej wiecej 150zl. U nas najczesciej sprzedaja sie abonamenty za 60zl. Srednia z wplywow=cena aparatu/urzadzenia. U nas nie bedzie na pewno tak tani...

  • 1

    12. ~seba  2011-03-26 09:31:51  host: host-89-229-151-194.plock.mm.pl

    hmm a nie powinno być wifi + 3G ?

  • 1

    13.  2011-03-26 10:36:36

    Jak na nasze to szału nie ma.

  • -1

    14. ~jasiu  2011-03-26 11:14:46  host: user-109-243-68-221.play-internet.pl

    @9, akurat sie mylisz, w języku polskim nie odmienia sie wszystkiego na ślepo - jeśli chcemy byc tak bardzo zgodni z regułkami, które nie zawsze mają sens, to pamiętac należy, iż jesli każdy rzeczownik rodzaju męskiego, jeśli oznacza przedmiot nieożywiony, w bierniku zachowuje postać mianownika - móimy więc zapal (kogo, co) znicz zamiast zapal znicza - tak samo powonno się mówić trzymam nie iphone`a tylko trzymam w ręku iphone - tyle regułki, natomiast użycie odmiany po apostrofie nie jest tu chyba wolającym o pomstę do nieba złamaniem zasad.

  • 1

    16. ~sympatyczny  2011-03-26 11:25:26  host: 89-76-17-187.dynamic.chello.pl

    ...a wniosek z tego taki, ze albo ta regula (meskoosobowe, nieozywione) nie obowiazuje dla zapożyczeń albo iphone jest... ożywiony?

  • 1

    17. ~  2011-03-26 12:49:11  host: z22-03.opera-mini.net

    @14 Po pierwsze, gdzie ja napisałem, że odmienia się wszystko na ślepo? Problemy ze zrozumieniem tekstu? Odmienia się to, co odmianie się poddaje - to jest najważniejsza reguła. Po drugie, całkiem sporo rzeczowników nieożywionych rodzaju męskiego odmienia się. Np. powiesz "zjadłem banana" czy "zjadłem banan", "kupiłem pomidora" czy kupiłem pomidor", etc.? Trzymam iPhone'a brzmi zdecydowanie lepiej niż trzymam iPhone. Po trzecie, o tym że apostrofu używa się do odmiany wyrazów obcojęzycznych (stawiamy go przed końcówką fleksyjną), których forma mianownikowa kończy się samogłoską uczy się dzieci w gimnazjum. Np. software'u, software'owi, ale softwarem i softwarze. Identyczny wzorzec odmiany przyjmuje iPhone.

  • -1

    18. ~  2011-03-26 14:29:00  host: 188.146.4.131.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    9, ciekawa teoria, szkoda tylko, ze nieprawdziwa, skoro odmienia sie powszechnie -ta firma - Apple, apple'a , firma Google -goggle'a.

  • 0

    20. ~  2011-03-26 21:45:36  host: z22-03.opera-mini.net

    @18 Gdybyś zadał(a) sobie choć odrobinę trudu i ruszył(a) głową, przyszedłby ci pewnie do głowy synonim rodzaju męskiego słowa firma - przedsiębiorstwo.

  • 1

    22. ~  2011-03-27 10:24:37  host: user-46-113-144-145.play-internet.pl

    20, tak synonimy, co jeszcze by usprawiedliwic bledna teze? A wiesz, ze synonimem slowa siec (rodzaj zenski) jest slowo system (rodzaj meski)? I co teraz wymyslisz?

  • 1

    23. ~jrz  2011-03-27 22:39:22  host: cpc1-haye15-0-0-cust51.haye.cable.virginmedia.com

    A tak w ogole to przedsiebiorstwo jest rodzaju nijakiego :P

  • 1

    24. ~as  2011-03-28 08:19:10  host: 213-238-87-40.adsl.inetia.pl

    Hehe za 100 zł w UK jest 2 GB (z czego 1 GB w nocy). U nas za to samo ze 20-30 GB i w nocy za free (np. iplus). U nas nie ma takiego kiepskiej oferty nawet za 39 zł. Ceny iP2 będą pewnie zbliżone przy abo w okolicach 100 zł. Tak więc nie ma co płakać.

  • 0

    25.  2011-03-28 12:19:45

    Zasad, którymi się kierujemy, nadając jakiemuś obcojęzycznemu wyrazowi rodzaj, jest więcej, niż tylko jedna. Pewnie, można słowu "orange" przypisać na stałe słowo sieć, ale w takim razie trzymajmy się tej zasady również wobec nazw występujących w j. polskim. Plus wydała oświadczenie, Play zaprezentowała nową ofertę, Orange wprowadzila do oferty nowe telefony. Kolejną dopuszczalną opcją jest stosowanie rodzaju nijakiego do nazw obcojęzycznych (w tym wypadku rodzaje sieci Plus i Era pozostają niezmienione, a więc r.m. i r.ż). Orange zrobiło to, Play zrobiło tamto. Ja jednak opowiadam się, za trzecią opcją, uzależnioną od tego, jak wymawiamy dane słowa i czy kończą się na spółgłoskę czy samogloskę (a jeśli tak to na jaką). Dlaczego? ta zasada obowiązuje powszechnie dla wszlakich nazw własnych. Volkswagen wyprodukował, Toyota wprowadziła, Suzuki/Audi wprowadziło. Tym sposobem Play i Orange przyjmują w j. polskim rodzaj męski (!). I tak, to jest najbardziej poprawna a zarazem najbardziej powszechna zasada.

  • 0

    26.  2011-03-28 12:21:37

    tym samym "Brytyjski Orange" jest jak najbardziej poprawnym sformułowaniem.

  • 0

    27. ~  2011-03-28 14:28:29  host: dov23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie macie o co się sprzeczać? Osobiście zastanawiałabym się czy w Polsce tez pojawią się takie możliwości. Drugie pytanie to jakie będą możliwe rozwiązania i czy będzie można korzystać na tym urządzeniu z orange free?

  • 1

    28. ~sloneczko  2011-03-28 16:48:57  host: etr.net.pl

    Obstawiam, że bardzo w krótkim czasie zawita i na polskim rynku, to tylko kwestia czasu. Liczę na to, że opcja ubezpieczenia nadal będzie możliwa w sieci.

Dodaj swoją opinię