Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPad 2 od dziś dostępny w Polsce

iPad 2 od dziś dostępny w Polsce

LuiN 25 Marca 2011 11:16

0 0

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, 25. marca o godzinie 17:00 rusza w Polsce sprzedaż drugiej generacji tabletów Apple'a - iPad 2. Przedstawiamy polskie ceny za tablet.



apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2

Sprzedaż o 17:00 rusza między innymi w sieciach sklepów Media Markt i Saturn. Na stronach Media Marktu znaleźć można następujący cennik iPada 2:

Opcja 16 GB 32 GB 64 GB
WiFi 2049 zł 2469 zł 2899 zł
WiFi + 3G 2549 zł 2979 zł 3399 zł





Dla przypomnienia, ceny tabletu w USA (do cen należy doliczyć od 5 do ok. 9 proc. podatku - w zależności od stanu).

Opcja 16 GB 32 GB 64 GB
WiFi $499 $599 $699
WiFi + 3G $629 $729 $829

Szerzej o nowym tablecie Apple'a pisaliśmy w tej wiadomości.



Źródło tekstu: Media Markt, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    31. ~ateist  2011-03-25 14:18:17  host: user-46-113-147-122.play-internet.pl

    Tak naprawde to jednak jest gadzet. Bogaty co nie ma co z forsa zrobic sobie kupi bo taka moda. Ten co umnie docenic wartosc pieniadza nigdy nie wyda 2+k na sprzet sluzacy tylko do przegladania sieci bo z reszta uzytecznosci to cienko w przypadku jakiego kolwiek tabletu.

  • 0

    32. ~techmetal  2011-03-25 14:40:07  host: 199.67.203.140

    @31 troche sie jednak mylisz. sam nie mialem pojecia jak fajnie mozna wykorzystac zarowno ipada jak i iphona do czegos wiecej niz przegladanie netu i gierki. i im bardziej sie zaglebiam tym czesciej okazuje sie ze to nie jest takie glupie rozwiazanie, zwlaszcza ze jest masa fajnego softu i co najwazniejsze - dobrze napisanego. pare narzedzi, hub usb i nie jest Ci potrzebny laptop z Windoza.

  • 0

    33.  2011-03-25 14:45:00

    Tablet jest dobry gdy chcesz przeglądać internet w wygodnej pozycji czyli leżąc w łózku albo w fotelu. Dobrze się sprawdza kiedy jedziesz samochodem a dziecko z tyłu się nudzi. Dajesz mu tablet i sobie ogląda bajki albo youtube. Można też wykorzystywać jako odtwarzacz filmów HD przez HDMI. Generalnie to luksus i za to go lubię- kiedy go wyjmuję wiadomo że mnie na to stać.

  • 0

    34.  2011-03-25 14:53:37

    33 - ludzie podbudowującyy swe ego drogimi gadzetami to juz inna kategoria. Ja mimo tego ze sprzet jest funkcjonalny i dobry nie dam 3 kafli - rok dwa i taki sprzet jest wypierany - wole kupic jesli stanieje bo za prawie 3 tysiace mam porzadnego laptopa z calym osprzetem, cena zaporowa ale ludzi kupujących dla lansu i u nas nie zabraknie.

  • 0

    35. ~ateist  2011-03-25 14:55:39  host: user-46-113-147-122.play-internet.pl

    Podniecanie sie gierkami na tablety jest smieszne. Owszem dla dzieciaka jest rozrywka ale na dluzsza mete to zadne gry sa w porownaniu do tych dostepnych na konsole i komputery. Odtwarzacz filmow przez hdmi tez jest smieszny bo o wiele funkcjonalny jest zwykly odtwarzacz dvd zwlaszcze te wyposazone w porty usb. I prosze podajcie mi przyklad tego super softu ktory naprawde jest funkcjonalniejszy od wersji komputerowych a nie jest glupim wodotryskiem dla przedszkolakow.

  • 0

    36. ~ateist  2011-03-25 14:59:46  host: user-46-113-147-122.play-internet.pl

    A i ta wygoda jest zluda. Wygodniej jak mowisz w lozku postawic sobie laptop na poduszce czy w fotelu na stole czy stoliku niz trzymac tablet caly czas w lapach.

  • 0

    37. ~  2011-03-25 15:24:25  host: 192.193.245.15

    @35 - zalezy co kto lubi. jest kilka naprawde znakomitych gier na platformy mobilne ktore grywalnoscia i pomyslem przewyzszaja konsolowo-pecetowe wodotryski, sa tez gry zywcem prawie przeniesione z kompa, rownie grywalne i z fajna grafika (vide Dungeon Hunter, Nova, serie Asphalt i NFS itp, itd). Dla kogos kto siedzie calymi dniami przy kompie w pracy taki wariant jest duzo lepszy, nie trzeba znow siedziec w domu przy kompie tylko trzymac go na kolanach/w rekach i grac bez wysilku siedzac wygodnie na sofie, lezac w lozku itd. co do softu funkcjonalniejszego: tu nie o to chodzi czy jest funkcjonalniejszy czy nie tylko jak spelnia swoja role. stanowczo wole wziac lekki tablet i podlaczyc sie do sieci korporacyjnej po VPNie zeby nia zarzadzac niz trzymac na kolanach/biurku duzo ciezszego, grzejacego sie laptopa. @36 - zobacz sobie na dodatki do tych urzadzen od firmy chciazby Macally albo Belkin ktore robia za podstawki.

  • 0

    38. ~ateist  2011-03-25 15:37:09  host: user-46-113-147-122.play-internet.pl

    Od kiedy trzymanie czegos na biurku jest meczace? Wybacz ale te dodatki za ktore trzeba doplacac nie nadaja wiekszej wygody urztkowania od laptopa.

  • 0

    39. ~ateist  2011-03-25 15:46:43  host: user-46-113-147-122.play-internet.pl

    Teraz babola zauwazylem. Oczywiscie - uzytkowania :-D

  • 0

    40. ~techmetal  2011-03-25 15:47:32  host: 192.193.245.15

    @38 - tak jak napisalem, sam laptop moze sobie stac na biurku, ale sa jeszcze peryferia, ktore po kilku godzinach uzywania ich w pracy, w domu sa dosc meczace. no chyba ze ktos jest przyklejony do myszy i klawiatury butaprenem i mu nie wadzi. mnie osobiscie to meczy. co do dodatkow: jak chcesz przeniesc bezpiecznie laptopa to tez musisz do niego kupic torbe/plecak i nikt z tego powodu nie placze. to samo tu - masz etui ktore po otworzeniu pelni funkcje podstawki a jednoczesnie zamykajac je zabezpieczasz urzadzenie przy przenoszeniu. rozwiazanie imho bardzo wygodne. tak prawde mowiac to widze ze jestes negatywnie nastawiony do tabletow i jak narazie przesz w zaparte. Twoje prawo, jednak moim zdaniem Twoje teorie sa dosc naciagane i argumenty do mnie nie przemawiaja, sorry.

  • 0

    41. ~ateist  2011-03-25 16:00:49  host: user-46-113-147-122.play-internet.pl

    No dobra a gdzie tu wygada uzytkowania tabletu powiedzmy w lozku. Raczej to etui nie spelnia wymagan. Klawiatura fizyczna takze jest mniej meczaca od ekranowej. Jedynie smarowanie palcem jest wygodniejsze od myszy. I owszem jestem negatywnie nastawiony do tabletow w wypadku gdy lepszy okazuje sie laptop zwlaszcza gdy cena tego pierwszego jest wieksza od tego drugiego. Jest to poprostu wywalanie kasy w bloto. Twoja sprawa czy idziesz za gadzeciarska moda czy tez nie. Nie zabraniam nikomu, zwracam tylko uwage na uzytecznosc. W twoim przypadku raczej nie przyznacz i nie pogodzisz sie z mysla ze nie potrzebnie wydales pieniadze.

  • 0

    42. ~Miron  2011-03-25 16:26:10  host: sub208-158.elpos.net

    99% z was nigdy nie miala Ipada w rekach lub nawet nie stala w jego poblizu...Stad takie sa opinie..Mialem podobne...Ze co to za cudak i do czego ....Lecialem w lutym z Londynu do L.A. cale 11 godzin. Obok siedzial mlody chlopak z iPadem i przez te 11 godzin ogladal filmy, gral w gry, pisal, sluchal muzy...Ja na swoim laptopiku wytrzymalem 'az' 6 godzin zanim zdechla mi bateria.I to mam takiego co wytrzymuje teoretycznie 10 godzin..Do tego jak to wszystko chodzi na tym tablecie...Miodzio...Samo jego zalaczanie to sa doslownie sekundy..Przechodzenie z aplikacji na aplikacje...sekundy...Obracanie..cudo...Nie wspomne jak cudownie na tym sie przeglada albumy ze zdjeciami.Gra z uzyciez zyroskopu....Filmy w HD...Pociagnij na swoim laptopie 11 godzin bez ladowania...I ta waga...laptop nawet najmniejszy to zwykly klocek...10' wazy okolo 1,3kg..iPad wazy polowe tego.Jest cieniutki, smukly.....Noszenie tego to jak noszenie grubszego zeszytu...Sama przyjemnosc z uzywania...ma sie i laptopa i tablet...Jak was nie stac to nie wymyslajcie bzdor...Dorosniecie za 2 lata...

  • 0

    43. ~  2011-03-25 16:35:57  host: z27-05.opera-mini.net

    Ciekawe ile sztuk będzie dostępne w pierwszym dniu sprzedaży?

  • 0

    44. ~  2011-03-25 16:49:47  host: 192.193.245.14

    @41 - to nie jest zadne gadzeciarstwo - ipada mam firmowego, do zastosowan korporacyjnych i uwierz mi - w tej chwili 100% tego co potrzebuje zrobic za pomoca zdalnego dostepu w sieci ktorej jestem adminem robie na ipadzie, bez czekania na uruchomienie systemu, martwienia sie ile wytrzyma bateria i czy juz musze szukac gniazdka elektrycznego. kwestia podejscia i znalezienia odpowiedniego softu.

  • 0

    45. ~ciekawski  2011-03-25 19:57:21  host: gaja.tpnet.pl

    @42. Miron co ty masz za "szmelcowaty" notebook, który uruchamia się dłużej niż 2-3 sekundy ze stanu uśpienia? @44. Panie adminie z Londynu. Czy teraz także piszesz ze swojego ukochanego iPada? Ja rozumiem używanie tabletu do przeglądania treści tak jak opisał to Miron, ale do administracji gdzie bardzo dużo rzeczy trzeba poprawiać "ręcznie" to dla mnie istne szaleństwo. Wszystkie narzędzia macie z GUI?

  • 0

    46. ~  2011-03-25 20:05:21  host: gaja.tpnet.pl

    @42. Do tego nie porównuj laptopa z 15" i procesorem o taktowaniu ponad 2GHz z tabletem z 10" ekranem i procesorem ARM. Motorola XOOM potrafi niemal dorównać iPadowi w większości zastosowań. Jedynie w kwestii wspomagania odtwarzania filmów na karcie graficznej niedomaga i procesor musi cały czas pracować, przez co iPad spokojnie go pokonuje. Ale Tergra 3 zapowiedziana na koniec tego roku ma się z tym problemem uporać. Wynik testu "Battery Life": http://tinyurl.com/67ey9nx

  • 0

    47.  2011-03-27 18:30:28

    "Jeżeli nie masz iPad'a 2 to... nie masz iPad'a 2". :)

  • 0

    48. ~sloneczko  2011-03-28 09:16:00  host: etr.net.pl

    Obejrzałam do końca recencję, naprawdę robi duże wrażenie, jest jak swiąteczna magia ... liczę że operatorzy wprowadzą go do swojej oferty! Ale wybór operatora u którego będę brać uzależniam od tego kto ma w swojej ofercie ubezpieczenie. Nie ma żartów, Ipad2 jest dość drogi dla mnie, na samodzielny zakup nie stać mnie.

  • 0

    49. ~Darek69  2011-03-28 16:04:11  host: 212.160.186.71

    Czemu jest taka różnica w cenie??? Bogatsze społeczeństwo płaci za te zabawkę min ok. 1600 zł , a my "bidoki" musimy bulić ponad 2 koła.

  • 0

    50. ~  2011-03-29 10:17:29  host: 192.193.245.16

    @45 - czesc narzedzi jest w gui bezposrednio na urzadzeniu, do czesci uzywa sie RDP na zdalnych hostach a do jeszcze innej czesci terminali citrixowych.

Dodaj swoją opinię