Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS/iPhone 5 - nowe menu w kształcie słoneczka?

iOS/iPhone 5 - nowe menu w kształcie słoneczka?

Q! 3 Grudnia 2010 08:50

0 0

iphone radial menusApple złożył wniosek patentowy na nowy układ menu. Interfejs w kształcie słoneczka z rozwijanymi na bok opcjami może się pojawić w kolejnej wersji iOS i/lub iPhone’a.



Nowy interfejs posiadałby ikony ułożone w kształcie okręgu. Po lewej stronie ekranu byłyby one bardziej ściśnięte, natomiast po prawej - mniej, aby wybór konkretnej był łatwiejszy.




Po dłuższym przytrzymaniu danej ikony, rozwijałoby się podmenu z opcjami, które możnaby było wybrać za pomocą jednego krótkiego dotknięcia ekranu.

Zmiany miałyby nastąpić również w menu przeglądarki, która zyskałaby nieznacznie inny układ menu. W centralnym miejscu miałaby się znajdować główna opcja, natomiast po jej czterech stronach - poboczne.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, nowe menu miałoby trafić do kolejnej wersji systemu iOS (5), co mogłoy nastąpić wraz z premierą kolejnego telefonu iPhone.

Źródło tekstu: UnwiredView, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 3

    1. ~ghost  2010-12-03 09:27:35  host: w3cache.axelspringer.pl

    Cóż - żadna to nowość - przecież "słoneczne" menu jest używane w wieeeelu strzelankach (chociażby Battlefield). Ale oczywiście Steve będzie oświecał ciemny lud, że to KOLEJNA REWOLUCJA! :)

  • 1

    2.  2010-12-03 09:27:38

    wiedziałem, że kiedyś ktoś wróci do genialnego pomysłu menu z First Else. szkoda, że to nie jest jednak First Else... fon zapowiadał się rewelacyjnie

  • 0

    3. ~zbulwersowany  2010-12-03 09:28:04  host: cyz38.internetdsl.tpnet.pl

    no nie wiem czy to takie poreczne jak narazie mam symbiana ale wydaje mi sie ze android ma najbardziej poreczny interfejs

  • 1

    4. ~  2010-12-03 09:35:59  host: z20-10.opera-mini.net

    Ciekawe jak to bedzie w praktyce. No niewiem. Chciałbym to zobaczyć.

  • 0

    5.  2010-12-03 09:50:22

    zbulwersowany,jesli twierdzisz, ze android ma najbardziej poreczne menu,to moge sie domyslac, ze nie korzystales z iPhone dluzej niz zabawa w salonie Orange. Otoz korzystam z jednego ( Samsung Galaxy S) i drugiego ( Iphone 3GS 32GB) i powiem Ci, ze andek musi sie jeszcze duzo nauczyc. Na minus w androidzie: zdecydowanie wolniejsza i mniej stabilna praca, zawsze o jedno klikniecie wiecej niz iPhone ( dostep do niektorych funkci jest po prostu karkolomny ). Wspolpraca z komputerem to juz koszmar, jesli sie wczesniej korzystalo z iTunse i synch. telefonu. Plusem jest to, ze And. faktycznie jest caly czas on-line i to na kazdej praktycznie aplikacji, ale to go strasznie muli przy okazji. Roznica miedzy OSX a Andkiem jest dokladnie taka sama jak miedzy OSX na kompie i Linuxem na kompie-nieby w linuksie wszystko fajnie, ale zatniesz sie na banalnych sprawach i stukach w konsoli czarodziejskie zaklecia a na OSX po prostu pracujesz i zawsze wszystko smiaga. Osobiscie jestem za IP ale korzystam z obu, chociaz czesto mam ochote przelozyc karte do E52 by nie czekac tak dlugo na wyniki wyszukiwania kontaktow w Galaxy S.

  • 0

    6. ~issa  2010-12-03 10:11:53  host: user-188-33-116-128.play-internet.pl

    maxen - a których to potrzebnych funkcji nie możesz wyciągnąć na Pulpit? "dostep jest karkolomny" - a to w Twoim iPhinie nie ma wielopoziomego Menu? Bo w moim jest. Moze nie "karkolomny" co bedacy kwestia przywyczajenia po prostu? Co to znaczy "zdecydowanie wolniejsza i mniej stabilna praca" - sprawdź Froyo na Desire i przekonaj sie czy ten system ma jakies slabe punkt o ktorych mowisz. "czekac tak dlugo na wyniki wyszukiwania kontaktów"?? A coz to znaczy wogole , skoro kontakty w Galaxy S otwierają się w mgnieniu oka , na dodatek masz aktywne foldery kontaktow z gwizadką , wszystkich kontaktów , kontaktów z numerami telefonow , oraz dowolnie skonfigurowanego folderu kontaktów? Zgadzam sie natomiast w kwestii współpracy Samsungów z komputerem , konkretnie chodzi o tragiczny program Kies ,jest to takie deprymujace w uzyciu dno , ze po prostu rece opadaja.

  • 0

    7. ~issa  2010-12-03 10:14:40  host: user-188-33-116-128.play-internet.pl

    Co do tresci samego newsa , niedawno pisalem , ze interfejs iPhone bedzie ewoluowal i sie nie pomylilem... Juz teraz pewnie z ikonek wynika , ze bedzie to najprostszy i najbardziej intuicyjny interfejs na swiecie , oczywiscie pod warunkiem , ze nie bedzie go uzywala konkurencja. Z obiektywnymi faktami mozna jeszcze dyskutowac z bezkrytycznym uwielbieniem niestety w zaden sposob.

  • 1

    8. ~Adamt  2010-12-03 10:16:10  host: 87-99-53-226.internetia.net.pl

    maxen chyba cię trochę poniosło. Po pierwsze zapominasz ze samsung dodaje swoją nakładkę na Androida, która według mnie jest najgorszą z nakładek. Ja mam nexusa a wczesniej miałem IP i powiem ci, że to co powiedziałeś o "jedno kliknięcie więcej" to śmieszny argumnt. Ile musisz razy dotknąć ekran by włączyć lub wyłączyć gps lub wifi? bo mi wystarczy jedno dotknięcie, to samo ze zmianą jasności wyświetlacze? Pogode mam zawsze na wierzchu, o kalendarzu który wyświetla nadchodzące zdarzenia nawet nie wspomnę! IP był swietnym telefonem ale rok temu w tej chwili co drugi smartfon jest lepszy od niego, a działanie IP4 jest jeszcze gorze niż jego poprzednika. Dodam ze pracuję w Orange więc z IP4 mam do czynie na codzien

  • 0

    9. ~  2010-12-03 11:34:42  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    Podobny OS jak OS Nokia Mego

  • -1

    10.  2010-12-03 12:41:09

    Co jest nie tak z działaniem IP4?

  • 0

    11. ~  2010-12-03 13:09:11  host: 212.244.189.222

    Ciekawy pomysł na coś nowego w telefonach, może wreszcie przeskoczą do przodu bo sam iOs już się przejadł, bardzo mi się spodobał android w moim Galaxy S po przesiadce z iPhone 3G

  • 0

    12. ~bzz  2010-12-03 14:29:40  host: korp14.avistamedia.pl

    2 - dokładnie o tym samym pomyślałem, jak czytałem tego newsa, nie mogłem tylko przypomnieć sobie nazwy tego telefonu. Pamiętam, że Gruszka coś mówił o wprowadzeniu go do play. Może być super.

  • -1

    13.  2010-12-03 20:27:48

    @8: No właśnie, co nie tak z iP4? Skoro już piszesz, że dział słabo, to wartało by powiedzieć _dlaczego_...

  • 1

    14.  2010-12-05 22:01:57

    Rozwiązanie z kołowym menu znane jest o nastu lat w oprogramowaniu i w sprzęcie. Mam nadzieję, ze tym patentem nie zamkną możliwości jego wykorzystania przez innych. Nowością może być zmiana rozstawienia ikonek, ale i to wydaje mi się że było.

  • 0

    15.  2010-12-06 08:20:25

    @14: patent dotyczy całości, czyli wykorzystania takiego - a nie innego - układu ikon w urządzeniu telefonicznym. Nie będzie to przeszkadzać w wykorzystywaniu "kółka" w innych produktach przez inne firmy

  • 0