Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS 6 zaprezentowany!

iOS 6 zaprezentowany!

Q! 11 Czerwca 2012 21:13

0 0

ios6Podczas konferencji WWDC 2012 Apple zaprezentował nowości ze swojego portfolio. Wśród nich znalazła się m.in. nowa wersja systemu mobilnego iOS 6 wraz z zupełnie nowymi mapami.

W iOS 6, który trafi do iPhone’ów, iPadów oraz iPoda touch pojawiło się ponad 200 nowości i udoskonaleń. Poprawiono działanie asystenta głosowego Siri, który teraz porozumiewać się może w kilku nowych językach (wśród nich brak jest języka polskiego).

System zyskał pełną integrację z serwisem społeczenościowym Facebook. Istnieje możliwość dodania nowej informacji do Facebooka i Twittera z poziomu Centrum Powiadomień. Facebook zintegrowany został również z App Store oraz kontaktami. Wydarzenia oraz urodziny z serwisu pojawią się teraz w kalendarzu w telefonie.

ios6 fb ios6 fb ios6 fb ios6 fb ios6 fb ios6 fb

iOS 6 pozwala podczas połączenia przychodzącego na odpowiedź za pomocą wiadomości tekstowej. Dostępne są szablony lub dowolna wiadomość. Istnieje również możliwość korzystania z funkcji FaceTime poprzez sieć operatora. Funkcja nie przeszkadzać wyciszy dźwięki oraz podświetlenie telefonu. Dzięki unifikacji Apple ID i numeru telefonu możliwe jest odebranie połączenia FaceTime na tablecie lub komputerze Mac.

ios6 call ios6 call ios6 call ios6 call ios6 disturb ios6 disturb ios6 disturb

Przeglądarka Safari pozwala na obsługę zakładek Cloud oraz czytania treści offline. Pojawiła się również możliwość bezpośredniego wysyłania zdjęć na ulubione serwisy społecznościowe. Nowością jest pełnoekranowy tryb poziomy przeglądania stron WWW.

ios6 safari ios6 safari ios6 safari18m ios6 safari

Funkcja Photo Stream pozwala na dzielenie się zdjęciami z przyjaciółmi. Wystarczy wybrać kontakty, aby otrzymały one informację o udostępnionych zdjęciach i mogły je od razu skomentować.

ios6 shared ios6 shared ios6 shared




Klient pocztowy otrzymał katalog VIP, czyli przeznaczony dla najważniejszych kontaktów. Pojawiła się także funkcja flagi. Możliwość dodawania zdjęć i filmów z poziomu edycji wiadomości.

ios6 mail ios6 mail ios6 mail ios6 mail

Passbook to miejsce w którym użytkownik przechowywać może bilety wstępów, numery kart kredytowych, kupony rabatowe itp. - taki elektroniczny portfel.

ios6 pass ios6 pass ios6 pass ios6 pass

Mapy, które stworzone zostały od podstaw. Tym samym znikają Mapy od Google. Dostarczają one informacji o ruchu drogowym, wypadkach itp. Istnieje możliwość anonimowego ich zgłaszania. Nawigacja krok po kroku dostępna będzie bezpłatnie i działać będzie na zablokowanym ekranie. Mapy zostały zintegrowane z asystentem głosowym Siri.

ios6 map ios6 map ios6 map ios6 map ios6 map

Flyover to funkcja, która pozwala oglądać trójwymiarowy widok map, które renderowane są na bieżąco. Dostępny jest również widok satelitarny. W iOS 6 znajdziemy również tryb lost mode, który pozwoli na odnalezienie zagubionego telefonu.

ios6 flyover ios6 flyover37m ios6 flyover ios6 flyover ios6 flyover ios6 flyover ios6 flyover ios6 flyover ios6 flyover ios6 flyover

Zmianie uległy sklepy App Store, iTunes oraz iBook.

iOS trafi na iPhone’y 3GS i nowsze, iPady (2. i 3. generacji) oraz iPody touch (4. generacji). Dostępny będzie na jesieni.

Źródło tekstu: The Verge     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    93. ~KanonierKa  2012-06-12 13:49:05  host: 037008207137.oswiecim.vectranet.pl

    @ Planet - "BARDZO LATWO tak naprawde jest uczynic go bardzo szybkim - to zadna sztuka. " Jak to żadna sztuka, to może sam coś wymyślisz/usprawnisz/poprawisz ? Nie potrafisz ? Potrafisz tylko gdybać i narzekać ? Do wszystkich narzekających/zawiedzionych i żałujących, że nie mają sprzętu Apple: Nie tak dawno zakończyła się konferencja w Tajpej, (o czym telepolis informował), gdzie był prezentowany sprzęt między innymi Asusa. Zgadnijcie, kiedy ten sprzęt będzie w sprzedaży ? NIE WIADOMO ! A sprzęt, zaprezentowany przez Apple JUŻ można kupić ! Łyso ?

  • 1

    94. ~PATA  2012-06-12 13:56:49  host: doo.ds2-k.us.edu.pl

    Od krytykowania Appla i Facebooka ludzie stają się bogatsi/silniejsi/mądrzejsi? Bo czytając wypowiedzi na polskich stronach można dojść do takiego wniosku:) A może to jest cool, nie mieć Facebooka i iPhone'a? Wtedy można się poczuć lepszym od innych?:)

  • 0

    95.  2012-06-12 14:11:29

    @94 a od wychwalania Apple i pisania, że wszystko inne to *** ludzie stają się "bogatsi/silniejsi/mądrzejsi? @93 "Zgadnijcie, kiedy ten sprzęt będzie w sprzedaży ? NIE WIADOMO " To, że ty nie orientujesz się w temacie i nie wiesz to na prawdę nie nasza wina, a tym bardziej Asusa. Jedyną osobą odpowiedzialną za twoją ignorancję jesteś ty sam. Ale znaj łaske pana, oświecę cię: Termin jest znany jak najbardziej. Premiera będzie miała miejsce razem z premierą Windowsa 8, WP8 i Windowsa RT.

  • 0

    96. ~Luka  2012-06-12 14:28:34  host: awl77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten portal ma przekazywać wiedzę na temat nowo powstałego sprzętu, informacji z działu techniki użytkowej i nie tylko. A jak narazie przedstawia głupotę użytkowników. Panie Applefan nie masz odkąd tu wchodze żadnych argumentów i kontrargumentów na połowe pierdół, które tu wypisujesz i pierwsze lepsze dziecko z telefonem z systemu android powiedziałoby ci więcej o jego zalteach niż ty tylko o wadach. Spamujesz ciągle na bierząco ten portal, a Telepolis jako profesjonalista i rozjemca powinien już dawno zablokować takich użytkowników lecz widzę, że pasuje im ta rola. Rola portalu, który zamiast uczyć ciągle dzieli i mogę powiedzieć, że dzięki temu nie zyskacie nigdy wielu użytkowników tej "zacnej" strony poszanowania. Muchy zawsze lecą do *** szkoda Telepolis...pisze tu tylko dlatego, że kiepskie wpisy tego idioty poprawiają mi humor...

  • 0

    97. ~Luka  2012-06-12 14:31:50  host: awl77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I jak zawsze za błędy przepraszam bo jak na Iphone'a tak i nie stać mnie na korektorkę tekstu...

  • 0

    98.  2012-06-12 14:53:47

    #93: Widzisz, jednostka a ogromny zbior wyspecjalizowanych jednostek zwanych firma to troche cos innego, co w swoim smiesznym zacietrzewieniu pominelas, niemniej wyobraz sobie, ze mialbym pare pomyslow, ktore mozna by wprowadzic do iOSa czy do Androida - uzywajac rownolegle tych systemow latwo o porownania. Czy jest sens przekazywac tego typu sugestie? Te detale, ktore mi nie pasuja, w wiekszosci przypadkow mozna zmienic modyfikujac oprogramowanie w plytszym czy glebszym stopniu, glownie w Androidzie jest to jak najbardziej mozliwe. No i na marginesie: Kompy od Apple'a nigdy mnie nie interesowaly, wiec jest mi co najwyzej wlochato. Poza tym to producent ustala date konferencji, wiec moga dac ja pozniej i powiedziec, ze beda wysylali natychmiast, albo zrobic zajawke i nie miec dokladnej daty. Wydajesz sie tego nie rozumiec, zabawne... :) ||| #94: przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie, jakie napisales i zobacz, jakiego debila z siebie zrobiles :> || @Luka: ilosc odslon - slowo klucz... Applefan nie robi tu akurat najwiekszego bajzlu, jakie sie zdarzaly, co nie znaczy ze robi maly...

  • 0

    99. ~haha  2012-06-12 16:33:18  host: affh233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak jest news o społeczny to sopran siedzi cicho nic .nie mówiąc. Jak jest o czymkolwiek innym to spakuje jak głupi. Ehh człowiek z kompletami, który się teraz załamać bo nowy oparty nie wnosi nic szczególnego, a co ważne nie będzie miał aktualizacji jak to mówił odrzucić, natychmiastxD

  • 0

    100. ~  2012-06-12 16:39:18  host: affh233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ad 99. Cholera jasna, spęknij w tel mi źle wpisal. Pisalem o tym zakompleksionym applefanie ktory jak jest news o apple ti siedzi cicho. Hak jest o czymkolwiek innym to spamuje jak glupi...

  • 0

    101.  2012-06-12 16:55:49

    @100 jak spamuje? Na tym portalu nawet jednego posta tego kogoś nie ma. Taki użytkownik w ogóle nie istnieje. Masz chyba halucynacje:P

  • 0

    102.  2012-06-12 17:00:00

    @100 a jednak istnieje. Po prostu wszystkie jego wpisy hurtem usunęli, ale zaczął uzupełniać.

  • 0

    103. ~applefan  2012-06-12 17:50:48  host: abwz231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zenada. usuneli mnie z forum. beznadzieja... Gorsi pisza tutaj uzywajac przeklenstw i nikt sobie z tego nic nie robi. Trafia sie dyskutant taki jak ja z ktorym zaczela wiekszosc sie spierac rzeczowo i nabijac im "ogladalnosc" to mnie bez ostzezenia usuneli. To moj ostatni wpis tutaj. Pozdro!

  • 0

    104. ~  2012-06-12 18:46:48  host: affh233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Applefan- jak cudownie to przeczytac, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc ze to twoj ostatni post

  • 1

    105.  2012-06-12 18:51:36

    @103 Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.

  • 0

    106.  2012-06-12 19:48:06

    @103 dużo szczęścia na nowej drodze życia i niech moc Cię prowadzi młody padawanie.

  • 0

    107.  2012-06-12 22:11:07

    iPad'awanie :D

  • 0

    108. ~  2012-06-12 22:38:10  host: acwn101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    107, a ten apostrof po co, jelop'ie?

  • 0

    109.  2012-06-12 23:37:37

    !108 to taki rebus. Z resztą, co ci tłumaczę? I tak nie zrozumiesz.

  • 0

    110.  2012-06-13 08:46:34

    @109 oczywiście miałem na myśli kalambur. Tak to jest, jak się pisze o późnej porze.

  • 0

    111.  2012-06-13 14:15:07

    @108 nie twój poziom żartu, nie zrozumiesz zabawy słowami :]

  • 0

    112. ~symbian  2012-06-15 21:24:13  host: dynamic-78-8-168-152.ssp.dialog.net.pl

    kurna,odpowiadanie na połączenia za pomocą sms zgapili od androida ICS(sony taką funkcję ma).

Dodaj swoją opinię