Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS 6: płatny FaceTime "po sieci" w AT&T?

iOS 6: płatny FaceTime "po sieci" w AT&T?

Q! 17 Lipca 2012 17:12

0 0

ios6 platny facetime po sieciPo płatnym korzystaniu z funkcji hotspota, amerykański AT&T może rozważać podobny krok w przypadku korzystania z rozmów FaceTime za pomocą sieci operatora w systemie iOS 6 - informuje serwis 9to5Mac.

Przy próbie skorzystania z rozmów FaceTime i sieci operatora pojawia się komunikat o konieczności włączenia odpowiedniego konta poprzez kontakt z operatorem lub za pomocą odpowiedniej strony WWW. Sytuacja taka ma miejsce w systemie iOS 6 beta 3.




Wciąż nie wiadomo, czy AT&T pobierać będzie dodatkowe opłaty za możliwość skorzystania z tej funkcji za pomocą sieci. Plany taryfowe przygotowane dla najnowszego iPhone’a nie zostały wciąż zaprezentowane, jednak taka możliwość, jak widać, będzie istnieć.

Źródło tekstu: 9to5 Mac     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~  2012-07-17 17:29:49  host: ip-37-209-147-225.free.aero2.net.pl

    @1, może i genialny, ale drogi, mnie nie stać chyba że mi pożyczysz z 1 tyś?

  • -1

    4. ~  2012-07-17 17:45:28  host: 178.73.49.129

    3. Chętnie bym to zrobił, ale sam się zadłużyłem na kupno tego dzieła wszech czasów. Trochę zrywał połączenia, więc musiałem też dopłacić sąsiadowi, żeby się ze mną zamienił na Nokię n9, więc sam mam mnóstwo długów.

  • 0

    5.  2012-07-17 17:57:32

    @tadek-od moherow wara... a applefan juz sie pewnie ze wstydu kryje..bo jak to bronic.. ;)

  • 0

    6.  2012-07-17 17:57:47

    nie 'włączenie odpowiedniego konta', ale że usługa nie jest aktywna na tym koncie (abonenckim) - jest drugie zdjęcie do tej informacji na forach i w serwisach.

  • 0

    7. ~JustMe  2012-07-17 18:00:38  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Kolega sie mnie pyta jak podczas edycji emaila wyslac/dolaczyc zdjecie.Kolega ma iPhone 4s :D

  • 0

    8. ~  2012-07-17 18:07:28  host: user-46-113-77-251.play-internet.pl

    kopiować zdjęcie i wklejać w mail, dzis to odkryłem :D

  • 0

    9. ~  2012-07-17 18:15:53  host: host250-237-static.195-31-b.business.telecomitalia.it

    Żądam jeszcze do tego opłaty za wciśnięcie klawisza włączenia :P

  • 0

    10.  2012-07-17 18:26:59

    @1 przecież te opłaty wprowadza AT&T (autonomiczna firma) a nie Apple wiec co na nim psy wieszasz? Skoro chcą pobierać opłaty to proszę bardzo. Skoro Facetime jest tylko w iPhonie to o tym telefonie mowa. W PL sieci pobierają opłaty np za sprawdzanie konta. Apple wręcz obniża koszty swoim użytkownikom wprowadzając np iMessage z którego korzystam i wysyłam wiadomości i zdjęcia za free.

  • 0

    11. ~justMe  2012-07-17 18:38:15  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Applefan,mowisz iMessage?Ja od lat uzywam BBM I nie reklamuje tego na Telepolis.Malo tego,nie pisze ze RIM obniza koszty swoim uzytkownikom wprowadzajac BBM!

  • 0

    12.  2012-07-17 18:45:32

    @11 odbijam piłeczkę, że opłaty za FaceTime to wymysł Apple co sugeruje 1,2,5. Apple gdyby chciał doić klientów za pomocą operatorów to nie tworzyłby czegoś takiego jak iMessage.

  • 0

    13. ~JustMe  2012-07-17 18:50:59  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Wobec BBM Apple musialo cos wymyslec,nie mialo wyjscia.I tak dosc pozno nawiazali "walke" z RIM w tym temacie.A co do FaceTime to proste,zrobili cos co jak zwykle ma przyniesc kase,pewnie potem podzial z AT@T I wszyscy szczesliwi.iMessage jest nielimitowane jak BBM w Blackberry ktore dziala po BIS?

  • 0

    14.  2012-07-17 18:54:50

    @justme,applefan-niestety, nie macie racji..obaj. Zadnej firmie(ZADNEJ) nie zalezy na tym aby miec mniej kasy. Jak daje w jednej "dziedzinie" to odbije sobie to w drugiej (podwojnie).Jak to mowia-duzy druk daje a maly zabiera.

  • 0

    15.  2012-07-17 19:10:57

    @14 to oczywiste. Apple sprzeda wiecej iPhonow bo taka darmowa usluga jest super (w BB trzeba za to placic) i wiecej klientow sie na to skusi @13 iMessage jest nielimitowany. Co do AT&T nie bylbym taki pewien. Konkurencja moze to wykorzystac lub sie z AT&T dogada i zrobia maly syndykacik :)

  • -1

    16. ~  2012-07-17 19:26:21  host: 109.95.236.29

    Wielka nowosc za videocall zawsze sie placilo ekstra, nikogo nie interesowalo ze jest to transmisja danych.

  • 0

    17. ~JustMe  2012-07-17 19:28:43  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Applefan,za jaka usluge trzeba w BB placic?O czym piszesz?

  • -1

    18.  2012-07-17 19:33:48

    applefan_ żeby doić klientów to mają nie iMasaż tylko iFone ;p

  • 0

    19.  2012-07-17 20:17:34

    @18 tak masz racje. Powinni jak każda szanująca się firma rozdawać produkty premium za darmo :)

  • 1

    20. ~Jan  2012-07-17 20:18:59  host: apn-46-76-207-145.dynamic.gprs.plus.pl

    @16 chyba ty płacisz dodatkowo, ja płacę tyle samo jak za połączenie vioce

  • 0

    21. ~Johny11  2012-07-17 20:50:20  host: 194.242.104.58

    Mi się to kojarzy z tym że Skype jest na BB tylko w sieci Verizon chyba. Temat sam w sobie już kiedyś był, że sieci jak nie będą zarabiać na minutach i sms bo ludzie będą używać komunikatorów to będą musieli się na co innego przerzucić i to dać jako usługę dodatkową. Sama ekonomia. Jak by bylo za darmo to by telekomy poupadały. Co do iMessage i BBM to każdy wie że BBM jest darmowy i nikt o nim nie mówi, a jak Apple zrobi iMessage to jest szum że nowa usługa. Tak naprawde jest iMessage g.... warte bo wcale nie jest darmowe tak jak i BBM też nie. Z jednej strony są pakiety internetowe a z drugiej usługa BlackBerry (która jest lepsza). Za darmo to czasami nie można nawet w przysłowiowy ryj dostać.

  • 0

    22. ~error  2012-07-28 13:48:26  host: z32-03.opera-mini.net

    @19 i tu jest na ciebie haczyk bo napisaleś : „powinni jak każda szanująca się firma rozdawać produkty premium za darmo” czyli napisałeś że apple nie jest szanującą się firmą tylko gów*em. Twój pierwszy racjonalny komentaż trzeva to uczcić !!!

Dodaj swoją opinię