Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS 6: nowe funkcje nie dla wszystkich

iOS 6: nowe funkcje nie dla wszystkich

Q! 12 Czerwca 2012 18:32

0 0

Podczas prezentacji na WWDC 2012 najnowszej wersji systemu iOS 6 Apple nie podał informacji o dostępności poszczególnych funkcji dla swoich urządzeń. Teraz jest już wszystko jasne.

O prezentacji iOS 6 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Które funkcje będą dostępne dla jakich urządzeń?

Nawigacja krok po kroku oraz Flyover, czyli trójwymiarowy widok map, dostępny będzie tylko dla iPhone’a 4S oraz iPada 2 i nowego iPada (trzeciej generacji).

Podobnie będzie z asystentem głosowym Siri. Z jego możliwości skorzystać będą mogli użytkownicy iPhone’a 4S oraz nowego iPada.




Usługa Shared Photo - tylko dla iPhone’a 4/4S oraz iPada 2 i nowego iPada. Tak samo jak możliwość wykonywania połączeń FaceTime za pomocą sieci operatora.

Oprócz tego warto mieć na uwadze, że nie wszystkie funkcje iOS 6 mogą być dostępne w każdym kraju. Niektóre z nich mogą zostać ograniczone lub wyłączone przez lokalnych operatorów.

iOS 6 ma być dostępny na jesieni.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    28. ~Qper  2012-06-13 06:28:57  host: can68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26 otworz sobie listę nowości i zobaczysz że pojawił sie taka funkcja

  • 0

    29.  2012-06-13 08:35:38

    @Qper: moge sie mylic jak kazdy, nie jestem omnibusem. Dobrze, ze napisales o problemach z Nexusem - az nie bylem swiadomy. Jesli tak jest, to rzeczywiscie wspolczuje, ale widzac jak wygladaly sciezki pierwszego Nexusa (AFAIR) trzeba bylo sie dwa razy zastanowic... ja nie zaluje. 4.0.4 - ok, serio nie ma zadnego sensownego ROMu z XDA? :) Bo az nie wierze ;) Co do reszty - napisz dokladniej i pogadamy, ale dla mnie model aktualizacji Apple to taka zapchajdziura zeby wmowic userom, ze support jest tak dlugi. De facto ostatni soft zamulil 3G na dobre (jakby juz wczesniej nie byl - podziwiam Cie, ze mialem cierpliwosc uzywac tej wersji ;), 5tka miala wielkie problemy z zarzadzeniem bateria (niektorzy twierdza, ze dalej ma), juz z 4ki czesc funkcji nie byla zaimplementowana, a to co teraz sie dzieje, autentycznie jest dosc smieszne :) Przynajmniej ten FaceTime WRESZCIE _laskawie_ dostaniemy do wielce milosciwej firmy ej.pl.. Na marginesie: Ty gadasz o marketingu, a przez JB (de facto z udzialem czesci ludzi z XDA, tyz) jakos mozna bylo zrobic update nawet 3G do Siri. W tym przypadku tez tak bedzie, to tak naprawde jedyna funkcja, jaka jest nieportowalna jest wlasnie FaceTime, z powodow czysto hardware'owych. Choc od biedy daloby sie skorzystac z tylnej kamery, zreszta kiedy pamietam takie kombinacje ;)

  • -1

    30. ~Mucus  2012-06-13 08:52:20  host: host86-171-8-108.range86-171.btcentralplus.com

    Jestem ROZCZAROWANY tym update!!! Nie ma NIC nowego! Zadnej innowacji, Apple ma jeszcze u mnie jeden kredyt zaufania 7 mka musi zmienic wiele albo kupuje cos z nadchodzacym BB10

  • 0

    31. ~Qper  2012-06-13 09:13:08  host: fis242.internetdsl.tpnet.pl

    @ o ile do tego czasu RIM wytrzyma presję finansową...

  • 0

    32. ~M.  2012-06-13 09:15:06  host: 095160187085.olsztyn.vectranet.pl

    @30 Apple nic nie zmieni jeszcze przez długi czas, spójrz sobie na rozwój np. ich systemu Mac OS X, pierwsza wersja (10.0) pochodzi z 2001 roku, wizualnie niewiele różni się od najnowszej 10.8, a minęło 11 lat :)

  • 0

    34. ~Qper  2012-06-13 09:25:48  host: fis242.internetdsl.tpnet.pl

    @PLANET Nigdzie nie piszę, że jest w 100% idealnie. Każdy producent ma swoje problemy i strategie. Mnie strategia Apple odpowiada i tyle. To jest moje zdanie i go nie zmienię bo zbyt wiele urządzeń używałem. Wiesz takie same kwestie można wytykać innym telefonom i softom ale nie o to chodzi. Apple jest potężną firmą i po ilości sprzedanych telefonów widać jak ludzie cenią sobie ich produkt. Mam wielu znajomych co poprzechodzili z Androida na iPhone i powiedzieli, że już nigdy więcej Androida. Ja akurat zrobiłem odwrotnie. Android jest ok ale ma wiele wad których np nie zauważam u iPhonów. Mówię to na bazie mojego Galaxy Nexusa. Mam problemy z utratą WiFi, baterią i generalnie z optymalizacją działania. Sam nie wgrywałem romu bo wiem, że po wgraniu 4.0.4 siada zasięg sieci dlatego Google zatrzymało aktualizacje... Generalnie był to przemyślany zakup "czystego" Androida i nie chcę tu polemizować. Jeszcze raz powiem, że chciałbym aby Google tak sterowało aktualizacjami Androida, żeby każdy mógł chociaż po części spróbować okrojonego nowszego softu. Wiesz jak wygląda rzeczywistość.

  • 0

    35.  2012-06-13 09:49:18

    Dzieki ze napisales o tle swojego przejscia. Ja mialem dokladnie ten sam kierunek, choc zupelnie w innych okolicznosciach.. Rozumiem, chciales systemu w czystej postaci bezposrednio (no, prawie, pomijajac Samsunga jako producenta sprzetowego) od firmy go produkujacej. Rzeczywiscie, moglbym sie czuc zawiedzionym na Twoim miejscu i potrafie zrozumiec spojrzenie nieco bardziej entuzjastyczne na Apple'a. W moim przypadku bylo troche inaczej.. Podczas gdy 3GS byl szybka rewelacja - naprawde czyms niesamowitym, szczegolnie w porownaniu do wolowatego IMHO 3G (nie kupilem, ale potestowalem..) i innych modeli uzywanych w analogicznym okresie - tak juz przy 4ce iOS zaczal sie nieco nudzic, ekran okazal sie bardzo kruchy (niedlugo po kupnie upadek na beton z wysokosci moze metra (mimo, ze byl w etui, nieszczesliwie sie wysunal z tegoz) zalatwil mu ryse, ktora zreszta pojawila sie pozniej w powodu naprezen, ot spasowanie materialu - absolutnie bez tragedii, ale nie czyni to uzytkowania przyjemnym, a wymiana zaspawanych LCD+digitizera+szybki na poziomie 400 zl nie jest oplacalna), a koniec koncow dzialanie samego systemu po prostu zwolnilo, wskutek zapchania softami czy tez i z innych powodow - efekt taki, ze stal sie moze nawet nie awaryjny (choc to kwestia spojrzenia), ale naprawde upierdliwy, bo np. sciaganie z AppStore'a nastepywalo po czesto parokrotnym powtorzeniu. I to mimo pewnego czyszczenia. Przejscie na S2 bylo troche nieoczekiwane, ze wzgledu na specyficzna historie tegoz, zwiazana z WCG (pozdrawiam Samsunga PL i nie tylko PL ;), ale koniec koncow mialem okazje sie z nim oswajac dosc dlugo. Na poczatku moje odczucia byly raczej negatywne, a zalet nie widzialem zbyt duzo. Dopiero z czasem zaczalem sie przyzwyczajac, patrzec z mniejszym dystansem i otwierac sie powoli na zalety - i wady zreszta tez. W okolicy ICSa zaczalem uzywac juz na tyle intensywnie, zeby zdegradowac iOSa do roli drugorzednego.

  • 0

    36.  2012-06-13 09:58:39

    No i nie zapowiada sie, zeby sie to szybko zmienilo - dopoki WP sie nie rozwinie mocno (tak jak zgaduje - trzecia generacja? ;) nie ma go co traktowac za powaznie, to zreszta kolejny iOS pod wieloma wzgledami ; ale zobaczymy co Intel i Samsung wykombinuja z Tizenem, tylko ze to i tak ma byc system nieco podrzedny. Ewentualnie nowe BB, ktore jest jak najbardziej OK, pomijajac fakt ze potrzebuje wiecej multimedialnosci ;) w systemie. A iOS... no coz, on sie w kwestii podstaw nie zmieni, a mnie bardzo nie podoba sie iTunes, nie podobaja sie liczne ograniczenia (nie wszystkie, ale sporo, to sie czuje mocno dopiero po przesiadce czesto) ani zamknietosc. Wydaje sie wiec, ze combo flagowy Android + (aktualny) iOS jest calkiem sensowne, tylko ze iOSa juz nie bede raczej upgrade'owal, chocby ze wzgledu na to, ze na kazdy model trzeba sie troche szarpnac, ceny sa jednak horrendalne :) Jak na razie z powodow w miare oczywistych jedyny sensowny model to S3 czy tego chce czy nie, acz kontakt empiryczny zapewnil baaardzo przyjemnych doznan, czesc watpliwosci jest juz rozwiana :) Oczywiscie sa i wady, ale poniekad jestem na niego skazany ;) Pozdrawiam!

  • 0

    38.  2012-06-13 10:28:37

    Tez jestem ciekaw co na to applefan, zadzwiwiajaco duzo komentuje newsy o topowych modelach konkurencji a milknie przy nowych info o apple. Dziwne...

  • 0

    39.  2012-06-13 10:35:12

    @RobertX: o ile kojarze, chyba zbastowal po usunieciu jego konta. @troll: tja, a ty spadaj na szczaw, bo jak g*wno wiesz, to masz g*wno do powiedzenia, co zreszta widac :>

  • -1

    40.  2012-06-13 10:37:11

    A co do info to chyba kolejne marketingowe zagranie apple. Wprowadzamy nowy iOS, zeby ludzie o apple nie zapominali, choc nie wiem czemu dali kolejny numerek bo przeciez niewiele sie zmienilo. A te zmiany, ktore sa dostepne beda tylko dla najnowszych urzadzen, natomiast np. 3GS zmienia tylko cyferke w oznaczeniu wersji, zeby fani sie cieszyli, ze 3 letni telefon jest dalej wspierany i ma najnowszy OS, poza tym na wykresach fragmentacji systemu iOS 6 bedzie mialo 99% i apple znow jest amaizing... Tego mozna bylo sie spodziewac, ludzie podniecaja sie, ze apple tak dgo wspiera swoje urzadzenia ale o to nie trudno kiedy ma sie ich 2 czy 3... Teraz kiedy iP ma juz kilka lat do tego dochodzi iPad i iPod to sie fragmentacja zacznie, a glupi bedzie sie cieszyl ze w menu, w info o systemie mu sie numerek zmienil...

  • 0

    41. ~  2012-06-13 10:45:20  host: 66.154.119.185.static.quadranet.com

    39.PLANET2012-06-13 10:35:12@RobertX: o ile kojarze, chybazbastowal po usunieciu jegokonta. @troll: tja, a ty spadaj naszczaw, bo jak g*wno wiesz, tomasz g*wno do powiedzenia, cozreszta widac :>

  • 0

    42. ~  2012-06-13 10:47:38  host: 66.154.119.185.static.quadranet.com

    ad 39

  • 0

    43. ~Qper  2012-06-13 10:55:01  host: fis242.internetdsl.tpnet.pl

    @Planet powiem tyle wykonanie samsungów nie powala... Jedyne co to bebechy są na wysokim poziomie. S3 widziałem ale jakoś mnie nie przekonał w 100% - oczywiście plastik i to bardzo podobny do Nexusa. Ale nie bierz tego do siebie ;)

  • 0

    44.  2012-06-13 11:35:52

    @39 poziom wypowiedzi żenujący,niestety telepolis zmierza w stronę onetu.Człowiek z klasą ignoruje zaczepki trolli...tu widać brakuje kultury i IQ

  • 0

    45.  2012-06-13 12:06:29

    @PLANET, Wez pisz jakies artykuly czy cos, bo takie eleboraty w komentarzach ludzie zlewają :O

  • 0

    46.  2012-06-13 12:26:39

    Qper: zgadzam sie, szczegolnie patrzac na niektore HTC chociazby. Niemniej nic na to nie poradze, acz i tak czekam na niebieska wersje.. || AFTER5: odpowiedzialem na poziomie zaczepki, czasami mam dosyc debili to i odpowiem w ten sposob. Laskawie nie oceniaj po jednym komentarzu, jak mi sie przelewa to i odpyskne. || @45: czasami pisze ;) Jak ktos zlewa, to jego sprawa, nie mam z tym problemu.. To wymaga odrobine wysilku ;) A jak przeczyta i odpowie z sensem, tylko bede sie cieszyl.

  • 0

    47.  2012-06-14 07:14:41

    Hm co to za narzekanie- 3GS jest modelem sprzed 3-4 lat a i tak ma wsparcie, niektórych funkcji nie będzie miał bo ma za słabą specyfikację i by muliły- mapy 3D, kamerki do FT nie ma ;) Pokażcie mi smartfon z Androidem który jest tyle lat wspierany i aktualizowany ;)

  • 0

    48.  2012-06-14 13:28:12

    Nie chodzi o narzekanie dt. iP3GS, tylko o iP4 ;)

  • 0

    49.  2012-06-14 13:29:33

    Poza tym sprzed jakich CZTERECH lat... sprzed 3 i to niecalych :)

Dodaj swoją opinię