Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS 5 vs. Windows 8, czyli tabletowy pojedynek czas zacząć [wideo]

iOS 5 vs. Windows 8, czyli tabletowy pojedynek czas zacząć [wideo]

Q! 16 Września 2011 00:42

0 0

Podczas konferencji BUILD, Microsoft zaprezentował swój najnowszy system przeznaczony m.in. na tablety. Jak się on sprawuje względem największego konkurenta, iOS 5 na iPadzie 2? Serwis WinRumors rozwiewa wątpliwości.

Wspomniany serwis przygotował prawie 11-minutowy film porównawczy, na którym prezentuje kilka elementów obydwu systemów. Podczas jego oglądania warto mieć na uwadze, że Windows 8 znajduje się cały czas w wersji dalekiej od końcowej, natomiast iOS 5 jest prawie w wersji finalnej.






Kiedy tablety z nowym systemem Microsoftu trafią na rynek? Dokładnie nie wiadomo, jednak na pewno nie nastąpi to wcześniej niż w 2012 roku. Obecnie wiadomo jedynie tyle, że w tabletowej drużynie Microsoftu zagrają na pewno Samsung, Acer oraz MSI. Jednak do czasu premiery tabletów z nowym Windowsem, dołączą zapewne inni producenci.

Źródło tekstu: winrumors, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2011-09-16 10:25:55  host: z44-07.opera-mini.net

    czyli kiedy iOS byl dopiero opracowywany?czyli kiedy iOS byl dopiero opracowywany?

  • 0

    13.  2011-09-16 10:27:27

    Mam nadzieję, że z Win8 będzie identyczna sytuacja jak w 7 i Microsoft nie wpadnie na pomysł zamknięcia się na inne firmy jak komunistyczny Apple. W końcu mamy demokrację. I .

  • 0

    14. ~phi  2011-09-16 10:45:23  host: 212.160.172.70

    Matko boska, komunistyczny Apple, demokratyczny Microsoft - jedna z największych bzdur EVER.

  • 0

    15.  2011-09-16 10:55:47

    Wbrew pozorom tak właśnie jest. Apple ma politykę zamykającą się na inne firmy. Wszystko tylko Apple z iStore. Fakt, mają dobre patenty, które inni kopiują. Microsoft np. powiedział: jeśli chcecie piracić - piraćcie Windows, a nie inne systemy. Nie przepadam za Microsoftem, ale już się zaczyna zmieniać i otwierać na użytkowników. A dla Appla liczą się tylko Amerykanie. Jak to ktoś powiedział - jak Apple powie, że wynalazł koło, Amerykanie uwierzą.

  • 0

    16.  2011-09-16 11:00:10

    A np. wybór przeglądarki w Windowsie? Co na to powiesz? Ma coś takiego Apple? Nie sądzę.

  • 0

    17. ~koniusz  2011-09-16 11:13:21  host: aamw58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepiej gdyby wypowiedzieli się ci którzy mają Apple wtedy pisaliby o czymś o czym mają jakiekolwiek pojecie. Ludzie Apple nie ma sobie równych - nigdy windy

  • 1

    18.  2011-09-16 11:25:23

    I co niby to wideo pokazuje? Że jakiś facecik przez minutę nie może się zdecydować czy zrobić slide to unlock czy nie zrobić? Owszem, Win 8 nie wygląda źle, ma kilka fajnych ficzerów. Ale nie w tym rzecz. Chodzi o to by finalnie Microsoft (Google ze swoim Androidem zresztą też ma ten problem) zrobił coś takiego, co by sprawiło że użytkownik będzie chciał używać ich systemu. Brakuje im tego "amazing".

  • -2

    19. ~  2011-09-16 11:35:03  host: ip-94-42-35-182.multimo.pl

    Amazing w przypadku Windy to sto razy bardziej zaawansowane aplikacje, a nie zabawkowe imitacje programów. Ten interfejs będzie można wyłączyć i korzystać z prawdziwego Windowsa i wszystkimi jego zaletami. Firefox, Office, obsługa apletów JAVY(kurnik), zawsze najnowsze wersje flash itd.

  • -1

    20.  2011-09-16 11:44:33

    @up Nie no, może nie aż tak drastycznie, na pewno Apple ma dużo dobrych odpowiedników, a nawet wiele aplikacji, które są lepsze niż te w Windzie, ale i odwrotnie. Btw - Firefox rulez :), zgadzam się.

  • 0

    22.  2011-09-16 13:29:53

    @up Nie dociera do mnie twoja (celowo z małej) opinia, ale każdy ma praco do swojej opinii, ale nie musisz mi ubliżać. Piszesz o komunistycznej fuszerce, ja mówię o komunistycznej filozofii, weź się ogarnij, bo nie rozumiesz o czym piszę i przelewasz tu swoje mądrości...

  • 0

    23.  2011-09-16 13:30:08

    prawo*

  • 0

    24. ~  2011-09-16 13:46:02  host: user-188-33-189-87.play-internet.pl

    komunistyczna fuszerka wynika wlaśnie z takiej bylejakiej komunistycznej mentalnosci czyli filozofii (jesli już używać tego słowa) - nie wiem jak ma sie Microsoft i Windows do wolnosci lub nie bycia komunistyczna filozofia, skoro jest to w stosunku do Linuxa tak samo zamkniety system??? Ale moze ty o linuxie nie słyszałes :))))

  • 0

    25.  2011-09-16 13:53:06

    Nie. A co to? :P Linux to inna bajka, bo to produkt open source, ale jeśli chodzi o jakość to niestety nie dorównuje OS i MS. Optymalnie byłoby chyba mieć wszystkie systemy, niewygodne. A może Chrome OS? :] Komunistyczna mentalność, to to, że ZSRR zrobił np. tory o rozstawie większym niż cały świat, bo za przeproszeniem p...oli inne kraje. Zamyka się na własny kraj - o to mi chodziło. Nie mówię wcale, że Windows jest idealny. Używało się od lat z konieczności, aczkolwiek 7 jest już całkiem udana, zobaczymy właśnie co z 8.

  • 0

    26.  2011-09-16 14:01:00

    Piję najbardziej do np. tego, że iPAD 2 nie ma USB. Dlaczego?

  • 0

    27.  2011-09-16 14:02:06

    Albo zlał ciepłym sikiem Adobe w niektórych rozwiązaniach (Flash).

  • 0

    28. ~  2011-09-16 14:15:02  host: user-188-33-189-87.play-internet.pl

    oczywiscie zdajesz sobie sprawe, że tory o innej szerokości nie powstały dziś ani wczoraj? oczywiscie słyszałeś jak wiele róznych standardów szerokosci torów istniało na poczatku - a nawet teraz miejscami? oczywiscie wiesz bardzo dobrze jak wiele standardów napiecia (ogólnie) sieci istnieje tylko w samej Europie? Z pewnoscia wiesz jak długo istnieje usb, jak długo usb2 jak długo hdmi i jeszcze parę innych dziwacznych tymczasowych tworów... z tego co piszesz wnioskuje, ze musisz być bardzo młodym człowiekiem, dla którego horyzont czasu typu 4 lata to cała historia

  • 0

    29. ~  2011-09-16 14:16:57  host: user-188-33-189-87.play-internet.pl

    nie wspomne o usb mini, mikro itd czy ładowarkach do telefonów (różnej masci i niepasujących do siebie nawzajem), kartach pamieci itd itp

  • 0

    30. ~  2011-09-16 16:23:15  host: ip-94-42-35-182.multimo.pl

    Trochę widzę rozpędzacie się mówiąc o dobrych aplikacjach na iOS. Owszem, jak do smartfonowzych zastosowań są to aplikacje wręcz wzorowe i łatwe w obsłudze, ale tablet to urządzenie które powinno wychodzić powyżej smartfonowych rozwiązań, a Windows aplikacjami jest lata świetlne do przodu - może nie jest to zasługa samego Microsoftu, lecz zewnętrznych firm, ale porównywanie prostego systemu bez flasha, bez alternatywnych przeglądarek, bez office(bo jak tu porównywać takiego DocsToGo z MS Office) czy aplikacji typu Paint Shop Pro to obraza dla Windowsa. Ba, już się nawet pojawił programik do odblokowania normalnego wyglądu Windowsa :)

  • 0

    31.  2011-09-16 16:34:29

    @19: ale normalny interfejs Windows kompletnie nie jest przystosowany do dotykowych ekranów obsługiwanych palcami. Z mniej więcej tego samego zresztą powodu w flaszkowe aplikacje w smartfonach/tabletach to nieporozumienie. Całkowicie inna filozofia obsługi. Interfejs użytkownika który całkiem nieźle sprawdza się przy sterowaniu myszką jest pomyłką gdy chcemy obsługiwać go dotykiem. Nie tędy droga.

  • 0

    32.  2011-09-16 16:38:01

    Taka walka o aplikacje, ale tablety Windows8 oparte na ARM (czyli pewnie duża część) nie bedą obsługiwać aplikacji stworzonych dla dzisiejszych PC.

Dodaj swoją opinię