Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS 4 oficjalnie dostępny

iOS 4 oficjalnie dostępny

LuiN 21 Czerwca 2010 21:34

0 0

Tak jak zapowiadał Apple, od dziś możliwa jest bezpłatna aktualizacja oprogramowania iOS do wersji 4 w iPhone'ach 3G i 3GS.

Co bardziej niecierpliwi użytkownicy iPhone'ów mogli cieszyć się oprogramowaniem iOS 4 już kilka dni temu (posiadacze Maków jeszcze wcześniej). Teraz Apple udostępnił iOS 4 oficjalnie - wystarczy kliknąć "Sprawdź uaktualnienia" w iTunes i następnie podążać za polskojęzycznym kreatorem.

Przed instalacją oprogramowania konieczna będzie aktualizacja iTunes do wersji 9.2. W iPhone 3GS dostajemy pełną funkcjonalność iOS 4, w iOS 4 dla iPhone 3G pominięto wielozadaniowość i kontrolę nad tapetą pod ekranem home.




Aktualizacja instaluje nowy baseband, w związku z czym osoby, które na własną rękę ściągnęły blokadę simlock muszą jeszcze poczekać na nowe narzędzia. Jailbreak iOS 4 jest już możliwy (ostatnie wersje aplikacji Redsn0w). Wraz z premierą nowego oprogramowania w polskim App Store pojawiła się aplikacja iBooks.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~PPP  2010-06-21 23:12:59  host: apn-77-112-232-113.dynamic.gprs.plus.pl

    Programy zostają

  • 0

    7.  2010-06-21 23:18:22

    Patrykpucek- dopiero po wpisaniu 50 znaków działa...

  • 0

    8.  2010-06-21 23:22:21

    @7. Dzieki, juz mi dziala. Choc pojawilo sie troche wczesniej, przy 28 znaku. Ale mimo wszystko, Dzieki.

  • 0

    10.  2010-06-22 00:14:08

    Jest już zapowiedź działającego JB i unlock na nowy baseband :P

  • 0

    11.  2010-06-22 00:40:54

    vonski: ja tam np. stwierdzilem, ze nie bede sie za kazdym razem zastanawial czy bedzie w koncu unlock czy nie i zdjalem simlocka oficjalnie (w orange za 77 pln).

  • 0

    12.  2010-06-22 00:46:58

    Mi się juz nie chce w to bawić, bo za chwilę sprzedaję 3GSa (wiadomo po co :) Ale sporo jest ludzi z simlockami z róznych egzotycznych sieci, i dla nich jest to dobra wiadomość...

  • 0

    13.  2010-06-22 01:33:46

    Aktualizacja poszła bez problemu, tylko konfiguracja internetu mi przepadła. Ogólnie różnic jest mało, dodali więcej wodotrysków, osobiście odczułem lekki wzrost wydajności w aplikacjach.

  • 0

    14. ~Dognier  2010-06-22 07:33:51  host: 088156024066.olsztyn.vectranet.pl

    Na 3G odczułęm zwiększone zapotrzebowanie na RAM, a z tym związane czasem lekkie szarpnięcia animacji, na sofcie 3.1.3 się to nie zdarzało.

  • 0

    15. ~Kamil  2010-06-22 09:27:23  host: host-80-252-2-170.gazeta.pl

    Z kolei u mnie niby wszystko OK, ale drastycznie pogorszyła mi się jakość zdjęć wrzuconych do galerii (zrobionych na lustrzance), są mniejsze i mocno skompresowane. W poprzedniej wersji IOS mogłem te zdjęcia bardziej powiększyć, również zrobione aparatem iPhone'a. Podobnie u Was?

  • 0

    16. ~code  2010-06-22 09:49:24  host: 213.134.185.194

    @Kamil: mak czy winda?

  • 0

    17. ~piyoter  2010-06-22 10:18:27  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    podsumowując: drastyczne pogorszenie jakosci zdjec z galerii, zwiekszone zużycie ram, konfiguracja netu przepadła, brak płynnosci animacji, wiecej niepotrzebnych wodotrysków... ale ajfon jest (ponoć)najlepszy!

  • 0

    18.  2010-06-22 10:34:15

    piyoter - jak rozumiem Twój producent telefonu aktualizuje Ci oprogramowanie wraz z kolejnymi jego generacjami (WM 6.1 -> 6.5 -> WP7; Symbian S60 5th ed -> Symbian ^3; Android 1.0 -> 2.2), dostosowując je do możliwości sprzętu? I pewnie też masz zachowanie 3-letniego wsparcia wstecznego tak? No i wszystkie programy po aktualizacji dalej Ci działają? Aha - jak wymieniasz telefon na kolejną generację Twoje legalne programy możesz zainstalować na nowym telefonie, bo licencja nie jest oparta o numer IMEI? Podsumuj sobie swój telefon lepiej:P

  • 0

    19. ~Kamil  2010-06-22 10:40:31  host: host-80-252-3-162.gazeta.pl

    ~code Mac

  • 0

    20. ~PLANET  2010-06-22 11:35:38  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    No to ja poczekam na lepsiejsza wersje ;)

  • 0

    21. ~Mungo  2010-06-22 11:51:56  host: 89.187.233.197.ip.abpl.pl

    @17. Co do zdjęć w galerii to też mi się to nie spodobało. Ale wystarczyło je zsynchronizować od nowa i jakość wróciła... Pozostałe zarzuty to malkontenctwo...

  • 0

    22.  2010-06-22 13:10:45

    Wiecie czym może być spowodowany spadek tej jakości zdjęć, mam podobnie, ponowne wgrywanie nic nie pomaga.

  • 0

    23. ~Mungo  2010-06-22 17:59:24  host: 89.187.233.197.ip.abpl.pl

    @kwistas. Usunąłeś ten folder na dysku komputera w którym iTunes trzyma to co wrzuca dalej na iPhona?

  • 0

    24. ~code  2010-06-22 21:16:45  host: 212.160.172.70

    @ Kamil: ponowna synchronizacja zdjęć rozwiązuje problem, przynajmniej u mnie. swoją drogą, rzeczywiście niedoróbka.

  • 0

    25. ~  2010-06-22 21:18:47  host: staticline56738.toya.net.pl

    nie moge do jednego kontaktu dopisac dwóch numerów tez tak macie?

  • 0

    26. ~ScoorViel__  2010-07-15 11:09:16  host: ti0115a380-dhcp0075.bb.online.no

    Najnowszy ultrasn0w z Cydii już umożliwia ściągnięcie simlocka ze WSZYSTKICH basebandów! sprawdzone.! sami sprawdźcie najnowszą wersję ultrasn0wa i co tam pisze - do jakich basebandów jest już przystosowana. :D

Dodaj swoją opinię