Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iOS 11: Przyciski w Centrum Sterowania nie wyłączają Bluetooth i Wi-Fi

iOS 11: Przyciski w Centrum Sterowania nie wyłączają Bluetooth i Wi-Fi

msnet 21 Września 2017 10:49

5 0

ios11 centrum sterowania

Po aktualizacji systemu do iOS może nas zaskoczyć fakt, że przyciski w Centrum Sterowania nie wyłączają komunikacji Bluetooth i Wi-Fi.




Wydawać by się mogło, że umieszczone w Centrum Sterowania przyciski Bluetooth i Wi-Fi służą do całkowitego wyłączenia danego typu komunikacji. Jednak w iOS 11 tak się nie staje. Jak wyjaśnia Apple, przyciski te służą jedynie do odłączenia urządzeń połączonych w dany sposób. Sam moduł radiowy odpowiedzialny za komunikację cały czas działa i w pewnych warunkach może przywrócić połączenie (na przykład po restarcie urządzenia lub o godzinie 5:00 rano). Takie rozwiązanie ma, wg Apple'a, zapewnić utrzymanie połączenia z AirDrop, AirPlay i usługą lokalizacji. Aby całkowicie wyłączyć Bluetooth i Wi-Fi, należy przejść do ustawień.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ios 11

w sumie: 18
  • 3

    1.  2017-09-21 10:59:15

    Coraz głupsze rozwiązania naprawdę...

  • 3

    2. ~  2017-09-21 10:59:21  host: 159-205-145-102.adsl.inetia.pl

    Poniewaz to inwigilacyjne g..o ma zawsze przekazywac dane.

  • 2

    3. ~dziuberdxtminder  2017-09-21 11:07:36  host: a10-01-05.opera-mini.net

    A myślałem że to błąd programistów, a to zamierzone działanie.

  • 2

    4. ~MQ  2017-09-21 11:10:34  host: apn-31-2-14-116.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja nie rozumiałem właśnie o co chodzi z tym, że w ustawieniach mam włączone WiFi a muszę manualnie łączyć się z siecią... w centrum sterowania miałem WiFi wyłączone i to cała przyczyna :| Ogólnie na 6S widać przycięcia animacji wyskakującego menu od force touch (przy naciśnięciu ikonki w menu) - ktoś zaobserwował? Szczerze to irytuje mnie ten iOS, nie wiem po co dowalili takie nagłówki wielkie w dialerze, wiadomościach czy ustawieniach. Po co z ekranu powiadomień zrobili widok ekranu blokady, kalkulator wygląda gorzej, centrum sterowania z doopy gdy słucha się muzyki to trzeba dalej sięgać kciukiem. W dodatku ani iP8 ani X mnie nie porwały, poważnie zastanawiam się nad zmianą na Note 8, V30 lub Mi Mix 2 (zobaczymy recenzje gdy te dwa ostatnie wyjdą). Ten update tylko wzmaga ochotę na zmianę...

  • 0

    5. ~MQ  2017-09-21 11:13:28  host: apn-31-2-14-116.dynamic.gprs.plus.pl

    Tylko nie wiem jak przeżyję zmianę z iOS gdy coś mi się przytnie na takim Note 8 (a narzekali na to w recenzjach na YT) :P

  • 1

    6. ~dziuberdxtminder  2017-09-21 11:17:27  host: a10-01-05.opera-mini.net

    4@ Masz jeszcze zmianę formatu foto i video.

  • 2

    7. ~~~  2017-09-21 12:02:38  host: eet211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli jesteś cały czas online i lokalizacja działa. Apple to na serio narzędzie do inwigilacji

  • 0

    8.  2017-09-21 12:26:39

    Znaczy ma to też dobre strony, np można kliknąć airplay nawet jak przeglądamy neta bez wifi i wtedy wznowi się połączenie. Albo jak mamy zegarek Apple i chcemy np rozłączyć tylko słuchawki to tak będzie prościej.
    @4 masz możliwość powrotu do 10, ja nie jestem przekonany do tego systemu, dlatego nie wgrywam. Co do centrum sterowania to zależy od gustu, moim zdaniem to z jedenastki jest o wiele bardziej przemyślane, jakoś do tego przeniesienia odtwarzacza na drugą kartę cały czas nie mogę się jeszcze przyzwyczaić. Znaczy wiem, że muszę sobie to przesunąć, ale jakoś prościej mi było wcześniej na 9, No i na 11 jest chyba taj samo. Centrum powiadomień też mi się teraz bardziej podoba, nie wiem czy to zauważyłeś, ale jak Przeglądasz powiadomienia i przesuniesz sobie palcem w lewo to pokazuje ci się aparat. Dla mnie super sprawa, gdy jestem w jakiejś aplikacji wystarczy, że wysunę sobie centrum powiadomień i mogę od razu przejść do aparatu. Zawsze tak jest, że na początku jakieś zmiany się nam nie podobają, bo wymuszają nowe przyzwyczajenia, a po pewnym czasie nie rozumiemy, jak mogliśmy wcześniej bez tego żyć. Ale tak jak pisałem wcześniej, zmiany dla mnie fajne, ale póki co jeszcze tego nie instaluje, bo moim zdaniem nie jest jeszcze ten system pozbawiony błędów.

  • 0

    9. ~Rock  2017-09-21 12:29:51  host: ip-37-109-33-41.a2mobile.pl

    Ale wpadka, ale lipa.

  • 0

    10. ~  2017-09-21 12:50:53  host: 168.235.197.156

    @8 masz z 14 lat i od chrzestnego iPhone SE

  • 0

    11. ~~~  2017-09-21 13:19:28  host: eet211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 zawsze znajdą zwolennicy, łykający wszystko, co poda korporacja.

  • 0

    12.  2017-09-21 14:17:26

    Czytając ostatnie wiadomości Apple idzie po całości. Podwyżka cena naprawy wyświetlaczy, ograniczenie FLAC do kilku modeli, szybkie ładowanie za dopłatą... teraz znowu pozorne wyłączanie WiFi. Cóż fanboje powiedzą że tak ma być, ja jednak nie lubię gdy ktoś decyduje za mnie. Sądzę że firma ta zmierza szlakiem przetartym przez Nokie, Blackberry a kiedyś Siemensa. Zbytnia pewność siebie nie popłaca, nawet zagorzali zwolennicy w rodzaju "applefan"(widział go ktoś ostatnio) czy "iphoneski" stweierdzą że coś tu jest nie tak :-)

  • 0

    13.  2017-09-21 14:28:04

    @5 Mate 9 jest tak bardzo szybszy od iPhone SE, że tego się nawet nie da opisać. Chyba przełożę karę z tej służbówki z powrotem do Huaweia, bo obsługa ajfona mnie dobija (te animacje wszystkie nie są po to, żeby user się posikał ze szczęścia, tylko żeby ukryć, jak iOS przymula).

  • 0

    15. ~  2017-09-21 16:14:07  host: chaos.tpnet.pl

    Emejzing!

  • 0

    16. ~klll  2017-09-21 17:19:21  host: public-gprs196967.centertel.pl

    Super sprawa. Dzięki temu przez przypadek nie zerwie polaczenia z osoba ktora mnie szpieguje.

  • 0

    17. ~tkubon  2017-09-21 18:35:28  host: 178.43.203.40.ipv4.supernova.orange.pl

    na siódemce 128 gb animacje forcetouch mulą!!! Q....wa co to ma być? Znowu postarzanie sprzętu i to tak szybko?

  • 0

    18. ~Ja  2017-09-22 09:10:10  host: 109241202230.gdansk.vectranet.pl

    A na 6S działa

  • 0

    19. ~  2017-09-27 10:48:13  host: 31-178-63-146.dynamic.chello.pl

    Całkiem dobra zmiana, można odłączyć się od WiFi ale dalej korzystać z Handoff i innych funkcji systemowych. Fajnie :) A jak ktoś chce wyłączyć WiFi na stałe, to może wejść w ustawienia.

Dodaj swoją opinię