Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości InvisibleBracelet: wyśle SMS-a w razie konieczności transportu do szpitala

InvisibleBracelet: wyśle SMS-a w razie konieczności transportu do szpitala

Q! 28 Grudnia 2009 17:48

0 0

Po raz kolejny technologia mobilna przychodzi z pomocą człowiekowi. Tym razem usługa o nazwie InvisibleBracelet poinformuje wyznaczoną wcześniej osobę o tym, że jej właściciel wymagał hospitalizacji i został przewieziony do szpitala.

InvisibleBracelet to jednocześnie produkt i usługa. Składa się ona ze specjalnej karty, którą należy nosić przy sobie. W razie jakiegokolwiek zdarzenia wymagającego interwencji lekarza i hospitalizacji, następuje automatyczne wysłanie wiadomości tekstowej lub email do wskazanej wcześniej osoby. Wiadomość taka zawiera informację o której godzinie oraz do którego szpitala został przetransportowany poszkodowany.

Usługa działa podobnie do inicjatywy ICE (In Case of Emergency), która promuje wpisanie do książki telefonicznej kontaktu, który w razie nagłego zdarzenia miałby być jako pierwszy o tym poinformowany. Jednak w tym przypadku wysyłka informacji następuje automatycznie, a co więcej - standardowo zawiera ona dodatkowe informacje.




Z drugiej strony InvisibleBracelet to usługa, która pozwala jej użytkownikowi na zgromadzenie w jednym miejscu informacji na temat swojego stanu zdrowia, aktualnym leczeniu czy uczuleniach. Wszystkie te dane wprowadzane są za pomocą strony WWW i dostępne dla lekarzy współpracujących z programem ośrodków medycznych. Dzięki temu w chwili przyjazdu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia, sanitariusze mają natychmiastowy wgląd do aktualnych danych zdrowotnych pacjenta, co może im pomóc w udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Usługę wraz z kartą można zamówić poprzez stronę WWW. Ich koszt wynosi 5 dolarów rocznie.

Źródło tekstu: intomobile, invisiblebracelet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~WSP  2009-12-28 21:37:28  host: ip-62.111.200.202.static.crowley.pl

    Mnie też możesz podziękować za to,że chcę spokojnie pooglądać stronę.Są strony gdzie jest malutko reklam, tam ad blocka wyłączam.

  • 0

    9.  2009-12-28 21:40:34

    WSP: a u nas jest dużo reklam? Od lipca mieliśmy przez chwilę tylko jednego popundera, reszta to graficzne. Chcesz oglądać spokojnie stronę, ale zapewnić źródła przychodów to już nie zapewniasz... Jak ludzie zaczną stosować coraz szerzej Adblocka, to w spokoju będziesz oglądał, ale nasz nagrobek. Cholernie miło jest usłyszeć, że ktoś nie szanuje Twojej pracy... :-(

  • 0

    10. ~Virrus  2009-12-28 21:49:25  host: 87-205-39-216.adsl.inetia.pl

    Witek, a kto jest właścicielem Q! - czyli autora tekstu? ;-) "...usługa o nazwie InvisibleBracelet poinformuje wyznaczoną wcześniej osobę o tym, że jej właściciel wymagał hospitalizacji..."

  • 0

    11.  2009-12-29 01:04:31

    do 2: Adblock plus do Firefoxa lub urlfilter.ini do opery i po reklamach wszędzie :)

  • 0

    12. ~xxx  2009-12-29 01:25:30  host: www0.panic.pl

    Wielkie dzięki, świat bez reklam stał się piękniejszy i bateria dłużej potrzyma na moim EeePC :) ponieważ procesor nie musi zachrzaniać z pełną mocą by wyświetlić te idiotyczne reklamy, zostało mi tylko poblokowanie reklam dla proxy. Macie może jakiś sposób by zablokować reklamy w TV ? Cudotwórcy nie wiem jak mam dziękować

  • 0

    13. ~DZIEKI  2009-12-29 01:46:03  host: host108-67.oskbraniewo.pl

    DZIEKI REKLAMY nigdy mnie nie satysfakcjonowały ;)

  • 0

    14.  2009-12-29 08:30:32

    @WitekT- jest takie powiedzenie: "zrozum kogoś a i on Ciebie zrozumie". Kazdy z Nas (a przynajmniej wiekszosc) rozumie ze robicie to dla kasy ale zrozum ze Wiekszosc z Nas juz wku...a ogladanie tych pop-upow ktore sa chyba na kazdej stronie. zamiast tego wole ZWYKLA reklame graficzna-mniejse prawdopodobienstwo wkurzenia!! ps. ja osobiscie przyrzeklem sobie jedno-jesli jakis produkt mi wyskoczy jako pop-up...NIE KUPUJE GO!!!

  • 0

    15.  2009-12-29 09:57:26

    Mordrag: dzięki...

  • 0

    16.  2009-12-29 09:58:30

    freq: jakbyśmy robili to TYLKO dla kasy, to ten biznes dawno byśmy sprzedali. Mówisz, że wszystkich wkurzają popupy - a wiesz, że od lipca mieliśmy tylko jedną taką reklamę przez tydzień?

  • 0

    17. ~  2009-12-29 10:42:31  host: v10-16.opera-mini.net

    Witku, pociesze Cię... Akurat osoby które blokują reklamy to nie jest target który kiedyś w nie klikal

  • 0

    18.  2009-12-29 10:42:57

    Jedną reklamę ? To co w takim razie robi jabler, wapster, turystyka, orange, happycall ? Rozumiem że nie macie czym ozdobić strony. I NIE ŻYCZĘ SOBIE BY W MOIM KOMENTARZU BYŁY REKLAMY TYPU ADKONTEKST.

  • 0

    19. ~Robert  2009-12-29 11:09:30  host: 77-254-103-193.adsl.inetia.pl

    Ja mam adblocka wyłączonego tylko na telepolis. Zeby dac tej sympatycznej stronce zarobic. Ale na wszystkich innych reklam nie toleruje.

  • 0

    20. ~  2009-12-29 11:09:32  host: v09-16.opera-mini.net

    skoro reklamy sie nie podobaja to moze je zlikwidowac? w zamian za to zeby przeczytac artykol trzeba wyslac sms o tresci czytaj na numer xxx. (2.44 z vat)

  • 0

    21.  2009-12-29 11:24:39

    Czasami korzystam z mobilnego internetu. NIE MAM ZAMIARU WYŁĄCZAĆ Adblocka by wykorzystać cały limit.

  • 0

    22.  2009-12-29 14:03:46

    @WitekT-nie stwierdzilem ze robicie to TYLKO dla kasy-jesli tak to odczules to przepraszam. Czy byla to 1 reklama czy wiecej-nie wiem DOKLADNIE bo tego jakos nie notowalem zauwaz jednak ze gdy taka reklama sie pojawi, psuje 'atrakcyjnosc' calego serwisu. to juz podchodzi pod psychologie-gdy raz sie do czego zrazimy trudno nam odnowic cale zaufanie (jak z przyjacielem-jak raz Cie zawiedzie ciezko bedzie mu znowu zaufac,prawda?)

  • 0

    23. ~Użyszkodnink  2009-12-29 14:20:10  host: public59060.xdsl.centertel.pl

    Witku, a może zamiast reklam pójść w stronę kont premium i umożliwić komentowanie niektórych newsów tylko zarejestrowanym użytkownikom? Dla tych userów reklamy mogłyby być wyłączone. I zmalałaby liczba wpisów dzieci neostrady. Ja sam mógłbym Telepolis wspierać miesięcznie niewielką kwotą np. 1 - 2 złote. Mógłbym, bo Was lubię i Was czytam. Pozdrawiam.

  • 0

    24.  2009-12-29 14:45:23

    naprawde tak ciezko zrozumiec, ze reklama to jeden z glownych przychodow, ktora ma zapewnic utrzymanie tego serwisu? A to po to, abyscie nie musieli placic za dostep do tresci. Jak tak dalej bedzie to takie serwisy jak nasz znikna. Moze beda jakies darmowe, ale tresciowo bedzie to beda same tresci marketingowe. Mordrag: ja jestem wstastanie zrozumiec i nie mam nic przeciw, ze jak ktos leci na mobilnych pakietach, ze wylaczy reklamy, ale tutaj mowa o normalnym dostepie. A co do zyczen odnosnie adkontekstu to juz jakby nie jest to zalezne od ciebie.

  • 0

    25.  2009-12-29 14:47:03

    #23. ten temat ciagle wraca, jest tylko kwestia jak to zrobic. Ale najpierw troche zmian w serwisie, a pozniej ew. tego typu dodatki

  • 0