Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internity bez Plusa

Internity bez Plusa

WitekT 7 Lipca 2005 12:34

0 0

Polkomtel rozwiązał umowę z jednym z największych swoich dilerów - Avenir Telekom, który sprzedaje usługi pod marką Internity.

Do 4. lipca Avenir Telecom Polska zarządzał ponad 100 punktami sprzedaży i grupą ponad 30 przedstawicieli handlowych.

Umowa z partnerem została rozwiązana w trybie natychmiastowym. Operator zablokował dostęp do systemu sprzedaży oraz kart SIM, którymi posługiwali się handlowcy Aveniru. Wstrzymał też dostawy. Były partner Polkomtela ne komentuje w tej chwili sytuacji.
Według nieoficjalnych informacji Avenir chciał nawiązać współpracę z Centertelem, operatorem konkurencyjnej sieci Idea, i budować odrębną sieć sprzedaży. Próbował zawrzeć bezpośrednio umowę o współpracy z Centertelem, a gdy to się nie powiodło, rozpoczął kooperację poprzez kontrolowaną spółkę Mobile Zone. Polkomtel uznał to posunięcie za niedopuszczalne i rozwiązał umowę. Swoją decyzję uznaje za nieodwołalną. Polkomtel chce utrzymać w sieci sprzedaży punkty zarządzane przez Avenir. Po rozwiązaniu umowy błyskawicznie podjął działania w tej sprawie - punkty sprzedaży zarządzane dotychczas przez Avenir zostaną przejęte w ciągu kilku dni przez innych partnerów Polkomtela.

Avenir Telecom Polska to część jednego z największych europejskich dystrybutorów usług telekomunikacyjnych, działającego m.in. we Francji, Hiszpanii, Belgii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Grupa posiada ponad 500 własnych sklepów i 4 tys. dilerów. Współpracuje m.in. z Vodafone, Orange i T-Mobile. Przychody Avenir Telecom w pierwszej połowie roku finansowego 2004/2005 przekroczyły 300 mln euro.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~zofia  2005-07-07 15:15:00  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

  Co to znaczy przejęte? To są odrębne firmy, które mają umowę z Avenirem. Normalnie to inni agenci musieliby zapłacić za takie przejęcie i ciekawe, który agent na tym skorzysta?

 • 0

  2. ~  2005-07-07 18:29:00  host: 213.25.138.194

  pracuję w Plusie, więc wyjaśnień o co chodzi. Plus zakończył współpracę z firmą Avenir, dostawcą infrastruktury systemowej (komputerowej). Oficjalny powód jest nie znany i trwają prace nad jego znalezieniem. Jednak wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Firma Avenir utworzyła firmę-córkę, która obsługuje konkurencję (Idea). I to jest prawdziwy powód rozstania się Avenira z Polkomtelem. Skutek: np. w woj. lubelskim - rejon Chełm-biała podlaska - działające tylko 2 punkty. Wszystkich odsyłamy do następnego tygodnia (nie można podpisać żadnej umowy). Dzisiaj jednak, koło 16 poinformowano nas, iż znalazła się już nowa firma, która przejmie funkcje Avenira.

  pozdr.

 • 0

  3. ~zofia  2005-07-08 12:15:00  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

  Co to znaczy przejmie? A kto poniósł koszt budowy sieci? Polkomtel tylko autoryzuje te firmy i daje swój brand. Całość pracy spada na agenta i dealera. Kto zapłaci dealerom za przestój? Może ta firma która przejmuje sieć. I co nagle w 3 dni po rozwiązaniu jest już gotowa do przejęcia? A dlaczego nie otwarty przetarg na całą sieć? Przecież za tą kasę można by pokryć straty dealerom.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet