Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internetowy wyścig

Internetowy wyścig

WitekT 14 Grudnia 2004 11:23

0 0

Nie tylko kablówki ścigają się z TP SA w szerokopasmowym Internecie.

Do kontrataku przystąpili alternatywni operatorzy telekomunikacyjni: Netia szybko pozyskuje nowych użytkowników, zaś Telefonia Dialog uruchamia testowo wideo na żądanie. W ciągu siedmiu miesięcy Netia pozyskała 17,5 tys. użytkowników usługi Net24, odpowiednika Neostrady TP SA w najpopularniejszej w Europie technologii ADSL. Netia nie wprowadziła ograniczeń w ściąganiu danych z sieci. TP SA ma już pół miliona użytkowników Neostrady (trzykrotny wzrost w skali roku). Na szerokopasmowy Internet przypada już 65% udziału w przychodach spółki z rynku internetowego.
Szansą na zwiększenie przychodów są usługi multimedialne. Najbardziej zaawansowana w tej dziedzinie wydaje się Telefonia Dialog. Firma rozpocznie przed świętami we Wrocławiu testy telewizji IP (przez internet) oraz wideo na żądanie, co pozwala na oglądanie zamówionych w sieci filmów bez konieczności przejścia się do wypożyczalni po DVD.

Z kolei TP SA i Netia takie testy rozpoczną w I kwartale przyszłego roku. Komercyjnie nowe usługi wszyscy więksi gracze telekomunikacyjni chcą uruchomić pod koniec 2005 r. O ile operatorzy telekomunikacyjni przymierzają się do wprowadzania telewizji do swej internetowej oferty, sieci telewizji kablowej mają apetyt na telefonię.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet