Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internetowy wyścig

Internetowy wyścig

WitekT 14 Grudnia 2004 11:23

0 0

Nie tylko kablówki ścigają się z TP SA w szerokopasmowym Internecie.
Do kontrataku przystąpili alternatywni operatorzy telekomunikacyjni: Netia szybko pozyskuje nowych użytkowników, zaś Telefonia Dialog uruchamia testowo wideo na żądanie. W ciągu siedmiu miesięcy Netia pozyskała 17,5 tys. użytkowników usługi Net24, odpowiednika Neostrady TP SA w najpopularniejszej w Europie technologii ADSL. Netia nie wprowadziła ograniczeń w ściąganiu danych z sieci. TP SA ma już pół miliona użytkowników Neostrady (trzykrotny wzrost w skali roku). Na szerokopasmowy Internet przypada już 65% udziału w przychodach spółki z rynku internetowego.


Szansą na zwiększenie przychodów są usługi multimedialne. Najbardziej zaawansowana w tej dziedzinie wydaje się Telefonia Dialog. Firma rozpocznie przed świętami we Wrocławiu testy telewizji IP (przez internet) oraz wideo na żądanie, co pozwala na oglądanie zamówionych w sieci filmów bez konieczności przejścia się do wypożyczalni po DVD.


Z kolei TP SA i Netia takie testy rozpoczną w I kwartale przyszłego roku. Komercyjnie nowe usługi wszyscy więksi gracze telekomunikacyjni chcą uruchomić pod koniec 2005 r. O ile operatorzy telekomunikacyjni przymierzają się do wprowadzania telewizji do swej internetowej oferty, sieci telewizji kablowej mają apetyt na telefonię.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-222-161.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet