Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Internetowy Uśmiech" – nowy program Fundacji Grupy TP

"Internetowy Uśmiech" – nowy program Fundacji Grupy TP

WitekT 1 Czerwca 2006 11:34

0 0

Internetowy Uśmiech to autorski program Fundacji Grupy TP. W ramach tego projektu Fundacja tworzy dla dzieci przebywających w szpitalach minipracownie internetowe, przekazując szkołom przyszpitalnym darmowy sprzęt komputerowy oraz zapewnia preferencyjne warunki korzystania z Internetu.

W ramach programu Internetowy Uśmiech Fundacja Grupy TP tworzy kolorowe 4–stanowiskowe minipracownie na terenie szpitali, w miejscach, gdzie prowadzone są zajęcia edukacyjne. Stanowiska komputerowe są kolorowe i przyjazne dzieciom, dostosowane do ich potrzeb oraz zabezpieczone przed zagrożeniami z Internetu. Z tych pracowni mogą korzystać dzieci wraz z nauczycielami podczas nauki szkolnej, ale również w czasie wolnym. W 2006 roku Fundacja Grupy TP uruchomi pracownie w 40 szpitalach co oznacza, że dzieci będą mogły korzystać ze 160 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Projekt jest wynikiem akcji z roku 2004, kiedy to z okazji Dnia Dziecka do 5 szpitali trafiły kioski internetowe dostosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów wraz z darmowym dostępem do Internetu.

W Polsce funkcjonuje około 230 szkół przyszpitalnych. W październiku 2005 roku wysłano do nich ankietę dotyczącą sposobu prowadzenia nauki na terenie szpitala oraz możliwości wykorzystania Internetu w procesie edukacji dzieci chorych. Spytano też szkoły, czy byłyby zainteresowane tworzeniem minipracowni internetowych w szpitalach i czy dostęp do Internetu byłby dla nich pomocny w prowadzeniu lekcji.

Z opinii przedstawionych w ankietach wynika, że Internet pozwala dzieciom na oswojenie stresu związanego z pobytem w szpitalu. Pomaga również w kontakcie z rodziną, rówieśnikami, umożliwia zdobycie nowych przyjaciół, a także pozwala ciekawie spędzić czas. Internet w szpitalu to także szansa na zdobycie nowych umiejętności i zainteresowań dla dzieci, które jeszcze nie mają Internetu w rodzinnym domu.

O opinię na temat możliwości Internetu spytalano też dzieci i młodzież. Dla 15-letniej Marty Internet to przede wszystkim kontakt z bliskimi i światem: Internet to moje okno na świat, ja z Internetem jestem za pan brat, a każda wiadomość, choć nie wiem jak, obiega szybko calutki świat.

17- letnia Karolina napisała: Z początku korzystanie z Internetu sprawiało mi trudność, słyszałam też, że Internet ma wiele wad, ale według mnie wynikają one też często z nieumiejętnego korzystania. Wkrótce zaczęłam odwiedzać strony poświęcone osobom niepełnosprawnym, "rozmawiałam" na czatach z ludźmi takimi jak ja. Nigdy nie starałam się być anonimowa, czy udawać kogoś innego. Mówiłam wprost o swojej chorobie, pasjach, o tym co lubię a czego nie. W ten sposób szybko poznałam nowe koleżanki i kolegów, często z bardzo odległych miejscowości.(....) Z każdym miesiącem poznawałam więcej możliwości, jakie daje mi Internet. Szczególnie ucieszyła mnie wiadomość, że dzięki niemu mogę podjąć w przyszłości naukę na studiach, uczyć się języków obcych a przede wszystkim pracować.
W ramach programu Internetowy uśmiech Fundacja Grupy TP zorganizowała z okazji Dnia Dziecka Bajkowy Korowód, który rusza z Warszawy 1. czerwca i odwiedzi dzieci w 10 szpitalach w całej Polsce. Bajkowy Korowód to grupa aktorów, która w oddziałowych świetlicach zaprezentuje specjalny program rozrywkowy dla dzieci. Będą to liczne konkursy, wspólne czytanie, zabawa i spektakle. Na trasie Bajkowego Korowodu znajdują się zarówno małe jak i duże miasta.

1. czerwca Fundacja Grupy TP uruchomi również specjalną stronę internetową www.internetowyusmiech.pl, na której można uzyskać informacje o funkcjonowaniu projektu. Na stronie można także wpisać, a następnie przesłać życzenia dla dzieci leżących w szpitalach w całej Polsce. Dzięki specjalnie zaprojektowanej przeglądarce, wszystkie nadesłane życzenia będą widoczne w czasie rzeczywistym.

Opiekę nad całym programem objęła Wanda Chotomska. Patronem medialnym programu jest Wirtualna Polska.

Bajkowy Korowód odwiedzi następujące szpitale, w których uruchomione zostaną pierwsze pracownie internetowe dla dzieci:

Lp.

Data

Szpital

Adres

1

1. czerwca, 11:00

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa

2

2. czerwca, 10:00

Szpital Powiatowy im. L. Błaszka

ul. Poznańska 97, Inowrocław

3

2. czerwca, 13:00

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego

ul. Chodkiewicza 44, Bydgoszcz

4

3. czerwca, 10:00

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Gruźlicy i Chorób - pawilon 1 oddział dziecięcy Płuc im. St. Staszica

Ludwikowo, Mosina

5

5. czerwca, 9:30

Wojewódzki Szpital Zespolony

ul. Wyszyńskiego 1, Konin

6

5. czerwca, 13:00

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyna

ul Toruńska 7, Kalisz

7

6. czerwca, 11:00

Szpital Miejski w Tychach

ul. Cicha 27, Tychy

8

7. czerwca, 11:00

Zespół Sanatoriów Dziecięcych "Leśny Ludek"

ul. Dębowo 14, Polanica Zdrój

9

8. czerwca, 11:00

Wojewódzki Szpital w Przemyślu

ul. Monte Cassino 18, Przemyśl

10

9. czerwca, 11:00

Szpital Wojewódzki nr 2

ul. Lwowska 60, RzeszówFundacja Grupy TP została powołana w grudniu 2005 roku przez Telekomunikację Polską oraz PTK Centertel. Fundacja wspiera ważne społecznie inicjatywy i prowadzi autorskie, ogólnopolskie programy, których celem jest pomoc najbardziej potrzebującym oraz wyrównywanie szans w dostępie do nowoczesnej edukacji. Działania te, to przede wszystkim pomoc dzieciom i młodzieży (w tym osobom niepełnosprawnym) w obszarze ochrony zdrowia oraz nauczanie przy wykorzystaniu najnowszych technik komunikacji, ukierunkowane na budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Ulter  2006-06-01 12:31:33  host: w3cache.strong-pc.com

    mogą postawić nawet klinike dla dzieci i tak każdy wie że to złodzieje wiec po co te szopki?

  • 0

    2. ~ptok  2006-06-01 12:39:00  host: chello084010228125.chello.pl

    Dobroczynność oparta na ludzkiej krzywdzie? Mam prawo tak pisać, bo znam to z autopsji. Jestem w trakcie kolejnej reklamacji.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet