Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internetowy błąd w Heyah

Internetowy błąd w Heyah

sirmark 14 Marca 2006 11:39

0 0

Do wczoraj można było korzystać z niemal darmowej bezprzewodowej transmisji danych w sieci komórkowej Heyah.

Było to możliwe przez błąd w systemie billingowym Polskiej Telefonii Cyfrowej, która jest operatorem sieci Heyah. Błąd wykryli użytkownicy komórek, a opisał go serwis media2.pl. Klient, kupując kartę SIM (najtańsza kosztuje 5 zł), mógł bez dodatkowych kosztów korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu zarówno w technologii GPRS, jak i EDGE. Po kupieniu startera wystarczyło aktywować przez internetowe biuro obsługi klienta połączenia GPRS, a następnie włożyć nową kartę SIM do telefonu i rozpocząć korzystaniez Internetu. Naliczanie opłat za Internet zaczynało się dopiero po pierwszej rozmowie telefonicznej. - Oferta darmowego Internetu w Heyah już się skończyła - mówiła "Rz" wczoraj po południu Agata Borowska, rzecznik Heyah.




Przed kilku laty, tuż po wprowadzeniu przez PTC transmisji danych w usłudze Tak Tak, także można było przez jakiś czas nie płacić za przesłane dane. Powodem był błąd w oprogramowaniu zarządzającym dostępem do Internetu.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~issa  2006-03-14 19:31:18  host: heyah2k.eranet.pl

    Cóż mogę powiedzieć. Zalogowałem się powtórnie i wszystko działa. Pani Agacie polecam zakup startera za 5zł. Znów się potwierdza , że nic nie jest lepsze niż własne doświadczenie. Głupio tak robić z siebie głupca , lub co gorsza dawać robić z siebie głupca gadając o rzeczach o których się nie ma pojęcia. Niech Pani porządnie ochrzani tych ludzi którzy wpuścili Panią w mailiny , kłamca nie jest dobrym pracownikiem.

  • 0

    23.  2006-03-14 19:37:09

    issa: ale najlepiej sie nie rozlaczac. Ja tak pare razy zrobilem i mam juz debet +40.xx PLN ;) no i zablokowane wszystkie uslugi. Bo jak proboje via GPRS to mam komunikat "Uslui GPRS w tej sieci niedostepne" ;) A wiec chyba czas poleciec po nowy starterek :) swoja droga ja ich skosilem na jakies 150 PLN :D :)

  • 0

    24. ~issa  2006-03-14 20:05:44  host: heyah2k.eranet.pl

    ***D@rio - ja to tylko zrobiłem dla testu , na codzień używam iPlusa , ale muszę przyznać , że EDGE Ery śmiga u mnie znacznie lepiej.

  • 0

    25. ~issa  2006-03-14 20:13:03  host: gprs1.plusgsm.pl

    ***lukasm - w pewnym sensie masz rację. Biorąc jednak pod uwage realny koszt megabajta 12-15 groszy , a nie taki jaki by chcieli operatorzy 4-5 zł w Heyah , POP czy Simplus , dużo mi brakuje , by wykorzystać w pełni megabajty które powinny mi przysługiwać za 4zł , ale nie przysługują bo z jakichś niezrozumiałych względów klient pre-paid musi płacić niemal gprsowy haracz , bo trudno to nazwać innaczej.

  • 0

    26. ~  2006-03-14 20:42:46  host: clk243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hura wkońcu nareście :)

  • 0

    27.  2006-03-14 22:20:47

    issa: to pochwal sie jakie masz predkosci na PlusGSM a jakie na Era. I powiedz czy sa roznice zaleznie od pory dnia. Napisz jaki miales max. a ile masz "standardowo". I napisz czy uzywasz telefonu jako modem czy masz kompletny zestaw. Bardzo mnie to ciekawy. Z gory dzieki! ;)

  • 0

    28. ~g  2006-03-14 22:50:06  host: ds242.internetdsl.tpnet.pl

    zdarza sie najlepszym a coz dopiero erze...

  • 0

    29. ~koral1  2006-03-15 07:10:08  host: acty89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolega mi własnie zameldował, że do dziś wszystko chodzi. Nalicza kasę, ma debet -30 zł, ale wszystko chodzi.

  • 0

    30. ~bater74  2006-03-15 10:38:55  host: klienci-net.pai.net.pl

    SWIETNA PROMOCJA OBY TAK DALEJ JA JESTEM TAK

  • 0

    31. ~issa  2006-03-15 10:47:21  host: gprs1.plusgsm.pl

    ***D@rio - na Plusie przy ściąganiu plików do ok. 10KB/s , ale standard to ok. 8KB/s. Na TakTaku i Heyah jak pisałem ok. 13KB/s Na twojeip.wp.pl pomiar transferu na Erze to praktycznie zawsze w okolicach 120kb/s , w Plusie można o tym pomarzyć. Używam 6822 (iPlus) oraz 6810 transmisji danych w Erze. Testowałem wszystkie rodzaje połączenia BT , irda , teraz korzystam z oryginalnego kabla ca-42 kupionego na Allegro , chodzą naprawdę bardzo tanio. Są dostrzegalne różnice w transferze w zależności od pory dnia na iPlusie , w godzinach nocnych od ok. 23ej ciągnie lepiej.

  • 0

    32. ~hackwir  2006-03-15 11:32:28  host: abuu194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Im mniej osób o czymś piszę, tym wolniej można się o tym dowiedzieć,. Błąd musieli naprawić, bo w sieci i na allegro było zbyt wielu śmiałków,. No i macie czego chcieliście - TheEnd
    A miało być tak pięknie:)

  • 0

    33.  2006-03-15 15:58:48

    issa: to widzę że mamy podobne doświadczenia. Ten modem w Nokiach 6820/6822 to chyba jakiś wadliwy. Niskie osiągi ma stosunkowo :) Ja mam właśnie N6820. Max. na PlusGSM jak osiągnałem to 90kb/s natomiast w Erze w ok. 100kb/s. Wszystkie testy robilem na www.twojeip.wp.pl :) Dzieki za komentarz.

  • 0

    34. ~koral1  2006-03-16 21:09:21  host: heyah2k.eranet.pl

    Heyah ciągle działa... Na potwierdzenie mój wpis z heyah ;)

  • 0

    35. ~pawi  2006-03-21 15:19:56  host: cac27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dalej to dziala tylko trzeba zrobic "knif".....:)

  • 0

    36. ~sajmonprz1  2006-03-23 13:20:20  host: rejon101.ztpnet.pl

    ja mialem sciagniec na kwote 198 zl

  • 0

    37. ~jjjajjko  2006-07-03 13:08:35  host: amv234.internetdsl.tpnet.pl

    to mi sie podoba mogli by to zostawić wtedy polowa ludności kraju byla by heyah pozytywna

  • 0

    38. ~  2007-02-20 13:01:21  host: acuo248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ktos moze mi napisac co trzeba zrobic gdy z siemenas A52 nie idzie wysylac smsOw?

  • 0

    39. ~  2009-12-07 12:23:15  host: v06-04.opera-mini.net

    Działa jeszcze komuś ten internet?

  • 0

    40.  2009-12-07 15:35:48

    Słyszałem że działa???? Więc jak???????

  • 0

    41.  2010-05-25 10:09:12

    TT odświeżył ten temat.

Dodaj swoją opinię