Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internetowe rozmowy komórkowe

Internetowe rozmowy komórkowe

sirmark 27 Kwietnia 2006 16:39

0 0

Amerykański dostawca telefonii internetowej oraz rozwiązań sieci bezprzewodowej, firma The Cloud zamierza uruchomić w Wielkiej Brytanii pierwszą usługę mobilnej komunikacji Wi-Fi. Klienci firmy będą mogli zakupić specjalne telefony komórkowe i wykorzystywać połączenia internetowe, w celu prowadzenia tanich rozmów.

Zamiast tradycyjnego taryfikatora wykonanych połączeń, użytkownicy będą musieli zapłacić miesięczny abonament w wysokości ok. 8 funtów, w ramach którego otrzymają dostęp do darmowych rozmów internetowych oraz ograniczoną ilości "impulsów" na połączenia komórkowe.
W ofercie firmy The Cloud znajdzie się również odpowiedni telefon, w cenie ok. 80 funtów, który będzie nieco większy od obecnych na rynku komórek. W przypadku braku połączenia internetowego, urządzenie umożliwi łączność za pomocą zwykłych sieci komórkowych.

Na razie w Wielkiej Brytani dostępnych jest dziewięć obszarów dostępowych, w których można będzie skorzystać z usługi mobilnej telefonii internetowej. Na liście znalazły się m.in. najważniejsze miasta oraz lotniska, stacje kolejowe i kampusy uniwersyteckie.

Źródło tekstu: 4press     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ksz  2006-04-27 19:35:47  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  "Amerykański dostawca?", "80 funtów" i punkty dostępowe w Wielkiej Brytanii? Chyba coś się nie zgadza... :)

 • 0

  2.  2006-04-27 20:56:43

  Wszystko się zgadza. Amerykanie inwestują w Wielkiej Brytani podobnie jak i w dziesiątkach innych państw świata. 80 funtów jak za telefon wi-fi to cena do przyjęcia. Problem jest zasięg wi-fi bo obecne punkty dostepowe to maksymalnie 200-300 metrów w terenie o 50-60 w budynkach.

 • 0

  3. ~  2006-04-27 23:20:31  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  Faktycznie, nie docztałem... Wstyd...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet