Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internetowa szkoła filmu i fotografii komórkowej Sony

Internetowa szkoła filmu i fotografii komórkowej Sony

sirmark 19 Maja 2014 14:11

6 2

Fotografia i wideo w technologiach Sony znajdują się na kluczowym miejscu. Sony chce niezbędną wiedzę przekazywać użytkownikom swoich produktów, dlatego też startuje z internetową szkołą filmu i fotografii komórkowej.

Akademia Xperia. Smart. Foto. Video rusza 27 maja o godzinie 18.00. Jako pierwsze odbędzie się webinarium z udziałem Jacka Boneckiego - znanego fotografa, podróżnika, specjalizującego się w fotografii podróżniczej i sportowej, od lat dokumentującego Rajd Dakar, jednocześnie - fana fotografii smartfonowej.

W ramach prac Akademii zaplanowano w tym roku 6 webinariów, warsztaty fotograficzne, cykle poradnicze, konkursy i spotkania z twórcami. W planach Sony jest również wydanie specjalnego e-podręcznika, organizacja wystaw fotograficznych, patronat nad projektami filmowymi z wykorzystaniem smartfonów oraz publikacja ekskluzywnych albumów poświęconych fotografii mobilnej.
Smartfony Xperia wchodzą na coraz wyższy poziom zaawansowania technologicznego, a jednocześnie nasi klienci chcą robić coraz więcej doskonałych zdjęć i filmów. Szukają wiedzy na ten temat, rozwijają swoje umiejętności często metodą prób i błędów - zamierzamy ich wesprzeć w tych poszukiwaniach. Pokazać użytkownikom smartfonów Sony Xperia, jak można je w twórczy i coraz doskonalszy sposób wykorzystać do robienia jeszcze lepszych fotografii i filmów. Pokażemy im wielkie możliwości, które kryją się w manualnych ustawieniach aparatu w smartfonie i zachęcimy do kreatywnego wykorzystania wszystkich funkcji. - mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications.

Uczestnikami Akademii Xperia mogą być osoby, które prześlą do 21 maja swoje zgłoszenie na adres mailowy: rekrutacja1@AkademiaXperia.pl, i w 5 zdaniach najciekawiej napiszą o swojej fotograficznej pasji. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 50. Słuchacze Akademii będą mogli czynnie uczestniczyć w seminariach internetowych, warsztatach i konkursach, a po zakończeniu cyklu szkoleń otrzymają stosowne certyfikaty i komplet materiałów informacyjnych. Wykładom w formie webinariów będzie mogła przyglądać się dowolna liczba widzów na fanpage'u Sony an Facebooku. Relacja z każdego wykładu zostanie umieszczona także na kanale na YouTube.

Źródło tekstu: Sony     

Dodaj do:

Tagi: sony

w sumie: 7
 • 0

  1. ~play  2014-05-19 14:44:47  host: 85.219.163.130

  ciekawa inicjatywa ze strony sony

 • 0

  2. ~Tarakum  2014-05-19 15:07:35  host: 81.219.84.18

  Ciekawe, ciekawe, tylko jaki procent ludzi uzywa ustawien manulanych w aparacie w telefonie. Niestety bedzie to znikomy procent..:)

 • 0

  3. ~Uni  2014-05-19 16:41:22  host: n05-06-08.opera-mini.net

  W każdym społeczeństwie udział osób, których poziom percepcji pozwala w pełni oraz świadomie odbierać sztukę fotografii zawiera się maksymalnie w kilku promilach, natomiast ludzi, którzy potrafią artystycznie fotografować jest jeszcze mniej - no ale podobnie jest w przypadku innych gatunków sztuki.
  Niech zatem Sony nie chrzani o "doskonałych zdjęciach", tylko niech po prostu uczy wykorzystania w praktyce coraz bardziej rozbudowanych możliwości aparatów w smartfonach.
  Postęp techniczny i jakościowy w kwestii aparatów w telefonach jest znany i bezsprzeczny, więc zamiast marketingowego zadęcia i pustych słów skupią się na edukacji w technicznych arkanach fotografii mobilnej.

 • 0

  4. ~sid  2014-05-19 16:41:39  host: 81.219.84.18

  @2 to chyba po to to organizują, żeby zaczęli umiejętnie używać, nie?

 • 0

  5.  2014-05-19 16:44:30

  Uni - tu nie chodzi o artyzm ;-) Tu chodzi o codzienne używanie w sposób "rozumny" narzędzia. Wszystko idzie w kierunku zautomatyzowania procesu... Niektórym to wystarcza. Większości. Więc i rozpadlina pomiędzy tymi co robią zdjęcia a fotografującymi będzie coraz szersza i coraz głębsza niestety.

 • 0

  6.  2014-05-20 07:18:55

  jeżeli chodzi o " idioten aparaty" to nie widziałem większej różnicy w jakości zdjęć wykonanych na automacie czy manualu, nawet w mądrzejszych kompaktach, o komórkach nie wspominając, poza tym tu liczy się czas zrobienia zdjęcia a nie kilka wersji każdego ujęcia i porównanie, która lepsza

 • 0

  7.  2014-05-20 09:29:43

  Widzę tu pewną sprzeczność. Przecież postęp techniczny i technologiczny, który obejmuje aparaty w smartfonach, skupia się przede wszystkim na zautomatyzowaniu procesu powstawania zdjęcia. Wszystkie te backlighty, rozpoznawanie twarzy, stabilizatory - wszystko to właśnie zabija kreatywną fotografię. Czysty marketing i zero sensu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet