Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Internet zapcha się w 2012 roku?

Internet zapcha się w 2012 roku?

WitekT 23 Listopada 2008 16:02

0 0

Firma analityczna Nemertes Research opublikowała raport z którego wynika, że w 2012 roku Internet znajdzie się w poważnych kłopotach, ponieważ właśnie wtedy zapotrzebowanie na przepustowość tej ogólnoświatowej sieci przekroczy jej możliwości - pisze serwis Computerworld.

Obecnie każdego dnia przez Internet przepływa około pół eksabajta danych (2 do 60 bajtów, czyli 1048576 terabajtów) i ilość ta lawinowo rośnie. Według niektórych obliczeń ruch ten ma za cztery lata przekroczyć wartość 1,5 eksabajtów. W raporcie można przeczytać, że globalna recesja ekonomiczna opóźni tylko moment, w którym Internet zacznie się na dobre blokować. Pierwsze symptomy tego zjawiska będzie można zauważyć w 2010 roku, a w 2012 roku blokowanie się Internetu zacznie już doskwierać wszystkim.




Nemertes uspokaja, że nie oznacza to, że Internet przestanie w ogóle pracować - będą to raczej okresowe przerwy w pracy sieci lub znaczne ograniczenie przepustowości połączeń, co odczują najpierw użytkownicy uruchamiający najbardziej "pasmożerne" aplikacje (przesyłanie obrazów wideo czy aplikacje typu peer-to-peer wymieniające między sobą duże ilości danych).

Źródło tekstu: Computerworld     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~roni_  2008-11-23 16:03:44  host: 212.160.172.70

    I ówczesne 50Mbitowe łącza będą działać jak dzisiejsze 6Mbitowe... Czyli znając realia Polski, za 4 lata może 6Mbit będzie standardem więc dla nas to nie ma większego znaczenia... xD

  • 0

    2. ~  2008-11-23 16:14:55  host: w3cache.wignet.pl

    My się nie mamy co martwić dla niektórych łącze 1mb/s robi się naprawdę wygodne, a to tutaj mówi o 50mb/s. W 2012 roku podobno będzie dużo wydarzeń łącznie z "końcem świata". Takie bajeczki są nawet irytujące łącznie z "kryzysem" który zaczyna się lekko mówiąc robić upierdliwy. Nasze media karmią się sensacja, łatwej będzie mieć te "newsy kryzysowe" gdzieś.

  • 0

    3. ~zak  2008-11-23 16:44:50  host: eqy253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "2 do 60 bajtów, czyli 1048576 terabajtów" to jest źle jakie bajty, chyba eksabajty czy jakoś tak.

  • 0

    4. ~HIRO  2008-11-23 17:01:09  host: 82.160.4.8

    Normalnie ten "kryzys" to na wszystko wpływa:) Niedługo usłyszymy o kłopotach finansowych producentów papieru toaletowego i wypowiedź prezesa że ze względu na kryzys ludzie mniej srają.

  • 0

    5. ~kill649  2008-11-23 17:04:55  host: aatr69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja bym się martwił czy w 2012 przyznawać się że jestem z Polski czy nie...po kryzysie z organizacją euro

  • 0

    6. ~Zwierzu  2008-11-23 17:27:01  host: 195.116.35.29

    Polska juz idzie w dobrym kierunku w styczniu mój dostawca internetu wprowadza internet telefon i telewizja i w ofercie ma nawet do 10Mbit/s z 4mbit/s iploadem choc na wybieram 8/3 ale juz widac konkurencja sie robi do 2010 to juz moze sie stac standardem a co potem...

  • 0

    7. ~gosc  2008-11-23 17:34:10  host: c61-15.icpnet.pl

    A po kiego grzyba tak rozbudowywac te wszystkie strony internetowe we wszelkiego rodzaju wodotryski ktore tylko utrudniaja odnalezienie wlasciwej informacji!!! 10 lat temu mozna bylo spokojnie surfowac majac lacze modemowe, dzis to bylaby katorga (mowie o surfowaniu a nie zasysaniu filmow i p2p)

  • 0

    8. ~Longman  2008-11-23 17:35:34  host: adcs201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To przewidzieli nawet Majowie w swoim sławetnym kalendarzu :-D

  • 0

    9. ~ksad  2008-11-23 17:42:30  host: 78.8.221.70

    Czasy się zmieniają. Kiedyś zatykał się kibel, dziś internet. Jednym słowem - kicha.

  • 0

    10. ~art-go.pl  2008-11-23 17:54:31  host: apn-77-114-227-118.gprs.plus.pl

    Nie wierzę w to. Po prostu tania sensacja. Firma analityczna musi się czymś wykazać żeby zainkasować pieniądze. Za cztery lata kto będzie pamiętał o tym badaniu? Bajka, bajka i jeszcze raz bajka

  • 0

    11. ~becquerel3  2008-11-23 18:36:13  host: 87-205-41-122.adsl.inetia.pl

    8. Dokładnie ;P 2012 jakby nie było- Internet zapchany, €O poległo, więc czekać aż się ziemia zacznie obracać w drugą stronę xD

  • 0

    12.  2008-11-23 18:57:41

    Internet zacznie drozec ??

  • 0

    13.  2008-11-23 18:59:58

    sraty taty tam ;)

  • 0

    14.  2008-11-23 19:12:49

    Internet już drożeje. Rok temu podpisywałem umowę w Multimedii 1Mbit za 59pln, teraz poszedłem przedłużyć i... za 1Mbit chcą 63pln. Porażka normalnie :/

  • 0

    15.  2008-11-23 20:33:57

    #7: tez uwazam, ze wodotryski na www sa zbedne, ale ruch generuja pliki z filmami i muzyka

  • 0

    16. ~plusiak  2008-11-23 21:30:55  host: apn-77-112-3-129.gprs.plus.pl

    a ja wierze ze plus bedzie smigal tak samo albo jeszcze szybciej :) - inna sprawa jest to ze operatorzy znowu powinni wprowadzic limity !! aby zaradzic zatkaniu internetu

  • 0

    17. ~  2008-11-24 00:42:51  host: aali163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jestem za, każdemu 500mbajtów miesięcznie i wszytko będzie ok:D

  • 0

    18. ~Lukson  2008-11-24 01:49:07  host: adlo117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak patrzac na te newsy to szczerze zaczynam sie zantanawiac czego tu bardziej sie przejmowac, czy konca swiata, czy tego ze net sie zapcha i nie bede mogl sobie w CS'a przyciac, czy tez Planety X... Gdyby kazdy sie tym przejmowal (2012) to na swiecie nie byloby ponad 6 mld ludzi, bo kazdy by zyl z dnia na dzien olewajac rzeczywistosc.

  • 0

    19. ~grrrr  2008-11-24 08:33:55  host: aazx88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a tam puscic pare atomowek na chiny i indie i od razu polowa ludzkosci mniej :) i spokojnie mozna filmiki dalej zasysac ;)

  • 0

    20. ~bledos  2008-11-24 09:08:12  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    Gdyby Majowie wiedzieli, że ludzkość wynajdzie coś takiego jak Internet, to też znalazło by się w ich przepowiedni jako "gwóźdź do trumny". 2012 - wielkie kataklizmy, zmiany biegunów, woda wystąpi z brzegów, a kulminacją 21 grudnia 2012 będzie... brak możliwości sprawdzenia poczty na gmailu!!! :D przyszłość jest kurde jasna :D:D:D

Dodaj swoją opinię